Skocz do zawartości

Mały daszek


andy

Rekomendowane odpowiedzi

 

Sporo szukałem w sieci, ale nie potrafię znaleźć właściwego i przekonującego rozwiązania i proszę Was o poradę:

  1. Jaką papą pokryć ten dach?

  2. Ile warstw papy ułożyć? (podkładowa + wierzchnia?).

  3. W jakim kierunku układać bryty?

Jest to dach nad taką „klamociarnią”, więc nie jest to zbyt ważna inwestycja :) Do tej pory był pokryty jakąś słabą, pofałdowaną papą. Było to pokrycie nie do końca szczelne i nadeszła pora jego wymiany. Muszę się z tym zmierzyć a chciałbym, aby było to zrobione zgodnie, choć trochę, ze sztuką budowlaną. Będę bardzo wdzięczny za podzielenie się ze mną Waszymi doświadczeniami.

post-39929-0-26751800-1394958510_thumb.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

andy , naajprosciej byłoby napisać do ICOOPAL ' a , maja przedstawicieli terenowych , dobiorą odpowiednie papy oraz sposob ich mocowania - jest tpo bardzo ważne, nie kazda papa nadaje sie do mocowania gwozdziami , prawidlowe wykonanie pokrycia  pozwoli uzytkować je przez wiele lat . Ponadto w dodoatku do MURATORA masz wydawnictwo firmy ICOOPAL z charakterystykami pap etc. Proponuje skorzystać z ich technologów , nie odmawiają sa b.pomocni.jak wejdziesz na ich strone  jest tam filmik pod nazwa dzialkowiec , prezentuje  papay oraz technologie wykonania . - www.icopal.pl  Pozdrawiam

Edytowane przez Pacan Wojciech
Wojciech Pacan
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zdecydowanie jestem za papą termozgrzewalną na osnowie z włókniny poliestrowej nie kładł bym z osnową z włókna szklanego jest słaba mechanicznie .

Jeśli nie będziesz po niej chodził nie musi być modyfikowana SBS - będzie tańsza .


Pierwszą kupiłem Icopala drugą z którejś petrochemii - chyba  połknęli jakąś fabryczkę .


Pierwsza to było chyba to kupione na jakiejś promocji bo jest dosyć droga

Papa Zdunbit WF Szybki Profil SBS - szary, rolka 7,5mb ICOPAL
Naturę mam zimną ;) a dym robię tylko kiedy potrzeba :clap:
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A że tak z ciekawości zapytam, dlaczego w grę wchodzi tylko papa, skoro to taki mały daszek? Mam daszek 2 razy większy nad altaną i pokryłem go gontem bitumicznym. Łatwy montaż samemu na papiaki, resztę zrobiło letnie słońce. To już będzie ze 3 lata, a nic nie odchodzi, nie przecieka i nie widać jakichkolwiek oznak zniszczenia. I do tego ładnie wygląda. Polecam - jednak jeśli się wygłupiłem propozycją gontu to wybaczcie - nie znam się! :D 

Jedź tak, aby Twój Anioł Stróż nadążył za Tobą...
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pulek nie wygłupiłeś sie , bo gont papowy toto samo co papa , tylko w mniejszych ozdobnie wycietych elementach , tez trzeba dac podklad, a tak jak piszesz gont jest przystosowany do mocowania zszywkami lub gwozdzaimi , majac klej od spodu przy operacji słonca wulkanizuje sie do spodniej warstwy , pierwszy do podkladu , a nastepne do wczesniej połozonych gontów .

Andy , Twój rysunek , mnie zastanawia , krawedzie pomaranczowe piszesz ze sa w poziomie a zielone ze spadkiem zrobiłe model tej płaszczyzny jesli ustawie tak jak narysowałeś to linia niebieska jest linia przecinania sie dwóch płaszczyzn , czyli tam jest utworzony " kosz " , Zrob zdjecie jesli mozesz bo jesli tak to trzeba umiec pokryć  taki dach brytami papy lub gontu( W innym przypadku  rysunek jest zle narysowany jesli kosz nie wystepuje).Pozdrawiam 

Edytowane przez Pacan Wojciech
Wojciech Pacan
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kolego Pacan Wojciech, dziękuję za fachowe zainteresowanie :) Masz rację. Kosz, o którym wspominasz, chociaż mało widoczny, biegnie ze spadkiem wzdłuż niebieskiej linii. Wygląda to tak, że dach spoczywa na słupach, z których oznaczone jako 4 i 5 są krótsze. Myślę, że papę należałoby układać w brytach równoległych do linii 4-5, czyli drożej już się nie da :D

 

 

Projektantowi tego dachu, w chwili jego tworzenia, bardzo włączył się komplikator i teraz mam z tym problem :facepalm:

post-39929-0-70469600-1395211059_thumb.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Projektantowi tego dachu, w chwili jego tworzenia, bardzo włączył się komplikator i teraz mam z tym problem :facepalm:

Może powinieneś Prezesie projektanta obciążyć chociaż za odpady, których będzie tu sporo.  :)

Nowy użytkowniku! Cała wiedza o wędlinach domowych za darmo https://wedlinydomowe.pl/forum/topic/10412-za-darmo-za-free-dla-każdego-nowego-forumowicza/

 

Miłego dnia. 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Witam. Jeśli chodzi o dwuwarstwowe pokrycie z papy to najlepiej zastosować papę podkładową mocowaną mechanicznie do desek, po czym zgrzać do niej nawierzchniową papę termozgrzewalną na przykład "Extra Werner" lub innego producenta o grubości podobnej czyli min 5 mm. Przy tak małym spadku należy pamiętać o przesunięciu względem siebie zakładek z podkładu i nawierzchniowej tak aby nie wynikła sytuacja że będzie jedna zakładka na drugiej po całej długości. Spowodowało by to powstanie progów a w konsekwencji tworzenie się kałuż przed każdą zakładką. Co do gontów to odradzam gdyż za mały spadek. Jeśli chce Kolega mieć dach w miarę tanio ale na lata i aspekt dekoracyjny nieważny to tylko papa termozgrzewalna modyfikowana SBS. Ponadto jeśli na tym dwupołaciowym daszku występuje kosz to narysowana linia 4-5 raczej na pewno nie jest całkiem w poziomie :)  Pozdrawiam

www.techbud.jaworzno.pl
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na takim małym spadku linie kosza są mało wyraźne. Jednak rzeczywiście są: 2-4 i 2-5. Stąd linia 4-5 jest w poziomie.

Chyba zrobię tak, jak radzi Kolega MarekTechBud.

Dziękuję za zainteresowanie i pomoc.

 

ICOPAL nie odpowiedział. Tak jak myślałem: za mały daszek na dużą firmę :)

Edytowane przez andy
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 lata później...

Podepne sie pod daszki..

 

Po chyba 10 latach, daszek na pawilonie w ogrodku padl..

Byl juz mocno zuzyty.. (slonce, wiatr, deszcz, snieg, grad itd.)

Sama konstrukcja pawilonu jest drewniana i stabilna ale ostatnie wicherki porwaly zadaszenie na strzepy..

Nowy dach kosztuje tyle co caly pawilon (drogo) i stad pytanie czy macie jakis pomysl aby samemu cos takiego wykonac..?

 

Chodzi o taki model.:

 

 

post-46553-0-51431900-1460324067_thumb.jpg

 

 

Przepraszam za stary filmik z latarka, ale tam widac konstrukcje pawilonu od spodu.: 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Wszystko ma jeden koniec, ale kiełbasa ma dwa ..
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość ArkoGdynia

 

 

czy macie jakis pomysl aby samemu cos takiego wykonac..?

 

My kilka lat temu również mieliśmy podobny pawilon rozstawiany przy domu na okres wiosenno-letni... niestety praktycznie co roku  trzeba było kupować nowy ponieważ brezent ( ta wersja tańsza pawilonu - z rurek) nie wytrzymywał czynników atmosferycznych i po prostu się rwał. W końcu przyszedł czas że postawiliśmy altanę z drewna.  :cool:

Patrząc na Twoją konstrukcję ( jest na prawdę mocna i stabilna) można by się pokusić o wymianę tego brezentu na inny bardziej trwały materiał.... może by tak pokusić się o jakąś płytę PCV - jest ich teraz bardzo duży dostęp i w kolorach i kształtach? Wiadomo że będzie to troszkę większy koszt niż takiego brezentu ale trwałość takiego rozwiązania była by o wiele większa. 

Przy dachu cztero spadzistym  było by dość sporo odpadu... ale dobierając odpowiedni materiał na pewno udało by Ci się zminimalizować odpad. Jedyne co to byś musiał troszeczkę zmodyfikować więźbę dachową ( dołożyć kilka belek dla lepszego podtrzymania pokrycia dachowego) ... ale to jak i samo pokrycie jesteś w stanie całkowicie sam wykonać bez większych problemów!

 

Tutaj masz ofertę "pierwszą z brzegu" .... moim zdaniem nie są to aż takie koszty ... http://www.leroymerlin.pl/dachy-i-akcesoria/pokrycia-dachowe/plyty-pvc,a434.html

 

 

Z Dymnym pozdrowieniem... 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Gregtom, przejedz sie moze do jakiegos warszatu gdzie szyja pokrowce do lodek ,moze uszyja albo kup material i sprobuj uszyc samemu pod wzor tego co masz ,oczywiscie jak masz pojecie troche o szyciu , Moj tata sam sobie uszyl na lodke i nie jest krawcem tylko troche zlota raczka :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.