Skocz do zawartości

Wedzarka


artlib

Rekomendowane odpowiedzi

Qrde, to jakis nasz gostek - "Czuj - Dym" itd. :grin:

Najpierw zapytaj go jaka jest dokładna wielkośc komory wedzarniczej w środku!, a potem będziemy główkowac dalej.

Może sie okazać, że nie wejdzie Ci do niej nawet duży kurczak. :wink:

„Wszyscy uważają, że czegoś nie da się zrobić. Aż przychodzi taki jeden, który nie wie, że się nie da. I on właśnie to robi” A. Einstein

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam. Jeśli mam coś podpowiedzieć to sam probowałem zrobić taką lokomotywę. Próby nie wyszły za ciekawie. A mianowicie, wszystko byłoby OK ale jest problem z zapanowaniem nad temperaturą, a dokładniej aby utrzymać około 40 stopni trzeba cały czas stać i pilnować. Lokomotywa jak najbardziej nadaje się na jakieś imprezy gdzie trzeba coś na szybkiego upiec a przy okazji odymić. Jeśli takie jest twoje założenie to jak najbardziej polecam bo jest to bardzo efektowny grill z możliwością wędzenia w bardzo gorącym dymie. Mój projekt został trochę zmodyfikowany i mogę nadal grillować a także wędzić nie pilnując temperatury. Wygląda to teraz takhttps://wedlinydomowe.pl/forum/viewtopic.php?t=1188&postdays=0&postorder=asc&highlight=grilo+w%EAdzarka&start=30,

może nie aż tak efektownie ale jest jak dla mnie super.

Mam nadzieję że na coś się przydadzą moje wypociny i pomoże ci to w wyborze wędzarni.

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale za 1500 PLN :o ???

Nie wiem jak ty ale ja jako poczatkujacy (bo pierwszy raz wedzilem przedwczoraj) kupilem blaszana beczeke 200L za 30PLN. I, jesli sie naucze, i mi sie spodoba, to wtedy zastanowie sie nad czyms powazniejszym.

Nie znam tez twojej wiedzy i praktyki w tym fachu ale widze ze to pierwszy post ... ;)

Jesli jestes "zielony" to wyglada jakbys kupil samochod i potem poszedl na prawko.

 

... no i mi podobaja sie takie stacjonarne, murowane ... :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie znam tez twojej wiedzy i praktyki w tym fachu

Cześc mundry

Witamy na zadymionym pokładzie :wink:

 

"Najpierw zrób prawko - później kup samochód " :???:

czyli:

najpierw zapoznaj się z "Akademią Dziadka" a później rób takie pyszności ...jakie my robimy :rolleyes:

fentel

zadymiacze wszystkich krajów łączcie się

ORMO czuwa !!!!! bo Milicja śpi !

http://www.wedlinydomowe.pl/articles.php?id=1256

www.rufi.pl

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

za półtora kawałka masz piękną murowaną drewnem wykończoną no chyba że brak miejsca na murowaną to ta będzie OK uzywaja takiej w Cieszynie i nad moryem w Lebie

Fentel pamietasz kolo czapki biskupa, taka stala :lol:

wedzarnia z lodowki ,,dymogenerator MIra

troche checi i jesz co lubisz ,

a nie lubisz co jesz

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzieki za podpowiedzi jesli chodzi o miejsce na murowana to nie ma z tym problemu mam duzy ogród jeszcze sie zastanawiam czy w tej cenie moge cos fajnego wymurowac. Cały dzien zapoznawałe sie z wasza super stronka i musze powiedziec ze jestem bardzo miło zaskoczony jest duzo fajnych projektow

Jesli chodzi o przeznaczenie to chodziło mi raczej o szybkie uwedzenie czegos na imprezia ,ale wiadomo apetyt rosnie i teraz coraz bardziej mysle o czyms bardziej konkretnym czyli o grillo- wedzarni z prawdziwego zdarzenia

Jeszcze raz dzieki i pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześc mundry

Witamy na zadymionym pokładzie

chyle czola Waszmosci :)

 

najpierw zapoznaj się z "Akademią Dziadka" a później rób takie pyszności ...jakie my robimy :rolleyes:

Akademie czytalem juz wielokrotnie a i tak jednak o czyms zapominam.

Teraz kolej na praktyke. Pysznosci robie juz od przedwczoraj :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam jeszcze raz :)

Czytam czytam wasza stronke i czym wiecej czytam tym mam wiecej watpliwosci

A mianowicie juz miałem zamiar zrezygnowac z kupna "parowozu " i samemu wybudowac wedzarnie ładna według projektu zamieszczonych na waszych stronach.Ale czytajac opinie dowiedziałem sie ze nie zawsze to co efektownie i pieknie wyglada spełnia swoja funkcje, a kosztuje duzo i jest zabudowane na stałe .

A wiec moze dla mnie jako poczatkujacega zadymiacza :) lepiej bedzie kupic cos sprawdzonego nie zajmujacego duzo miejsca i dajacego sie łatwo przeniesc w dowolne miejsce . Juz sam nie wiem, jesli mozecie poradzcie coś jeszcze

Pozdrawiam

Artur

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Naucz się sztuki wędzenia a do tego najlepsze prowizorki -beczka lub coś w tym stylu jak opanujesz to praktycznie i potrafisz uczyć się na własnych błędach , to wtedy sam zbudujesz sobie wędzarnię -chyba że jesteś kasiasty i zakupy nie są problemem .Popatrz jak wędzą na wsiach ostatnia wędzarnia jest tego dowodem wystarczy dobranie wymiarów do swoich potrzeb Nie trzeba żadnych fundamentów stawiasz gdzie chcesz dostawiasz palenisko i wędzisz . Jutro przedstawię podobną mniejszą składaną Pozdrawiam
Wszystko co zrobimy sami dla siebie jest najlepsze, nawet gdy to nie odpowiada utartym standartom jakości produktu.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witaj artlib,

Ja bym postąpił tak, jak proponują poprzednicy, beczka+termometr+ kanał dymowy to koszt ok 100zł.Te 1400zł które Ci zostanie...przeznaczył bym na wyroby do wędzarni :grin: I uczył się,uczył.....A z czasem zdecydujesz....Czy lepsza stacjonarna wędzarnia.....czy też taki przenośny kombajn.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Proponuje przeszukać zasoby stronki na pewno coś dla Siebie znajdziesz.

Zobacz również temat Dziadka o wiejskich wędzarniach.

Dziadku wędzarnia z dzieloną na kilka części pokrywą -chylę czoła .

 

 

pozdrawiam wujtom :tongue: :tongue: :tongue:

Myślisz , że możesz wszystko ?

Spróbuj trzasnąć drzwiami obrotowymi

 

Myślałem ,że jestem już na dnie !!!!

Ale ktoś rzucił mi łopatę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 5 lat później...

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.