Skocz do zawartości

Pacan Wojciech

Użytkownicy
  • Postów

    3 114
  • Dołączył

  • Ostatnia wizyta

  • Wygrane w rankingu

    7

Ostatnia wygrana Pacan Wojciech w dniu 17 Września 2024

Użytkownicy przyznają Pacan Wojciech punkty reputacji!

1 obserwujący

O Pacan Wojciech

  • Urodziny 08.05.1957

Informacje o profilu

  • Płeć
    Mężczyzna
  • Miejscowość
    OPOLE
  • Zainteresowania
    kulinaria , zeglarstwo

Ostatnie wizyty

4 073 wyświetleń profilu

Osiągnięcia Pacan Wojciech

Arcymistrz

Arcymistrz (14/14)

  • Przyjazny Unikat
  • Pierwszy post
  • Współpracownik Unikat
  • Aktywny rozmówca Unikat
  • Pierwsza rozmowa

Najnowsze odznaki

31

Reputacja

  1. Proponuję sprawdzić : cegła ceramiczna pełna ma gęstość właściwą 1800 kg/ m3 , Cegła szamotowa ma gęstość właściwa 2500 kg/m3 m , nie bardzo widzę tu przybliżenia , Ciepło właściwe szamotu to 960-1100 J/kg * K . a ciepło właściwe cegły ceramicznej to 880 J/kg *K .Chyba widać różnicę pojemnosci cieplnej. Cegła szamotowa ma duża porowatość i nasiąkliwość im odporniejsza na temperaturę, nasiąkliwość większa . Jak sobie przypominam w opracowaniach na forum nasiąkliwość ,a co za tym idzie trwałość w zmiennych warunkach pogodowych oraz okresowym wykorzystaniu jest tutaj przeszkodą . Kto chce ten buduje z szamotu . Kolego Czeski O1 piszesz o szkodliwości przypalenia betonu , proponuje byś sprawdził z czego jest produkowany beton i czy może wydzielać szkodliwe substancje do dymu- piszesz nie prawdę , a jeśli ktoś uwierzy i będzie tą wiedzę powielał to się ośmieszy . Mieszkasz w konstrukcjach betonowych , użytkujesz konstrukcje betonowe , gdyby beton tak reagował jak piszesz to zakazali by go stosować w budownictwie , przecież pożary budynków się zdarzają. Dla wyjaśnienia w piecach akumulacyjnych właśnie ze względu na dużą pojemność cieplna stosuje się cegłę szamotową - konstrukcje starszego typu . W nowoczesnych rozwiązania piecach elektrycznych z dynamicznym rozładowaniem stosuje sie wkłady ceramiczne magnetytowe . Pozdrawiam .
  2. Kolego , piszesz więc wątpisz i masz do tego prawo .Nikt pewnie nie zamierza ponowić dyskusji oraz informacji , które zawarte są na forum i z nimi się zapoznałeś. W tych postach jest zawarta pełna informacja na temat zachowywania się szamotu w czasie eksplantacji i poza nią . By nie było Ci tak łatwo to poczytaj na temat cegły szamotowej , jakie ma właściwości jak zachowuje się w dużej wilgoci ,gdzie jest stosowana i dlaczego. Członkowie forum w b. dużej części , w większości mając wędzarnie murowane nie stosują szamotu jako wypełnienia . Wyciągnij wnioski , w końcu nikt nikomu nie zabroni budować z szamotu, także szerzyć wiedzy zgodnej z własnymi przekonaniami .Jeśli jednak ruga - to udowodnij ,że Ty masz racje , jeśli chcesz polemizować , a może zignoruj go i wybierz sam co Ci odpowiada. Osobiście mam wędzarnie z bloczków YTONG - komora , a palenisko z betonu i kształtek dużych L betonowych. które tworzą także kanał o przekroju 27 x 33 . Wędzę już od kilkunastu lat- bez szamotu.
  3. Pacan Wojciech

    Turystyka

    Kolego , pokazałeś okolice -czyli stolice województwa Opole i jego Wieżę Piastowską. Myślę ,że to Niemodlin leży w okolicy Opola - ładne małe miasteczko, dobrze skomunikowane z Opolem. Pozdrawiam.
  4. Piszesz nie prawdziwe rzeczy , nie zapraszałeś mnie nigdy i nigdzie , nawet gdyby tak było odmówiłbym Ci , traktując nasze spotkanie jako stratę czasu. Kończę tę konwersację z Tobą właśnie z powodów oszczędnościowych oraz braku możliwości byś mnie przekonał do Twoich teorii . Maxell , chyba wyjechał na urlop , a pozostali moderatorzy z wiedzą nie reagują na nowy trend naukowy jaki prezentujesz w trym temacie - Święta trudno pozostań w swojej ugruntowanej wiedzy , nie narobisz wielu szkód , nie nauczasz w szkole lub na kursach , a tych spotkaniach ,z których prezentujesz fotografie , pewnie słuchacze CI wybaczą ,jedni z grzeczności , a drudzy z przekonania ,że nic Ci już nie pomoże.
  5. Januszfeniks , masz rację z tym odcinaniem prądu do mózgu , wyraźnie jedziesz na zasilaniu awaryjnym ,którego już nie ma skąd ponownie zasilić. Wywód , który przeprowadziłeś świadczy o tym, że mógłbyś pisać w czasach przed 1989 rokiem , przemówienia dla dygnitarzy i lokalnych kacyków - logiki w tym żadnej , wiedzy nie uświadczysz , a jedynym celem jest prowokacja . Kolego jeśli masz jeszcze trochę trzeźwego rozsądku ogranicz swoje wpisy do prezentowania swoich konstrukcji . Resztę wiedzy , którą prezentujesz głęboko ukryj , bo jak ja znajdą to mogą Cię poprosić o oddanie świadectw szkolnych. Czytając to co wypisujesz , to chyba nie masz prawdziwego przyjaciela na tym forum , kolega od serca powstrzymał by Cię od publikowania wiedzy w Twoim wydaniu . Szkoda czasu na polemikę z Tobą , może napisz , gdzie kupujesz swoja wiedzę , na wolnym rynku nawet przy pomocy AI nie udało mi sie zweryfikować Twoich rad , których udzielasz w zakresie sztuki zbrojenia i wytrzymałości materiałów.
  6. Mateusz 1044 , jedynym błędem jaki popełniłeś to grubość płyty stropowej przy tej średnicy stali , bzdury , które pisze januszfeniks o taśmach oraz ślizganiu sie pręta w betonie oraz o napierającej rurze pomiń . Gdyś chciał zrealizować idee pływającego pręta w betonie , którą proponuje januszfeniks to najlepiej umieścić go w koszulce z pvc posmarowany smarem grafitowym -będzie się ślizgał , jeśli widziałeś kiedyś zbrojenie na budowie to przypomnij sobie czy ktoś kończy zbrojenie "zawiniętymi taśmami wystającymi za pręt " , a pręty się ślizgają ?. Pręt ma być otulony betonem i sie w nim nieślizagać . Nie wdaje sie w dalsze tłumaczenie . Proponuję zrób tak : pręt by spełniał swoje zadanie zbrojenia płyty musi być osadzony w dolnej części płyty i otulony od spodu warstwą betonu co najmniej równą 2x średnicy pręta , zakładając ze masz dalej pręt fi 12 to licząc od spodu (od paleniska- 30 mm beton + 12 mm pręt ( pręt wzdłużny )+12 mm ( pręt poprzeczny )+ 80 mm betonu = 134 mm grubość płyty . płytę trzeba wesprzeć na ściance co najmniej 60-70 mm ( tak by na ściance leżały pręty ) Najmniejszy pręt na zbrojenie jaki bym zastosował to fi 8 mm wtedy płyta wyjdzie cieńsza . Rurę w środku możesz spokojnie zostawić fi 160 mm nie wpłynie to wędzenie , a poprawi współprace z zastosowanymi otworami u góry będzie łatwiej sterować przepływem dymu i ciepła do komory.
  7. Płytę już masz , jak ją chcesz ocieplić ? , czy uważasz ,że oszczędności z tytułu ocieplenia płyty będą dla Ciebie znaczące. Pytam retorycznie gdyż przy 40 cm grubości płyty nie odbierze ona ciepła , które potrzebujesz do wędzarni. Nie martw sie ,że wełna nasiąknie , wełna do dociepleń jest hydrofobizowana nie nasiąka. Pozwodzenia
  8. Palenisku wszystko jedno z czego jest zbudowane z betonu czy z cegły palonej , ja bym zostawił sam beton bez cegły .Izolacja też Ci nic nie da , papa się nie nadaje , szkło wodne trzeba umieć zastosować , w przypadku złych proporcji mieszanka bardzo szybko stężeje. Zrób pod płyta paleniska dobrze ubity piasek gruby lub mieszankę tzw. pospółkę , ustaw szalunek wylej płytę paleniska 15 do 20 cm , wstaw troche zbrojenia z siatki stalowej -tzw , przeciw skurczowa siatkę pręt fi 6 lub fi 4 mm, w dolnej części , a na tym stawiaj palenisko z cegły klinkierowej jeśli Ci zależy na estetyce. Z bloczków betonowych M6 też będzie fajnie. Ocieplenie wełna proponuje zrobić na 5 cm bez szczeliny 2 cm ,Nic tym nie osiągniesz , płyty 3 cm będą sie przemieszczać w kierunku tej szczelin, zrobi się koślawo . Powodzenia
  9. Pacan Wojciech

    Giełda cen mięsa

    Tłumacz Google - użyty przez drukarnię etykiet , ja z niego nie korzystałem.
  10. Pacan Wojciech

    Giełda cen mięsa

    MariuszB , znalazłem stronę Sokołow . , zakładkę zgłaszanie nieprawidłowości : a tam pod linkiem członków grupy: link prowadzi do Dani - danishcrown | Strona główna. Czyli w moim wpisie chyba coś jest , na święta przyjechały moje duńskie wnuki ,. wieczorem poproszę może mi wytłumaczą co jest na rzeczy . quadro555 , chyba namiętnie korzystasz z tłumacza Google , ja o nim nie pisałem, jesteś wyrywny .Dla uspokojenia emocji : może etykiety drukują w DANII ,a mięso pakują w Polsce ? 🙂
  11. Pacan Wojciech

    Giełda cen mięsa

    Pewny nie jestem ,Sokołów nie oznaczyłby tak elementu mięsa . Wielokrotnie widziałem wyroby lub konfekcjonowane produkty w Polsce z zagranicznym oznaczeniem. metka wszystko zniesie. Zmiana na prawidłowe nazwy doprowadziłaby pewnie do wzrostu kosztów i zatrzymała dystrybucję. Wiesz z ciekawości jak mi jutro wystarczy czasu , zadam pytanie w Sokołowie przesyłając to zdjęcie. Może odpowiedzą.
  12. Pacan Wojciech

    Giełda cen mięsa

    Mięso z importu , tłumacz google efekt widoczny na etykiecie.
  13. EAnno , proponuję zrobić zdjęcie , czopucha i kominka , by ocenić czy to są pęknięcia czy rysy skurczowe wynikające z zmiennych warunków . Piszesz .że czopuch jest pokryty tynkiem , znając kształt czopucha można by się domyślić z czego jest zbudowany , czy to jest kominek otwarty , czy w obudowie zamontowano wkład. Jeśli dotąd nie pojawiał się dym z tych spalin całość jest szczelna, ale nie gwarantuje taki stan rzeczy ,że tak będzie zawsze. Proponuję wstrzymać się z uszczelnianiem silikonem lub masami dekarskimi . Jesli całość jest z materiałów ceramicznych i jest jeszcze w dobrym stanie proponuję zastosować materiały firmy Schiedel . Mam znajomego serwisanta z tej firmy , który na podstawie zdjęć może doradzić ,jesli dostanę zdjęcie np. na Wahtsappa to to zdjęcie skonsultuję z nim , może jest inne rozwiązanie prostsze i pewniejsze. jeśłi chchesz skorzystać mojej propozycji , wyśłę na pw swoj numer telefonu .
  14. Piszesz ,że pracujesz na koparce, ilość kancerogennych substancji które wydobywają się ze spalinami z Twojej maszyny sprawia ,ze jestem skłonny uwierzyć , ze smar z atestem Halal można jeść bez przeszkód i obawy o zdrowie - na marginesie - trzeba sprawdzić czy ten sam smar sprzedają z atestem koszerności . Jeśli jest taki atest , jesteś podwójnie zabezpieczony. szkoda sobie życia utrudniać.
  15. Ten smar jest także w opakowaniach 1 kg ,tyle nie potrzeba do obsługi mieszarki , aplikacja i tak musi być smarowniczką przez kalamitki.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.