Skocz do zawartości

Urządzenie do gotowania próżniowego "Sous-Vide"


bilu72

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 112
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Opublikowane grafiki

 

 

Wiem z doświadczenia bo sam stosuję tą metodę na codzień w pracy:-)
A mógłbyś rozwinąć temat? Co? Jak? Jakie czasy i temperatury?  

"Trzeba się spieszyć z robotą, póki się ma na nią ochotę..."

Tatuś Muminka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To urządzenie jest już w trochę dostepnych pieniądzach, muszę poszukać informacji o nim. Dzięki za wpis.

Ceny kształtują się w przedziale 479 zł do 669 zł.

 

http://www.ceneo.pl/31189626

 

Więcej info. na temat urządzenia w linku pod filmem z pierwszego postu.

 

Wiem z doświadczenia bo sam stosuję tą metodę na codzień w pracy:-)
A mógłbyś rozwinąć temat? Co? Jak? Jakie czasy i temperatury?  

 

Zerknij tutaj.

 

http://www.polskagastronomia.com/index.php/techniki-kulinarne/120-sous-vide

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Garnek z Lidla jest dokładnie tym samym  :cool: A poza tym że jest tańszy to przydaje się do wieeeeelu innych zastosowań  :thumbsup:

Na chwilę obecną nieosiągalny :devil: chętnie bym kupił ten Lidlowski jeżeli ktoś miałby na zbyciu.

Edytowane przez bilu72
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Garnek z lidla ma 30L !! Ja np. szukałem mniejszego aby zapażyć małą szynkę czy polędwice, ten nadaje się idelanie.

 

PS

Porównywanie garnka z lidla z urządzeniem do sous-vide to jak prównanie samochodu z wozem konnym.

Edytowane przez piksiak

Piksiak

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

 

Ja np. szukałem mniejszego

 

Hmmm to rozważ możliwość deczko inną kup tzw Bemara i pojemniki GN - te są różnej pojemności. Tym sposobem ugotujesz rosół, podgrzejesz bigos i zaparzysz co będziesz chciał "na raz" w trzech różnych pojemnikach ;)  

Robert
601353601
ʎuɯnɹʇ po oʞǝıʍ oʇ ɯǝsɐzɔ oʞlʎʇ-ɯǝıʞǝıʍ z ǝɾǝzɹpɐɯ ʞǝıʍolzɔ

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A kto każe Ci lać do pełna?  :facepalm: 

 

PS Porównywanie garnka z lidla z urządzeniem do sous-vide to jak prównanie samochodu z wozem konnym.
Uważam że absolutnie nie masz racji  :cool: Mam gar z Lidla, używam go nader często do różnych rzeczy  :rolleyes:

"Trzeba się spieszyć z robotą, póki się ma na nią ochotę..."

Tatuś Muminka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

 

Porównywanie garnka z lidla z urządzeniem do sous-vide to jak prównanie samochodu z wozem konnym.

 

 

Te urządzenie pokazane przez Bilu72, to też nie jest typowe urządzenie do sous-vide.Jest to bardziej wolnowar

http://allegro.pl/klarstein-wolnowar-6l-550w-stal-nierdzewna-srebrny-i5500720779.html

 

 

 

Na chwilę obecną nieosiągalny  chętnie bym kupił ten Lidlowski jeżeli ktoś miałby na zbyciu.

 

Co prawda nie Lidlowski i 4L mniejszy, ale za tą kasę i emaliowany od środka.

 

http://allegro.pl/wolnowar-wws-25-1-afk-25l-z-niemiec-i5267105726.html

Carpe diem - raz kozie death

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

 

Rzecz w tym że termostat jest manualny a nie cyfrowy, to spora różnica można by dokonać modyfikacji a to następne koszty.
Jak ktoś ma sterownik do wędzarni z dymogeneratorem to przeróbka w zasadzie bezkosztowa i bezproblemowa... Ja tak przerobiłem sobie frytownicę z uszkodzoną elektroniką, wywaliłem termostat podłączając kabel zasilający bezpośrednio do grzałek. Jak parzę coś mniejszego to podpinam pod sterownik i czekam na efekty :) 

"Trzeba się spieszyć z robotą, póki się ma na nią ochotę..."

Tatuś Muminka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość ArkoGdynia

 

 

Na chwilę obecną nieosiągalny  chętnie bym kupił ten Lidlowski jeżeli ktoś miałby na zbyciu

 

Takich cudeniek się nikt o "zdrowych zmysłach" nie pozbywa tak łatwo.... :devil: 

Ja tak samo jak Tusiaczek jestem szczęśliwym posiadaczem takowego cuda i  sprawdza się ono w wielu przypadkach idealnie... od pasteryzacji ( tanderyzacji) przez parzenie wędlinek, gotowanie i oczywiście sous-vide... nawet ostatnio zaopatrzyłem się w "oryginalne" woreczki do takowego sposobu przyrządzania potraw.... ale jeszcze nie miałem sposobności ich stosować....wcześniej w standardowych workach wszystko wychodziło idealne właśnie z Lidlowego gara!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W gotowaniu sous vide najważniejsza jest temeratura i wysoka czułość urządzenia można zrobić w domu za bezcen termoregulator grzałka do wody pompka powietrzna i GN i ewentualnie timer dla zapominalskich ;-)

 

Wysłane z mojego Che2-L11 przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

A kto każe Ci lać do pełna?  :facepalm:

 

PS Porównywanie garnka z lidla z urządzeniem do sous-vide to jak prównanie samochodu z wozem konnym.
Uważam że absolutnie nie masz racji  :cool: Mam gar z Lidla, używam go nader często do różnych rzeczy  :rolleyes:

 

Abosolutnie mam rację tusiaczku ale szkoda czasu na dyskusje o wyższości swiąt jednych nad niedzielą. Ja piszę o porównaniu urządzeń a ty o zastosowaniu garnka - to dwie różne rzeczy niestety. Jak uważasz, że gar 30l możesz trzymać dwa dni w swojej kuchni i nie będzie Ci przeszkadzał to mi nic do tego :)

Piksiak

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A do czego ta pompka??? Mam sterownik bardzo dokładny, w zasadzie prawie laboratoryjny bo mogę nawet w garze zasadzić kilka sond i on mi uśredni moc z dokładnością do 0,05`C tak żeby było jak najbliżej zadanej temperatury.

Gar z Lidla też bardzo dokładny jest, wahania temp na poziomie 1`C.


 

 

Jak uważasz, że gar 30l możesz trzymać dwa dni w swojej kuchni i nie będzie Ci przeszkadzał to mi nic do tego
Heh, od razu widać ze nie widziałeś moje kuchni :) Nawet dwa albo trzy gary by mi nie wadziły :) 

"Trzeba się spieszyć z robotą, póki się ma na nią ochotę..."

Tatuś Muminka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

 

Abosolutnie mam rację tusiaczku ale szkoda czasu na dyskusje o wyższości swiąt jednych nad niedzielą. Ja piszę o porównaniu urządzeń a ty o zastosowaniu garnka - to dwie różne rzeczy niestety.
Powiedz Ty mi proszę, używałeś kiedyś gara z Lidla? Bo śmiem twierdzić że nie... Poza kształtem jest to dokładnie takie samo urządzeniem jakie Ty zapodałeś :facepalm:  

 

 

Mięso w naczyniu jak by to nazwać musi pracować pompka.wprawia w delikatny ruch woreczki i równomiernie rozprowadza podgrzana wodę po pojemniku od grzałki
Hmmm, trzeba będzie popróbować. Pompka ze sterowaniem wydatkiem powietrza jest od dymogeneratora :) 

"Trzeba się spieszyć z robotą, póki się ma na nią ochotę..."

Tatuś Muminka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam gdzieś zdjęcie z trzecim obok...  :rolleyes:  :laugh: Ale tam to by mi przeszkadzały... postawiłbym je na tym stoliczku w rogu koło lodówy. Skoro 4 fermentory tam się mieszczą i nie przeszkadzają to i garnuszki by dały radę  :rolleyes:

"Trzeba się spieszyć z robotą, póki się ma na nią ochotę..."

Tatuś Muminka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A widzisz tusiaczku a te barany z restauracji kupują urządzenia po 3 tys zł - ale głąby :D

Nie jestem baranem A pracuję i mam zakupiony taki w pracy innego by mi sanepid bhp inspekcja pracy nie dopuścił....

 

Wysłane z mojego Che2-L11 przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

 

A widzisz tusiaczku a te barany z restauracji kupują urządzenia po 3 tys zł - ale głąby
Sajmon chyba dość zgrabnie to ujął...  :rolleyes: Zawsze mnie ciekawiło jak to jest że ludzie którzy nawet na oczy czegoś nie widzieli o używaniu nawet nie wspomnę zawsze mają najwięcej do powiedzenia...  :facepalm:  Uprzedzając pytania - "bawiłem" się  niejako przy okazji profesjonalnym ustrojstwem do sous vide w czymś co się nazywa Pomorska Akademia Kulinarna Fumenti - jeden z dwóch chyba najbardziej znanych z tego ośrodków w kraju... Skoro tam twierdzą że do domu gar z Lidla niczym się nie różni poza kształtem i formą od tych urządzeń to chyba jakąś tam wiedzę na ten temat posiadają? 

"Trzeba się spieszyć z robotą, póki się ma na nią ochotę..."

Tatuś Muminka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.