Skocz do zawartości

Tuning chińczyka


Radek.

Rekomendowane odpowiedzi

Powiem Wam jedno. Osobiście już nigdy nie kupię Chińskiej tandety. Wolę poczekać dołożyć parę złotych i kupić porządny sprzęt by podczas napychania kiełbasy nie uległ zniszczeniu. I nie musi być to nowy sprzęt. Mam używaną niemiecką 9l nadziewarkę i jedyny jej mankament to waga, ale praca nią to relaks. I jak to w takim sprzęcie nic nie trzeba doszczelniać, dorabiać czy przerabiać.

"Pan Bóg stworzył jedzenie, a diabeł kucharzy". James Joyce

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 155
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Opublikowane grafiki

Jedynym mankamentem tańszej wersji jest podobno rama , która z czasem zaczyna rudzieć

No nie tylko, mnie ostatnio podstawa z blachy pękła (dodam, że w czasie spoczynku, coś trzasnęło i długo nie wiedziałem co się stało, dopiero potem rzut oka na nadziewarkę). Zbyt duże naprężenia przy tłoczeniu blachy.
AREK
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Właśnie podobną miałem na oku

https://wedlinydomowe.pl/forum/viewtopic.php?p=144192#144192f

Poszła za 104 € :sad:

chętnie bym ją powołał do życia :grin:

tu jest nowsza

http://cgi.ebay.ch/6-ltr-Wurstfuellmaschine-Fuellmaschine-Handfueller-Dick-/400091431477#ht_535wt_911

wygląda jak twoja :grin:

http://images43.fotosik.pl/1180/cf5743008b743b6dm.png

"Kiedy pracuję, to pracuję, a gdy mówię, że pracuję, to tylko mówię."
 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cena duża to fakt, ale to maszyna na lata. Jak co rok będziesz kupował Chińską tandetę po 200zł i patrzył, żeby przy nadziewaniu pasztetowej się nie połamała. Poszukaj jeszcze może znajdziesz coś tańszego.

"Pan Bóg stworzył jedzenie, a diabeł kucharzy". James Joyce

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak co rok będziesz kupował Chińską tandetę po 200zł i patrzył, żeby przy nadziewaniu pasztetowej się nie połamała.

Kupiłem chińczyka tanio, jeszcze rama, mocowanie lejków i lejki i będzie chodził, zresztą już chodzi. Widziałem w realu nadziewarkę od kolegi Miro, za 900zł nie wzbudziła mego zaufania. Fajne statki zaczynają się od 1000euro lub 1200 dolców i na to poluję, aż się uda. :cool: A chińczyk jest tani i skuteczny, szczególnie przy pasztetowej. :grin:

Gorycz złej jakości pozostaje długo po tym, gdy słodycz ceny została zapomniana.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kupiłem chińczyka tanio, jeszcze rama, mocowanie lejków i lejki i będzie chodził, zresztą już chodzi. Widziałem w realu nadziewarkę od kolegi Miro, za 900zł nie wzbudziła mego zaufania. Fajne statki zaczynają się od 1000euro lub 1200 dolców i na to poluję, aż się uda. :cool: A chińczyk jest tani i skuteczny, szczególnie przy pasztetowej. :grin:

Osobiście życzę Ci aby nadziewarka pracowała jak najdłużej :smile:

"Pan Bóg stworzył jedzenie, a diabeł kucharzy". James Joyce

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

chińczyk jest tani i skuteczny, szczególnie przy pasztetowej.

Mam nadzieję, że jednak nie tylko przy pasztetowej :???: :question:Póki co nie mam nic lepszego/droższego/ , moze nie zawiodę się zbyt szybko :question:
Dużo nie znaczy dobrze ale dobrze dużo znaczy.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Darino zależy ile to kosztuje :smile:

 

[ Dodano: Wto 24 Sie, 2010 06:37 ]

Twoje życzenia się spełnią. :cool:

Oby :smile: Zrobiłeś już taki tuning, który poprawił i funkcjonalność i żywotność. Tylko taki produkt powinien być od razu tak wyprodukowany.

"Pan Bóg stworzył jedzenie, a diabeł kucharzy". James Joyce

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Oby :smile: Zrobiłeś już taki tuning, który poprawił i funkcjonalność i żywotność. Tylko taki produkt powinien być od razu tak wyprodukowany.

Gdyby znalazł się rzemieślnik , który zrobiłby taki mały pakiecik : mosiężne tulejki , tłok z uszczelką i odpowietrzeniem :rolleyes: . Dodatkowo cienki lejek. Zrobić to jedno , a dotrzeć do dystrybutorów i użytkowników , to drugie. Ale sądzę , że jest to do zrobienia.Teraz na allegro widziałem te nadziewarki po 102 zł. Gdyby tak zmodernizowane kosztowały około 300 zł pewnie znalazłyby nabywców.

Szukasz nowych wrażeń? Skróć trzonek od grabi o połowę.

 

https://wedlinydomowe.pl/forum/topic/7419-moja-nowa-wedzarnia/

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gdyby znalazł się rzemieślnik , który zrobiłby taki mały pakiecik : mosiężne tulejki , tłok z uszczelką i odpowietrzeniem :rolleyes: . Dodatkowo cienki lejek. Zrobić to jedno , a dotrzeć do dystrybutorów i użytkowników , to drugie. Ale sądzę , że jest to do zrobienia.Teraz na allegro widziałem te nadziewarki po 102 zł. Gdyby tak zmodernizowane kosztowały około 300 zł pewnie znalazłyby nabywców.

Jak znajdziesz takiego rzemieślnika to takie przeróbki nie będą kosztowały więcej jak 100zł. Czyli zakupisz Chińczyka za 100zł + 100zł modernizacja to daje "stówek dwie", a to już nie trzy i za następną kupujesz produkt wyjściowy w postaci mięsa na kiełbaskę i testujesz :smile: testujesz i smakujesz :thumbsup: . Najważniejsze jest :grin: podniebienia. Pozdrawiam Zibi.

"Pan Bóg stworzył jedzenie, a diabeł kucharzy". James Joyce

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak znajdziesz takiego rzemieślnika to takie przeróbki nie będą kosztowały więcej jak 100zł. Czyli zakupisz Chińczyka za 100zł + 100zł modernizacja to daje "stówek dwie", a to już nie trzy i za następną kupujesz produkt wyjściowy w postaci mięsa na kiełbaskę i testujesz :smile: testujesz i smakujesz :thumbsup: . Najważniejsze jest :grin: podniebienia. Pozdrawiam Zibi.

No tak , ale po kosztach nikt nie będzie robił :wink: . Coś o tym wiem :grin:

Szukasz nowych wrażeń? Skróć trzonek od grabi o połowę.

 

https://wedlinydomowe.pl/forum/topic/7419-moja-nowa-wedzarnia/

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Foty zaworu odpowietrzającego, za chwilę opiszę. :cool:

 

 

 

1. blaszka sprężynująca przykręcona do tłoka

2.otwór wytoczony w naklejonym uszczelniaczu tłoka wykonanym z dysku do fibry

3.zawór wykonany z pręta z gwintem i uszczelki grzybkowej

4.zawór luźno przechodzi przez otwór w tłoku, tędy ulatuje powietrze

5.zawór wkręcony w blaszkę sprężynującą - zawór jest otwarty, powietrze wylatuje znad farszu, potem nacisk farszu powoduje zamknięcie tłoka, ot cała filozofia. :cool:

Gorycz złej jakości pozostaje długo po tym, gdy słodycz ceny została zapomniana.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chińczyk z sentymentu zostaje. Droga do przeróbek wytyczona. Ale.. Dzisiaj dostarczono mi nadziewarkę od p. Fecko. Jestem pod dużym wrażeniem. W biegu została umyta i zaprzęgnięta do szynkowej :grin: . Robota błyskawiczna. 6 kg szynkowej ino mig :wink: . Teraz robota o niebo łatwiejsza. To był dobry zakup.

Szukasz nowych wrażeń? Skróć trzonek od grabi o połowę.

 

https://wedlinydomowe.pl/forum/topic/7419-moja-nowa-wedzarnia/

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Teraz robota o niebo łatwiejsza. To był dobry zakup.

Na nasze potrzeby taki sprzęt powinien długo posłużyć(mój model z ciut niższej półki) :smile:

Witajcie BiSwW

lokomotywa-ruchomy-obrazek-0004.gif

Nic mnie tak nie cieszy jak masarskie rzemiosło

etiam latrones suis legibus parent !!

Wędzę więc jestem :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na nasze potrzeby taki sprzęt powinien długo posłużyć

Jestem pewien , że posłuży :grin: . Trochę trzeba się nakręcić korbką przy powrocie , ale mnie to absolutnie nie przeszkadza :wink:

Szukasz nowych wrażeń? Skróć trzonek od grabi o połowę.

 

https://wedlinydomowe.pl/forum/topic/7419-moja-nowa-wedzarnia/

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Trochę trzeba się nakręcić korbką przy powrocie , ale mnie to absolutnie nie przeszkadza :wink:

Dla mnie to też mały pikuś :smile:

Witajcie BiSwW

lokomotywa-ruchomy-obrazek-0004.gif

Nic mnie tak nie cieszy jak masarskie rzemiosło

etiam latrones suis legibus parent !!

Wędzę więc jestem :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

:clap: No to pozostaje mi tylko życzyć miłej i przyjemnej pracy napełnianiu osłonek smakołykami :lol:

A dziękujemy , dziękujemy :wink: . To już z nowej nadziewarki :

A jak czekałem na kuriera z nadziewarką , to wsadziłem do prasy szynkę i golonkę .

Już się studzi w lodówce. Wieczorem degustacja.

Dzisiaj w Napoleonowie otworzyli nową czytelnię :grin: . A co mi tam. Dzisiaj i ja poczytam :grin:

Szukasz nowych wrażeń? Skróć trzonek od grabi o połowę.

 

https://wedlinydomowe.pl/forum/topic/7419-moja-nowa-wedzarnia/

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.