Skocz do zawartości

Tuning chińczyka


Radek.

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 155
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Opublikowane grafiki

  • 2 miesiące temu...

Odnośnie tego "chińczyka" z tematu posta mam następujące pytanie.

Nadziewarka na alledrogo występuje pod szyldami różnych marek i ceny są różne ( od 94.99 do 175). To jest ten sam sprzęt wszędzie czy jednak różni się jakością i wykonaniem w zależności pod szyldem jakiej marki jest sprzedawany.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chak po roku i tak będziesz szukał uszczelki między cylindrem a podstawą. :sad:

Jeśli jesteś troszkę mechanikowaty dorobisz ją sobie sam z silikonu. :grin:

Sam kupiłem z aluminiowym cylindrem i poza "problemem" z uszczelką już ponad 2 lata działa.

Pzdr.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...
Jestem po pierwszym użyciu chińczyka. Nadziałem ok. 4 kg kiełbasy. Na razie wszystko ok, ale tuning raczej konieczny - farsz przechodzi miedzy tłokiem a tuleją. Mogliby robić lepsze lejki, tzn. z rowkami odprowadzającymi powietrze, bo czasami w kiełbasie pojawiają się pęcherze powietrza. Kiedyś nadziewałem zelmerkiem i tam lejki mają takie rowki - bardzo dobre rozwiązanie.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wspomniałem wcześniej o lejku z Zelmerka i przyszło mi na myśl takie rozwiązanie.

Wkładając najgrubszy lejek Chińczyka do środka lejka Zelmera, lejki te nawet ciasno się blokują.

Jest kilka prostych rzeczy, które należałoby wykonać, Obciąć trochę lejka zelmerka by móc zablokować lejek chińczyka w nadziewarce

Kolejna spraw to szczeliny między lejkami:

I tu mam pytanko czym można je wypełnić? czy silikon sanitarny np lub zwykły nadałby się do tego. Nie testowałem tego rozwiązania, ale podejrzewam, że tymi szczelinami uciekałby farsz.

To co przemawia za lejkiem zelmerka to jego długość i przede wszystkim rowki, które odprowadzają powietrze. Przyznam szczerze, że miałem trochę problem z pęcherzami powietrza w kiełbasie nadziewanej Chińczykiem, nie było tego natomiast przy nadziewaniu zelmerkiem. Zelmerkiem jednak nadziewanie zajmuje bardzo dużo czasu no i gniecie farsz. Ostatnio zrobiłem kilka kilogramów kiełbaski i następną będę robił dopiero za jakiś czas. Przy kolejnym nadziewaniu pokuszę się o taką przeróbkę i podzielę spostrzeżeniami, no chyba, że mnie ktoś wyprzedzi.

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

I tu mam pytanko czym można je wypełnić? czy silikon sanitarny np lub zwykły nadałby się do tego.

Ja bym nie radził zadnych silkonów, bo to przecież bedzie miało jakś kontakt z żywnością, pozdrawiam

MIŁOŚĆ

JEST PIĘKNYM KWIATEM

KTÓRY KWITNIE

POŚRÓD CHWASTÓW

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy ten krążek do fibry to miałeś z rzepem i

Dysk do fibry, do nie to samo co dysk do krążków samoprzyczepnych. Dysk do fibry jest mniej lub bardziej elastyczny, najlepszy @125mm.

 

czy silikon sanitarny np lub zwykły nadałby się do tego

Lepszy byłby poliuretan, jest bardzo twardy i nie odkleja się od gładkich powierzchni. :cool:

 

To co przemawia za lejkiem zelmerka to jego długość i przede wszystkim rowki

To jest dobry pomysł. :cool:

Gorycz złej jakości pozostaje długo po tym, gdy słodycz ceny została zapomniana.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Może warto byłoby spróbować Szczelinę zalać klejem na gorąco , nie wiem jak z dopuszczeniem do żywności , ale myślę , że byłoby ok.

Powoli się wprawiam i zaczynam się rozpędzać :)

 

Pan S jest moim przyjacielem i codziennie go odwiedzam.

 

https://wedlinydomowe.pl/forum/topic/10412-za-darmo-za-free-dla-każdego-nowego-forumowicza/

 

http://boggi-okna.pl

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dysk do fibry, do nie to samo co dysk do krążków samoprzyczepnych. Dysk do fibry jest mniej lub bardziej elastyczny, najlepszy @125mm.

Gdybyś mógł przybliżyć do czego służy ten dysk i co to jest ta fibra, albo pod jaką inną nazwą występuje to uniknąłbym DUŻYCH OCZU :shock: sprzedawców :-) Przyznam, że pytałem już o to i spotkałem się z taką reakcją, a ja nie byłem w stanie wytłumaczyć do czego to służy. Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja dałem wczoraj koledze wymiar tłoka i dorobi mi metalowy o odpowiedniej średnicy wcześniej założyłem na obwodzie koszulkę z przewodu elektrycznego,ale spadała myślę ,że odpowiednio dobrana średnica tłoka wyeliminuje wyciskanie farszu.Zastosuję również odpowietrznik jeśli to będzie dobrze spasowane.

Pozdrawiam MAREK-ZAN

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Też myślałem o metalowym krążku. Nie wiem jednak czy nie powinno chociaż trochę się odkształcać, bo gdy będzie metalowe i szczelne to nie wiem co się stanie z tym "prętem";-) popychającym i całą przekładnią i czy nie będzie kleszczyć. Sądząc po precyzji wykonania, to oni chyba celowo ten luz zrobili, by zniwelować te niedokładności:-). Poczekam na twoje doświadczenia i wtedy będę też tak kombinował. Pozdrawiam
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

Mam taką nadziewarkę juz ok. roku.

Jedyny (jak dla mnie) mankament, ktory musiałem naprawic to tulejka po której porusza sie listwa zębata - poprostu nie trzymała sie po pewnym czasie, używania w swoim łożu

- wkleiłem na żywice i po kłopocie.

Co do mycia cylindra, to trzeba to robić albo w dużym zlewie lub np. w brodziku ;)

Pozostałe elementy wkładam do zmywarki i z głowy...

Mocowanie stabilne...

Oczywiście zastosowanie ma typowo domowe !

żadne tam dziesiątki kilogramów co drugi dzień...

Pozdrawiam - Alehar

Instagram   alehar9999


 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.