Skocz do zawartości

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 1,4 tys.
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Opublikowane grafiki

witam

 

wczoraj wykonałem dymogenerator

 

 

i szybko zrobiłem prowizoryczną wędzarnie z kartona i kilka kiełbas

w celach testowych

 

zasypałem zrębkami połowę wsadu paliło się 2 godziny

ale dwa razy mocno przygasło do nadmuchu wykorzystałem sprężarke od lodówki

picie alkoholu nie rozwiąże Twoich problemów, picie mleka w zasadzie też nie
Odnośnik do komentarza
https://wedlinydomowe.pl/forum/topic/4891-dymogenerator-wb/page/16/#findComment-153001
Udostępnij na innych stronach

do nadmuchu wykorzystałem sprężarke od lodówki

warto zastosować jakiś filterek powietrza - jest to sprężarka tłokowa i zawsze jakieś drobiny oleju wydostaną się wraz z powietrzem i spalą się wraz ze zrębkami.

Odnośnik do komentarza
https://wedlinydomowe.pl/forum/topic/4891-dymogenerator-wb/page/16/#findComment-153015
Udostępnij na innych stronach

Zrobiłem sobie taki eksperymentalny zadymiacz

Przeglądając ten temat doszedłem do wniosku, że rozwiązanie kol. yareka z zamontowaniem dyszy na dymogeneratorze zwiększa jego funkcjonalność – lewa prawa strona, a także lepszy dostęp przy czyszczeniu. Nie wiem tylko czy przez to nie spada wydajność dymienia :question: Jak by kol. mógł napisać czy wyszedł za etap prototypu, czy też prototyp tak dobrze się sprawuje, że pozostał już na stałe na służbie :wink:

Pozdrawiam
Odnośnik do komentarza
https://wedlinydomowe.pl/forum/topic/4891-dymogenerator-wb/page/16/#findComment-153061
Udostępnij na innych stronach

poczekaj robespier, niech Maxell z gór wróci

Ileż można w górach siedzieć :cry:

Ten dymogenerator bardzo mnie interesuje, bo chciałem zbudować podręczną (piwniczną) wędzarenkę żeby nie trzeba było z paroma sztukami na działkę pędzić i cały sad wycinać :grin:

Pozdrawiam
Odnośnik do komentarza
https://wedlinydomowe.pl/forum/topic/4891-dymogenerator-wb/page/16/#findComment-154138
Udostępnij na innych stronach

Materiały od Roger'a otrzymałem przedwczoraj. Jeszcze chwilka

Jak ogólnie wiadomo diabeł tkwi w szczegółach i o te szczegóły mi właśnie chodzi. Bo temat to przejrzałem dość dokładnie i bardzo mnie zainteresował.

Pozdrawiam
Odnośnik do komentarza
https://wedlinydomowe.pl/forum/topic/4891-dymogenerator-wb/page/16/#findComment-154150
Udostępnij na innych stronach

Materiał miał zostać wrzucony na stronkę, ale jesli Kolega ma problemy z odszukaniem informacji w tym temacie, to podsyłam tekst przygotowany na stronę.

Zdjęć nie będę wklejał, gdyz cały materiał, wraz z filmem znajdzie się niebawem na stronie głównej.

Oczywiście autorem materiału jest projektant i wykonawca urządzenia Kolega Roger:

Acha, co do gór, to lubię je i jeszcze troszke posiedzę. :wink:

 

Podciśnieniowy generator dymu WB.

 

Rys.1

 

Urządzenie (rys.1) zostało zaprojektowane i wykonane w celu wytwarzania dymu do komór wędzarniczych. Jest to urządzenie stalowe z profilu 50x50x2 malowane silikonową emalią żaroodporną. Bodźcem do jego powstania była możliwość wykorzystania różnego rodzaju zrębków i mówię tu zarówno o gradacji jak i gatunku, bo możemy w sposób prosty sami wytwarzać „paliwo” np. po corocznej przycince drzew owocowych. Większość generatorów dymu dostępnych na rynku ma paliwa dedykowane co jest dużym ograniczeniem i mocno podnosi koszty ich eksploatacji, tutaj można dymić praktycznie tym, czym się chce lub co się ma. Inspiracją były urządzenia dostępne w USA takie jak Smoke Daddy czy wszelkiej maści odmiany Ventury. W sieci krąży mnóstwo filmów z nimi, nigdzie jednak nie ma szczegółów konstrukcyjnych, więc tak naprawdę trzeba to zrobić od podstaw metodą prób i błędów. Wykonałem różne konstrukcje były generatory okrągłe rurowe z dolnym i górnym podawaniem powietrza, były z profili 50x50x2, 60x60x2, 80x80x2 z opuszczoną poniżej komory dymnej szczeliną powietrzną, z bocznymi otworami powietrznymi, były mniejsze i większe przekroje rurek powietrznych i dymnych i jeszcze parę innych doświadczalnych generatorów, które zakończyły życie na złomie. Ta prezentowana wersja moim zdaniem spisuje się najlepiej i pracuje bardzo wydajnie i stabilnie

Do prawidłowej pracy takiego dymogeneratora niezbędna jest akwarystyczna pompka powietrzna o wydatku stałym lub zmiennym w zakresie od 150-do 500l/h w zależności od wielkości komory i pożądanej ilości dymu (rys.1a) Standardowo pracuje z pompkami HP-400 o wydajności 210l/h.

 

Rys.1a

 

Im większy wydatek powietrza tym więcej dymu jest wytwarzane ale i czas spalania się tej samej objętości zrębków ulega skróceniu. Metodą prób należy dobrać do indywidualnych warunków tryb pracy pompki i wyregulować ją w funkcji potrzeb. Do tłumienia ilości podawanego powietrza służy płynna regulacja w przypadku pompek w nią wyposażonych lub mechaniczny dławik przepływu na przewodzie powietrznym lub też jedno i drugie. Pompka powietrzna jest urządzeniem bardzo cichym i pobierającym bardzo mało prądu w zależności od znamionowego wydatku powietrza jest to od 2 do 6W.

Podciśnieniowy generator dymu podczas pracy wykorzystuje efekt zwężki Venturiego, pompka powietrzna podaje powietrze do wielostopniowej dyszy powietrznej umieszczonej centrycznie w świetle rury dymnej w tym przypadku 3/4”(rys.2 i 3) geometria wlotu i kalibracja dyszy powietrznej powoduje znaczny wzrost prędkości podawanego powietrza i ukierunkowuje jego przepływ co skutkuje powstaniem podciśnienia w komorze dymnej, zasysanie powietrza przez otwory tylne do podtrzymania procesu tlenia się zrębków i zasysanie dymu z wnętrza komory dymnej generatora do rury dymnej oraz wtłaczanie go następnie do komory wędzarniczej. Zmiana usytuowania rurki powietrznej względem rurki dymnej wpływa na wartość podciśnienia i ilość wpychanego do komory dymu ja mocuję tą dysze na stałe na tzw. maksymalnym wydatku więc nie ma potrzeby zmiany jej położenia bo ten sam efekt uzyskamy zmieniając wydatek pompki powietrznej. Odpowiednie usytuowanie dymogeneratora w komorze powoduje, iż możemy praktycznie zrezygnować z deflektora bo dym równomiernie wypełnia komorę. Optymalnie montuje się go po przeciwnej stronie względem odprowadzenia dymu.

Rys.2

 

Rys.3

 

„Paliwem” generatora są zrębki wędzarnicze różnej gradacji, z doświadczeń własnych mogę powiedzieć, że bardzo dobrze sprawdzają się zrębki bukowe i olchowe gradacji „3” (powszechnie stosowane w urządzeniach „Borniak”) stosowane same lub w połączeniu z grubszymi zrębkami dowolnych drzew lub wręcz kawałkami drewna ja stosuję kawałki drewna owocowe wiśnia, jabłoń, śliwa, czereśnia czasem dąb lub akacja i na takich mieszankach robiłem testy temperatur i czasów spalania (rys.4). Ale wiem, że koledzy korzystający z takich generatorów stosują praktycznie wszystkie dostępne na rynku zrębki ważne żeby były suchy wtedy łatwiej się rozpalają.

Rys.4

 

W zależności od gradacji zrębków mamy inne zapotrzebowanie na powietrze potrzebne do prawidłowego tlenia się drewna i wytwarzanie dymu, do tej regulacji służy przysłona obrotowa w tylnej części urządzenia (rys.5)

 

Rys.5

 

Rozpalanie odbywa się zawsze przy pracującej na pełnej wydajności pompce i na pełnym otwarciu powietrza i nie przymykaniu go przez około 2 -5 minuty następnie możemy ograniczyć dopływ powietrza przysłoną ale nie jest to konieczne. Im grubsze dajemy zrębki tym więcej powietrza do spalania potrzebujemy im drobniejsze tym mniej. Pełny zasyp mieszany (około 1 litr) zrębki „3” + kawałki drewna przy wydatku pompki 200-250l/h i przytłumieniu powietrza na 3x fi4 (rys.6) pozwoli na wytwarzanie dymu przez 4-5h. W teście długodystansowym przy wydatku powietrza 150l/h i przytłumieniu powietrza na 3x fi 2mm dymiłem ponad 9 godzin na jednym zasypie więc rozbieżności czasowe pracy jedno-zasypowej mogą się znacznie różnić w funkcji ustawień i potrzeb.

 

Rys.6

 

Pompka powietrzna powinna być umieszczona w miejscu czystym i tak aby nie zaciągała dymu, musi pracować stale nawet podczas dosypywania zrębków przy dłuższym wędzeniu. Jeśli takowe planujemy należy dosypać zrębki przed ich wypaleniem jeszcze gdy żar nie jest odkryty, jeśli po otwarciu górnej pokrywy zasypowej widzimy już żar przed zasypem pompkę należy wyłączyć a po przykryciu komory włączyć ponownie. Zrobiłem testy temperatur tlącego się żaru pracującego normalnie generatora pomiar uśredniony to 286st C w środku żaru , temperatura dymu wahała się w granicach 20-28st C z tendencją wzrostową w końcowej fazie spalania zasypu. Idealnie więc nadaje się do wędzenia zimnego z pominięciem konieczności stosowania komory pośredniej i praktycznie bezobsługowego tradycyjnego wędzenia jeśli doposażymy komorę w źródło ciepła na przykład w grzałkę elektryczną najlepiej z termostatem dla zapewnienia właściwej temperatury procesu.

 

Mocowanie do komory:

 

Generator mocujemy do komory poprzez wprowadzenie rury dymnej w otwór fi 27mm i dokręcenie nakrętki mocującej, ale to jest zależne od konstrukcji samej komory i całej wędzarni. Dymogenerator ma gwintowaną podkładkę, którą ustawiamy głębokość wprowadzenia do komory oraz podkładkę i nakrętkę mocującą. Można zastosować dokręcaną półeczkę z kątownika na której stawiamy generator a montaż polega tylko na wprowadzeniu rury dymnej w otwór fi 27mm i oparciu generatora na podporze. Ponieważ moja wędzarnia skrzyniowa przystosowana była do generatora Borniaka dorobiłem właśnie takie mocowanie adaptacyjne (rys.7)

Rys.7

 

Rys.7a

 

Uruchamianie generatora:

 

- Przekręcamy obrotową blaszkę regulacyjną na najmniejsze otwory 3x fi 2mm aby ograniczyć wysypywanie się zrębków przez otwory powietrzne i zasypujemy generator „od góry” zrębkami zaczynając od porcji drobnych zrębków (używam”3”) następnie grubsze znowu drobne itd…(rys.4 i 8) – nie należy zasypywać komory dymnej najlepiej podczas zasypu delikatnie pochylić generator unosząc jego krótsze ramię ku górze.

Rys.8

 

- Po napełnieniu zamykamy górny dekiel zasypowy i mocujemy dymogenerator na komorze wędzarniczej

- Maksymalnie otwieramy tylną przysłoną powietrza

- Przewód powietrzny pompki zakończony jest miedzianym króćcem, który wprowadzamy w tulejkę generatora (rys.9 i 10) i włączamy pompkę do sieci.

- do 3 tylnych otworów zbliżamy zapaloną zapalniczkę chwilę ją przytrzymując przy każdym z 3 otworów, zaczyna dymić po kilkunastu sekundach, w razie trudności z rozpaleniem np. przy grubych lub wilgotnych zrębkach możemy wsadzić w otwory zapałki lub jeszcze lepiej dłuższe wąskie szczapki suchego drewna (rys.9) i wtedy podpalać małym palnikiem gazowym lub dobrą zapalniczką.

Rys.9

 

- Urządzenie musi się dobrze rozpalić gdy dym zanika w fazie rozpalania przykładamy znowu na chwilę ogień do otworów powietrznych, po około 2-5 minutach możemy przysłonić dopływ powietrza tylną przesłoną regulacyjną (przy podanym przykładowo rodzaju zasypu zostawiamy 3 mniejsze otwory fi 4 (rys.6), następnie ustawiamy potrzebną nam ilość dymu tłumikiem na przewodzie powietrznym. To każdy musi ustawiać doświadczalnie w funkcji własnych potrzeb rodzaju zrębków i wielkości komory wędzarniczej. Poniżej (rys.10) widzimy rozpalony generator bez przytłumionego powietrza z tyłu na pompce o wydatku 300l/h na moje potrzeby dymu jest zbyt dużo.

 

Rys.10

 

Cykliczne chwilowe zmniejszenie ilości dymu jest zjawiskiem normalnym wynikającym z dopalania, zwęglania jednej partii zrębków i rozpalania następnego poziomu. Jeśli to w danej chwili przeszkadza możemy delikatnie postukać w generator co spowoduje szybsze opadnięcie zrębków i dymienie. Dymogenerator podczas pracy pokazuje poniższy film:

 

https://picasaweb.google.com/lh/photo/s8k3DHjRN5aoBDd2SyWF7KbZpzxRu-WxMscKn-Meh0U?feat=directlink

 

Oczyszczenie generatora każdorazowo po wędzeniu polega na zdemontowaniu, „ostukaniu” i wysypaniu bardzo niewielkiej ilości pozostałego po spalaniu węgla drzewnego i popiołu oraz jeśli zachodzi potrzeba oczyszczeniu otworów powietrznych. Co 2-3 wędzenia należy zdemontować przednią zaślepkę (rys.10) i mechanicznie usunąć osadzający się na ściankach komory i rury dymnej powstały nagar. Najlepiej robić to po każdym wędzeniu gdy generator jest jeszcze ciepły. Przedni dekiel jest dość ciasno pasowany bo to mocowanie musi być szczelne ale nie jest spawany na stałe aby ułatwić czynności obsługowe.

Rys.11

 

 

UWAGA

Bezpośrednio po zakończeniu spalania i w jego ostatniej fazie następuje nagrzanie obudowy mocniejsze niż podczas normalnej pracy ze względu na dostęp powietrza do komory spalania i z góry i z dołu więc należy uważać aby się nie poparzyć i odczekać z czynnościami obsługowymi do ostygnięcia generatora. Podczas pracy urządzenia do regulacji powietrza spalania najlepiej użyć rękawicy ochronnej. Jeśli podłoże nad którym pracuje urządzenie jest z materiałów palnych dla bezpieczeństwa bezpośrednio pod generatorem należy umieścić metalowy pojemnik wypełniony wodą lub piaskiem np. blachę do pieczenia ciast.

Parę zdjęć z produkcji

Cięcie kątowe profilu 50x50x2

Rys.12

 

Rys.13

 

Składanie i spawanie

Rys.14

 

Rys.15

 

Różne części składowe dysze, płytki regulacyjne, nagwintowane rurki dymne, podkładki i dekle przednie

Rys.16

 

Rys.17

 

Rys.18

 

Gotowa partia dla kolegów

Rys.19

 

Rys.20

 

 

Nie produkuję tych urządzeń zawodowo zajmuję się tym dorywczo w funkcji wolnego czasu i potrzeb moich znajomych, których wielu „zaraziłem” domową produkcja wędliniarską, niektórzy z nich zasilili już szeregi Naszego forum i dzielnie sobie radzą co sprawia mi ogromną frajdę i satysfakcję.

 

W razie problemów, pytań czy sugestii proszę o kontakt drogą mailowa rkw1968@tlen.pl lub poprzez forum Wędzarniczej Braci.

Życzę owocnej smacznej i zdrowej produkcji oraz miłego, bezproblemowego dymienia ;)

 

Pozdrawiam

Czujcie Dym ;)

Roger

Wszelkie prawa zastrzeżone.

„Wszyscy uważają, że czegoś nie da się zrobić. Aż przychodzi taki jeden, który nie wie, że się nie da. I on właśnie to robi” A. Einstein

Odnośnik do komentarza
https://wedlinydomowe.pl/forum/topic/4891-dymogenerator-wb/page/16/#findComment-154154
Udostępnij na innych stronach

Tekst był pisany na stronę więc jest tylko znacznikiem miejsca wstawienia pliku a ten na stronie nie jest hotlinkowany .... ;) tylko umieszczany na serwerze .... bo to wartość dodana ... WB i będzie tam dopóki istnieje strona gdyby padł zewnętrzny serwer hotlink przestaje być aktywny i wtedy pokazuje się tylko miejsce na obraz .... co widać w niektórych postach ... ;)

 

 

PS

Oj nie dadzą Ci Mirku odpocząć .... nie dadzą ....... :grin:

Robert
601353601
ʎuɯnɹʇ po oʞǝıʍ oʇ ɯǝsɐzɔ oʞlʎʇ-ɯǝıʞǝıʍ z ǝɾǝzɹpɐɯ ʞǝıʍolzɔ

Odnośnik do komentarza
https://wedlinydomowe.pl/forum/topic/4891-dymogenerator-wb/page/16/#findComment-154161
Udostępnij na innych stronach

Witam ,

 

Robert , podoba mi się Twoja relacja - jest perfect. :clap:

Nie zapomniałeś o niczym co jest istotne.

Ja rurkę podciśnieniową zrobiłem wymienną aby można było łatwiej wyczyścić wnętrze

profilu i przewodu dymowego ze smolistych produktów.

Zrezygnowałem również z regulacji dostępu powietrza gdyż uważam je za zbędne przy

użyciu pompki powietrza o zmiennej wydajności.

Cała reszta jest identyczna jak w Twoim produkcie.

 

pozdrawiam

Źle czyni , Kto nic nie czyni
Odnośnik do komentarza
https://wedlinydomowe.pl/forum/topic/4891-dymogenerator-wb/page/16/#findComment-154165
Udostępnij na innych stronach

Witam

Dziękuję za tak szybki odzew na moje zapytanie. A to szczegóły, o które pytałem:

-wielostopniowej dyszy powietrznej umieszczonej centrycznie w świetle rury dymnej w tym przypadku 3/4”(rys.2 i 3)

-do tej regulacji służy przysłona obrotowa w tylnej części urządzenia (rys.5)

- Przewód powietrzny pompki zakończony jest miedzianym króćcem, który wprowadzamy w tulejkę generatora (rys.9 i 10

-Różne części składowe dysze, płytki regulacyjne, nagwintowane rurki dymne, podkładki i dekle przednie.

Roger relacja z budowy – pierwsza klasa. :clap: :clap: Jak się ukaże w wersji ilustrowanej to zapewne nie będę miał już żadnych wątpliwości. :grin:

Ja rurkę podciśnieniową zrobiłem wymienną aby można było łatwiej wyczyścić wnętrze

można by jakiś obrazeczek :rolleyes:
Pozdrawiam
Odnośnik do komentarza
https://wedlinydomowe.pl/forum/topic/4891-dymogenerator-wb/page/16/#findComment-154204
Udostępnij na innych stronach

Ja rurkę podciśnieniową zrobiłem wymienną aby można było łatwiej wyczyścić wnętrze

można by jakiś obrazeczek :rolleyes:

Proszę bardzo...

do profilu wspawana jest tuleja, typowy element za 2,30zł ( dystans do listwy zębatej od napędu elektrycznego bramy )

tak to wygląda po wędzeniu i wyjęciu rurki...

Rurkę tą należy wysunąć z tulei zaraz po zakończonym wędzeniu ponieważ po ostygnięciu

gęstnieje osadzona na niej smolista substancja .

Po oczyszczeniu generatora jak i pozostałych elementów , rurkę umieszczam ponownie w tulei i po zaślepieniu profilu od czoła jest znów gotowy do następnego wędzenia...

Ja czyszczę generator po każdym wędzeniu , wówczas zrębki nie mają tendencji klejenia się do ścianek profilu w strefie spalania.

Można wtedy spokojnie na 2 - 3 godz pozostawić generator bez nadzoru w zależności od wielkości komory zasypowej.

 

 

pozdrawiam

Źle czyni , Kto nic nie czyni
Odnośnik do komentarza
https://wedlinydomowe.pl/forum/topic/4891-dymogenerator-wb/page/16/#findComment-154214
Udostępnij na innych stronach

Na jaką +/- głębokość wchodzi rurka powietrzna do rury dymnej? Jaka jest średnica rurki powietrznej a jaka rury dymnej?

Czy ma sens próba wykonania regulowanej głębokości rurki powietrznej? To znaczy nagwintowana rurka powietrzna z możliwością wkręcania/wykręcania z rury dymnej, to zwiększa stopień skomplikowania i dlatego pytam czy jest sens kombinować w tym kierunku.

Odnośnik do komentarza
https://wedlinydomowe.pl/forum/topic/4891-dymogenerator-wb/page/16/#findComment-154226
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz zrobić regulację głebokości wpuszczenia rurki powietrznej, wystarczy w tulejce wywiercić poprzecznie otwór, nagwintować i blokować głębokość wsunięcia śrubką.

Pozdrawiam

Waldek

Odnośnik do komentarza
https://wedlinydomowe.pl/forum/topic/4891-dymogenerator-wb/page/16/#findComment-154229
Udostępnij na innych stronach

Krzys59 Moim zdaniem do zastosowań domowych nie ma sensu robienie tej regulacji a dodatkowo komplikuje wykonanie .....

Robert
601353601
ʎuɯnɹʇ po oʞǝıʍ oʇ ɯǝsɐzɔ oʞlʎʇ-ɯǝıʞǝıʍ z ǝɾǝzɹpɐɯ ʞǝıʍolzɔ

Odnośnik do komentarza
https://wedlinydomowe.pl/forum/topic/4891-dymogenerator-wb/page/16/#findComment-154231
Udostępnij na innych stronach

Na jaką +/- głębokość wchodzi rurka powietrzna do rury dymnej? Jaka jest średnica rurki powietrznej a jaka rury dymnej?

Czy ma sens próba wykonania regulowanej głębokości rurki powietrznej? To znaczy nagwintowana rurka powietrzna z możliwością wkręcania/wykręcania z rury dymnej, to zwiększa stopień skomplikowania i dlatego pytam czy jest sens kombinować w tym kierunku.

 

Krzyś,

 

Rurka dymna ma średnicę zewn. 6mm , grubość ścianki 1mm .

Podciśnienie w profilu występuje nawet wtedy , gdy rurka powietrzna nie znajduje się jeszcze w przekroju dymowej.

Najwyższą wartość uzyskuje na długości 0,7-1,5 cm.

Możesz wykonać rurkę powietrzną z nadmiarem długości.

Nie radzę kombinować z gwintem bo skończy się to zapieczeniem i unieruchomieniem.

Szczelność w tulejce jest wystarczająca do utrzymanie właściwej wartości podciśnienia.

Rurka dymna w moim generatorze ma 0,5 cala.

 

 

pozdrawiam

Źle czyni , Kto nic nie czyni
Odnośnik do komentarza
https://wedlinydomowe.pl/forum/topic/4891-dymogenerator-wb/page/16/#findComment-154235
Udostępnij na innych stronach

Uzupełniając wypowiedź Józia dodam że w następuje zależność między średnicą wewnętrzną rurki powietrznej i wytworzonym podciśnieniu w komorze dymnej.

Zakładając że wydatek powietrza jest stały to wtedy im mniejsza średnica wewnętrzna rurki (im większe przewężenie) tym większy wzrost prędkości na wylocie a tym samym podciśnienie w komorze . Jeszcze lepsze wyniki daje przewężenie stopniowane ..... z łagodnym "wlotem" stożkowym ....

Robert
601353601
ʎuɯnɹʇ po oʞǝıʍ oʇ ɯǝsɐzɔ oʞlʎʇ-ɯǝıʞǝıʍ z ǝɾǝzɹpɐɯ ʞǝıʍolzɔ

Odnośnik do komentarza
https://wedlinydomowe.pl/forum/topic/4891-dymogenerator-wb/page/16/#findComment-154237
Udostępnij na innych stronach

... wystarczy w tulejce wywiercić poprzecznie otwór, nagwintować i blokować głębokość wsunięcia śrubką.

Genialne :idea: w swojej prostocie, nie wpadłem na to

 

Rurka dymna ma średnicę zewn. 6mm , grubość ścianki 1mm....

Najwyższą wartość uzyskuje na długości 0,7-1,5 cm..........

Rurka dymna w moim generatorze ma 0,5 cala.

Dzięki, chyba już nie mam wątpliwości jak zrobić dymogenerator :grin:

Czas odszukać telefon do szwagra, nie mam spawarki ale on ma :lol:

Odnośnik do komentarza
https://wedlinydomowe.pl/forum/topic/4891-dymogenerator-wb/page/16/#findComment-154238
Udostępnij na innych stronach

Myślę, że BN będzie bardziej odpowiednie. A na poważnie, to wszystkie zdjęcia są juz na forum w tym temacie. Wystarczy tylko trochę pracy włożonej w ich odszukanie.

„Wszyscy uważają, że czegoś nie da się zrobić. Aż przychodzi taki jeden, który nie wie, że się nie da. I on właśnie to robi” A. Einstein

Odnośnik do komentarza
https://wedlinydomowe.pl/forum/topic/4891-dymogenerator-wb/page/16/#findComment-154609
Udostępnij na innych stronach

Kupiłem ostatnio na allegro bardzo fajny mały i przydatny palniczek którym bardzo prosto rozpala się takie generatory, można lutować, topić i przypalać ..... ;) napełniany jest gazem do zapalniczek ma zapłonnik piezzo i blokadę płomienia, dysza jest metalowa :

 

http://img696.imageshack.us/img696/157/palnik.jpg

 

A tak się pali płomień może być sporo dłuższy tu jest minimalny

 

http://img813.imageshack.us/img813/9285/palnik2.jpg

 

 

Wczoraj widziałem podobne w Biedronce w zestawie do Crème Brûlée więc zawierał dodatkowo miseczki ... ;) cena chyba trzydzieści parę złotych .....

Robert
601353601
ʎuɯnɹʇ po oʞǝıʍ oʇ ɯǝsɐzɔ oʞlʎʇ-ɯǝıʞǝıʍ z ǝɾǝzɹpɐɯ ʞǝıʍolzɔ

Odnośnik do komentarza
https://wedlinydomowe.pl/forum/topic/4891-dymogenerator-wb/page/16/#findComment-154612
Udostępnij na innych stronach

Fajna rzecz roger. Ja z mojej strony mogę Wam zaproponować coś takiego: ( to oczywiście nie moje aukcje, ale chciałem wam pokazać dokładnie o jaki produkt chodzi - to ten sam - identyczny )

http://allegro.pl/lutownica-gazowa-mikropalnik-wawa-tania-wysylka-i1531928191.html

http://allegro.pl/mikropalnik-lutownica-gazowa-palnik-precyzyjny-i1527019607.html

http://allegro.pl/mikropalnik-lutownica-gazowa-1300c-palnik-gazowy-i1519351227.html

http://allegro.pl/mikropalnik-lutownica-gazowa-palnik-gazowy-i1532943250.html

 

Jest w Leroy Merlin ( przynajmniej w Poznaniu jest ) w cenie 6,99 PLN, także fajna rzecz do rozpalania za grosze!

 

Pozdro!

Michał

Navigare necesse est, vivere non est necesse
Odnośnik do komentarza
https://wedlinydomowe.pl/forum/topic/4891-dymogenerator-wb/page/16/#findComment-154785
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.