Skocz do zawartości

Wędliny domowe - forum korzysta z plików cookies. Więcej informacji znajdziesz na stronie: Polityka prywatności. W celu usunięcia tej wiadomości kliknij:    Akceptuję użycie plików cookies

Witaj na forum Wędzarniczej Braci

Logowanie » 

Na naszym forum, tak jak na większości innych, musisz się zarejestrować by móc korzystać z wszystkich funkcji dostępnych dla użytkowników.

To bardzo prosta procedura, która zajmie Ci tylko chwilę, a dzięki temu będziesz mógł korzystać z dodatkowych funkcji niedostępnych dla użytkowników niezalogowanych.

Zakładając swoje konto będziesz mógł między innymi:
- rozpoczynać nowe tematy na forum,
- odpowiadać na posty innych,
- przeglądać załączone do postów zdjęcia,
- wysyłać prywatne wiadomości do innych użytkowników,
- dostawać powiadomienia o nowych postach.

Zachęcamy do rejestracji!!!

Zdjęcie

Ostrzenie sitek i nożyków do alfy! Gdzie?

• Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
10 odpowiedzi w tym temacie

#1 kruszyna1696

kruszyna1696

Użytkownik

• Użytkownicy
  • 67 postów
  • MiejscowośćKorzeńsko

Napisano 11 gru 2010 - 21:49

Witam! Mam problem bo ostatnio chciałem naostrzyć sitaka i nożyki i nie znalazłem żadnego miejsca gdzie to można zrobić, więc zrobiłem to sam a efekt był średni :mellow: Dlatego porosze o jakieś namiary na jakiegoś szpeca w okolicy wrocławia :grin: Bo swięta już blisko a rodzina naciska :wink:

#2 andrzej k

andrzej k

Uzależniony od forum

• **VIP**
  • 12627 postów
  • MiejscowośćPobiedziska

Napisano 11 gru 2010 - 22:02

Dlatego porosze o jakieś namiary na jakiegoś szpeca w okolicy wrocławia :grin:

To nie musi być szpec , ważne by miał odpowiednią ostrzałkę , to już będzie wiedział co zrobić . Może znajdziesz jakąś masarnię i się dowiesz gdzie ostrzą takie rzeczy .

Pozdrawiam

#3 marko30

marko30

Stały bywalec

• Użytkownicy
  • 311 postów
  • Miejscowośćśląsk

Napisano 11 gru 2010 - 22:08

Nie wiem czy ci się opłaci wysyłka, ale ja kupuję nowe lub wysyłam do ostrzenia jak się trochę uzbiera do producenta w Wręczycy Wlk koło Częstochowy, www.sitka.com.pl masz tutaj wszystkie namiary i cennik. Do świąt spokojnie zdążysz.

#4 MariuszB

MariuszB

Weteran

• Użytkownicy
  • 2246 postów
  • MiejscowośćZachodniopomorskie Zdroje

Napisano 11 gru 2010 - 22:21

Dlatego porosze o jakieś namiary na jakiegoś szpeca w okolicy wrocławia :grin:

To nie musi być szpec , ważne by miał odpowiednią ostrzałkę , to już będzie wiedział co zrobić . Może znajdziesz jakąś masarnię i się dowiesz gdzie ostrzą takie rzeczy .
Pozdrawiam

Na moim terenie dość częstym zjawiskiem jest ostrzenie noży i sitek w zakładach dorabiających wszelkie klucze więc może warto spróbować podpytać się w takich miejscach :question:

#5 chudziak

chudziak

Uzależniony od forum

• Moderatorzy
  • 5170 postów

Napisano 11 gru 2010 - 22:37

wysyłam do ostrzenia jak się trochę uzbiera do producenta w Wręczycy Wlk koło Częstochowy

Ja mieszkam "prawie" w Częstochowie ale sitka i noże ostrzę właśnie cyt

dość częstym zjawiskiem jest ostrzenie noży i sitek w zakładach dorabiających wszelkie klucze

w jednym z punktów w mieście a jest ich kilka więc myślę ,że u Ciebie też coś się znajdzie tylko musisz popytać.

#6 marko30

marko30

Stały bywalec

• Użytkownicy
  • 311 postów
  • Miejscowośćśląsk

Napisano 11 gru 2010 - 23:21

Ja też ostrzyłem wcześniej w takim pkt. ale cena około 12 czy 15 zł za komplet tj sitko i nożyk była wyższa niż nowe sitko.

#7 wosiu

wosiu

Weteran

• **VIP**
  • 1641 postów
  • MiejscowośćŁódź

Napisano 12 gru 2010 - 09:36

cena około 12 czy 15 zł za komplet tj sitko i nożyk była wyższa niż nowe sitko.

Ja kupiłem nowe sitka i nowy nożyk i nadawał się tylko do ostrzenia więc na dwoje babcia wróżyła.
Pzdr.Wosiu

#8 bogdan b

bogdan b

Weteran

• Użytkownicy
  • 1609 postów
  • MiejscowośćOgrodzieniec

Napisano 12 gru 2010 - 14:42

Musisz poszukać warsztat ,w którym mają szlifierkę magnesową.Tylko na takim sprzęcie można to zrobić.

#9 Wnuczek

Wnuczek

Weteran

• Użytkownicy
  • 1061 postów
  • MiejscowośćMazowsze.

Napisano 12 gru 2010 - 15:38

Nie tylko na szlifierce do płaszczyzn (magnesówce). Najlepiej naostrzy się sita i nożyki na płycie traserskiej przy użyciu korundu i oleju.
Pzdr.
Ps. Taki temat już był.

#10 idefix

idefix

Nowicjusz

• Użytkownicy
  • 2 postów
  • Miejscowośćopolskie

Napisano 12 gru 2010 - 18:09

Ja ostrzę samemu, bez żadnego problemu. Wystarczy papier ścierny wodny w arkuszach i kawałek szyby. Na równej powierzchni (blat stołu, itp.) kładę szmatkę lub ręcznik, żeby szyba się nie ślizgała, na szybę kładę papier, polewam wodą, sitko lub nożyk w rękę i okrężne ruchy. Najpierw papier wodny P1500, a potem P2000. Podłożony ręcznik dodatkowo wciąga rozlewaną wodę i nie narobimy syfu w kuchni.

Sponsor

Sponsor
  • Reklama

#11 kruszyna1696

kruszyna1696

Użytkownik

• Użytkownicy
  • 67 postów
  • MiejscowośćKorzeńsko

Napisano 12 gru 2010 - 20:35

Napewno jeszcze raz zabiore sie do tego jeszcze raz ale teraz w taki sposób jak pisze kolega idefix :wink: a w razie kolejnej porażki odwiedze jakiś zaklad :tongue: (ale nie pogrzebowy) :devil:

Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych