Skocz do zawartości

Zapytanie o działalność


Rekomendowane odpowiedzi

Witam, temat był kilkakrotnie pewnie ruszany na forum, udało mi się natrafić na pewne porady.

 

Chciałbym się zająć prowadzeniem małej, przydomowej wędzarni. Dotychczas zajmowałem się tym wyrabiając wędliny na własny użytek i dla rodziny. Raz na jakiś czas uda się także ubić świnkę i zrobić z niej wyroby dla znajomych i znajomych znajomych, którzy są skłonni za to zapłacić. Jednakże ostatnio, grono zainteresowanych moimi wyrobami jest szersze. Myślę, że mogłoby to być dodatkowe źródło dochodu do domowego gospodarstwa. Jednak po przeczytaniu innych postów na podobny temat, są różne opinie - odsyłające przeważnie do odpowiednich aktów prawnych. Jednak dokumentacja ta traktuje wszystkich jednakowo (czy ktoś robi wyroby z 1 świni tygodniowo czy z 5 dziennie). Chciałbym się dowiedzieć, czy jest może jakiś sposób na obejście tego bądź też działanie na innych zasadach, o których nie wiem. Zakładam z góry, że nie miałoby to mieć formy sklepu - załóżmy że jest klient na wyroby ze świni czy też drobiu, umawiam się z nim na konkretny termin i w tym czasie otrzyma on "zamówione" specjały.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ubiegłeś mnie z tym pytaniem/problemem. Właśnie czytam forum i inne miejsca, nie mogę, jak na tę chwilę znaleźć rozwiązania.

W pewnym okresie bardzo na poważnie ...zrobiłem plany i pełen pomysłów, na ruinach starej stodoły, wylałem nowy, bardzo mocny fundament pod budynek, w którym miała powstać cała "przygotowalnia". Doczytałem się do wszelakich aktów prawnych i po podliczeniu całych kosztów zrezygnowałem :cry:

Nadal myślę o jakimś legalnym obejściu większości przepisów, tzn o znalezieniu rozwiązań zgodnych z prawem, ale tanich.

Też czekam na różne sugestie

www.wedzarnie.com.pl

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ubiegłeś mnie z tym pytaniem/problemem. Właśnie czytam forum i inne miejsca, nie mogę, jak na tę chwilę znaleźć rozwiązania.

W pewnym okresie bardzo na poważnie ...zrobiłem plany i pełen pomysłów, na ruinach starej stodoły, wylałem nowy, bardzo mocny fundament pod budynek, w którym miała powstać cała "przygotowalnia". Doczytałem się do wszelakich aktów prawnych i po podliczeniu całych kosztów zrezygnowałem :cry:

Nadal myślę o jakimś legalnym obejściu większości przepisów, tzn o znalezieniu rozwiązań zgodnych z prawem, ale tanich.

Też czekam na różne sugestie

Miałeś widocznie jakiś biznes plan. A jaka to miejscowość ?

Myślisz , że możesz wszystko ?

Spróbuj trzasnąć drzwiami obrotowymi

 

Myślałem ,że jestem już na dnie !!!!

Ale ktoś rzucił mi łopatę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzisiaj ta, jutro inna :wink: Bez żartów, jedną wędzarnię, tę najważniejszą mam w okolicy Węgrowa.

Na Mazurach mam drugą, mniejszą, ale za to z ciekawą wiatą.

Trzecią planuję w miejscu zamieszkania :grin:

Jeśli plany wypalą i sprzedam działkę węgrowska, przebuduję wędzarnię mazurską, a w domu zrobię zapasową, ale sporą :lol:

www.wedzarnie.com.pl

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.