Skocz do zawartości

Wędliny domowe - forum korzysta z plików cookies. Więcej informacji znajdziesz na stronie: Polityka prywatności. W celu usunięcia tej wiadomości kliknij:    Akceptuję użycie plików cookies

Witaj na forum Wędzarniczej Braci

Logowanie » 

Na naszym forum, tak jak na większości innych, musisz się zarejestrować by móc korzystać z wszystkich funkcji dostępnych dla użytkowników.

To bardzo prosta procedura, która zajmie Ci tylko chwilę, a dzięki temu będziesz mógł korzystać z dodatkowych funkcji niedostępnych dla użytkowników niezalogowanych.

Zakładając swoje konto będziesz mógł między innymi:
- rozpoczynać nowe tematy na forum,
- odpowiadać na posty innych,
- przeglądać załączone do postów zdjęcia,
- wysyłać prywatne wiadomości do innych użytkowników,
- dostawać powiadomienia o nowych postach.

Zachęcamy do rejestracji!!!

Zdjęcie

Nowe zasady realizacji opłat za kursy, szkolenia i zloty:

• Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
28 odpowiedzi w tym temacie

#1 Maxell

Maxell

Uzależniony od forum

• Moderatorzy
  • 27664 postów
  • MiejscowośćBełchatów

Napisano 24 maj 2012 - 17:27

Nowe zasady realizacji opłat za kursy, szkolenia i zloty:

1. Od dnia .............. cena każdego kursu organizowanego przez WB za pośrednictwem naszych filii SDM wynosi ............. zł., co daje 100%, od osoby*.
2. Każdy uczestnik, który dokona wpłaty za kurs w przeciągu 3 dni (pieniądze na koncie SDM) od daty dokonania komputerowej rezerwacji miejsca na kursie (poprzez stronę SDM – www. szkoladomowegomasarstwa.pl ), otrzymuje ..... % bonifikatę.
3. Uczestnik, który nie dokona pełnej wpłaty w przeciągu 3 dni od daty rezerwacji miejsca na danym kursie, musi w ciągu jednego tygodnia od dnia rezerwacji dokonać wpłaty zaliczki wynoszącej równowartość 25% kosztów całego kursu. Zaliczka może zostać zwrócona jedynie w przypadku wycofania się kandydata do szkolenia dokonanego w ciągu 2 tygodni od daty rezerwacji.
4. Pozostała kwota za kurs, w wysokości 75% musi zostać wpłacona najpóźniej w przeciągu 30 dni od chwili dokonania wpłaty zaliczki. W przeciwnym razie zaliczka przepada, a osoba, która nie dokonała dopłaty, zostaje automatycznie wykreślona z listy kursantów.
5. Osoby, chcące dołączyć do uczestników szkolenia po zamknięciu rezerwacji (przy założeniu, że są jeszcze wolne miejsca na kursie), muszą to zrobić telefonicznie dopłacając dodatkowo 25% kwoty ustalonej za dane szkolenie.

• - Uwaga: Ceny kursów specjalistycznych będą uzależnione od ich tematyki i zakresu trudności, o czym wszyscy zainteresowani zostaną powiadomieni na stronie SDM oraz za pośrednictwem naszego forum.

Podobne zasady będą obowiązywały przy dokonywaniu wpłat na zloty i spotkania. Wdrażanie zmian rozpoczniemy już po 20 czerwca 2012 r. odnośnie naszego VII OZWB.

#2 karolszymczak

karolszymczak

Uzależniony od forum

• **VIP-Organizator**
  • 7000 postów

Napisano 24 maj 2012 - 17:56

Maxell pomysł mi sie bardzo podoba.Jestem na tak!!! Wtedy będzie jasność i nikt nie będzie blokował miejsc,po to by się 2 dni przed zlotem lub szkoleniem wycofać.Dla organizatorów też będzie jasność jak i na ile osób się nastawiać.Stanowczo jestem na tak!!!.Jeśli ktoś z jakiś przyczyn nie będzie mógł zapłacić wcześniej to zawsze może poprosić organizatora o przedłużenie płatności,ale tylko w poważnych uzasadnieniach!

#3 Aguszka

Aguszka

Stały bywalec

• **VIP-Organizator**
  • 254 postów
  • MiejscowośćPoznań

Napisano 24 maj 2012 - 18:06

Ja też uważam, że to dobry pomysł. Jeśli ktoś jest zdecydowany i chce jechać to się zapisuje a jeśli nie ma zamiaru to nie ma sensu się zapisywać i blokować miejsca.

#4 Jojo

Jojo

Entuzjasta forum

• Użytkownicy
  • 967 postów
  • MiejscowośćLeszno

Napisano 24 maj 2012 - 18:12

Pomysł bardzo dobry nie będzie blokowania miejsc a i pieniądze szybciej będą do dyspozycji organizatorów.
Można by jeszcze pomyśleć o możliwości rezygnacji z kursu np. do miesiąca lub 2 tyg przed rozpoczęciem kursu( po wpłaceniu całości). Wiadomo zaliczka by przepadła ale część pieniędzy można by odzyskać. Czasami życie płata różne figle. A płacąc wiosną za wrześniowy kurs mimo szczerych chęci wszystkiego nie jesteśmy przewidzieć.

#5 karolszymczak

karolszymczak

Uzależniony od forum

• **VIP-Organizator**
  • 7000 postów

Napisano 24 maj 2012 - 18:13

Ja kiedyś zapisałem się na zlot w Białowieży nawet zapłaciłem i kilka dni przed zlotem dowiedziałem się że nie mogę jechać i żadnych roszczeń nie miałem.Takie życie

#6 Gregtom

Gregtom

Uzależniony od forum

• Użytkownicy
  • 4255 postów
  • MiejscowośćDortmund-Rawicz

Napisano 24 maj 2012 - 19:41

Ja bym zaproponował takie rozwiązanie: Kto pierwszy ten lepszy.!!!

Rozwiązało by to takie przywileje jak np. :

-- Proszę o przydzielenie mi pokoju nr.2.
-- Jestem stałym zadymiaczem i chcę mieć pokuj nr.3.
-- Od lat, przyjeżdzam na zlot i chce ten sam pokój co zawsze. (Czyli pokój nr.4).
-- Zawsze mieliśmy ten sam pokój i teraz chcemy ten sam.(pokój nr.5).

Jeśli ktoś zapłaci 100% opłat kursowych/zlotowych odrazu, powinien mieć prawo wyboru komfortu spania/noclegu. I takie rozwiązanie będzie lukratywne dla zarówno organizatora spotkania jak i zlotowiczów i poprawi to napewno moralność finansową przy zamierzonym uczystnictwie spotkania.

Na naszym zlocie w Zachełmiu, miałem też podobne obawy (bo to nowy, bo to zielony..), ale JacekC odpowiedział mi wprost:
-- Zapisałeś się jako pierwszy na listę.?.. odp. Tak.!
-- Zapłaciłeś koszt zlotu.?.. odp. Tak.!
-- odp. Jacka..No to się o nic nie martw..

No i miałem fajny pokój w którym się dobrze spało i balowało..

#7 Maxell

Maxell

Uzależniony od forum

• Moderatorzy
  • 27664 postów
  • MiejscowośćBełchatów

Napisano 24 maj 2012 - 19:43

Miły Kolego, ja nie prosiłem o propozycje. Na to był czas wcześniej. Ja przedstawiam gotowy projekt, który będzie obowiązywał już w kwestii składek na tegoroczny VII OZWB.

#8 Gregtom

Gregtom

Uzależniony od forum

• Użytkownicy
  • 4255 postów
  • MiejscowośćDortmund-Rawicz

Napisano 24 maj 2012 - 19:55

Moim postem chciałem tylko pokazać, jak wczesne uregulowanie opłat za kurs/zlot, mogło by podnieść i pomóc w organizacji oraz całym zapleczu, przebieg spotkania..

Przepraszam jeśli nie trafiłem..

#9 Jojo

Jojo

Entuzjasta forum

• Użytkownicy
  • 967 postów
  • MiejscowośćLeszno

Napisano 25 maj 2012 - 00:42

Witam. Moim zdaniem trzeba by ogłosić od kiedy nowe zasady obowiązują i w miejsce kropek wpisać odpowiednie procenty i złotówki.
Mam nadzieję, że uda się załapać na zniżkę na wrześniowy kurs mimo, że zapisałem się na niego więcej niż 3 dni temu.
Pozdrawiam

#10 pokemon15

pokemon15

Uzależniony od forum

• Użytkownicy
  • 4164 postów
  • MiejscowośćBogatynia

Napisano 25 maj 2012 - 08:11

Rozwiązało by to takie przywileje jak np. :

-- Proszę o przydzielenie mi pokoju nr.2.
-- Jestem stałym zadymiaczem i chcę mieć pokuj nr.3.
-- Od lat, przyjeżdzam na zlot i chce ten sam pokój co zawsze. (Czyli pokój nr.4).
-- Zawsze mieliśmy ten sam pokój i teraz chcemy ten sam.(pokój nr.5).

:clap: :clap: :clap:

#11 Paprykarz

Paprykarz

Stały bywalec

• Użytkownicy
  • 233 postów
  • MiejscowośćGolfsztrom

Napisano 25 maj 2012 - 11:27

1. Od dnia .............. cena każdego kursu organizowanego przez WB za pośrednictwem naszych filii SDM wynosi ............. zł., co daje 100%, od osoby*.
2. Każdy uczestnik, który dokona wpłaty za kurs w przeciągu 3 dni (pieniądze na koncie SDM) od daty dokonania komputerowej rezerwacji miejsca na kursie (poprzez stronę SDM – www. szkoladomowegomasarstwa.pl ), otrzymuje ..... % bonifikatę.

Nie za bardzo rozumiem, po zapłaceniu X (100%) dostaje się Y % bonifikaty. Zostanie zwrócona na konto, wypłacona w gotówce na kursie czy oddana w naturze ? :)

#12 Maxell

Maxell

Uzależniony od forum

• Moderatorzy
  • 27664 postów
  • MiejscowośćBełchatów

Napisano 27 maj 2012 - 17:57

Nie za bardzo rozumiem, po zapłaceniu X (100%) dostaje się Y % bonifikaty. Zostanie zwrócona na konto, wypłacona w gotówce na kursie czy oddana w naturze ?

Nie przesadzaj. Przecież, jesli wpłacisz w okreslonym terminie, a ja sprawdzę wpływ kasy na konto, to od razu wpacisz sume pomniejszoną o bonifikatę. "Toć" to takie proste.

#13 kostek61

kostek61

Weteran

• **VIP**
  • 2426 postów

Napisano 27 maj 2012 - 18:21

Nie przesadzaj. Przecież, jesli wpłacisz w okreslonym terminie, a ja sprawdzę wpływ kasy na konto, to od razu wpacisz sume pomniejszoną o bonifikatę. "Toć" to takie proste.

Sorki niczewo nie panimaju :rolleyes:

#14 Maxell

Maxell

Uzależniony od forum

• Moderatorzy
  • 27664 postów
  • MiejscowośćBełchatów

Napisano 27 maj 2012 - 19:38

Twoja strata. ;)

#15 FoxyLady

FoxyLady

Początkujący

• Użytkownicy
  • 31 postów
  • MiejscowośćWarszawa

Napisano 27 maj 2012 - 19:52

Maxell, ale przeczytaj, co napisałeś, coś pokręciłeś :wink:
piszesz, że jak sprawdzisz wpływ na konto i będzie ok, to wtedy można Ci wysłać sumę pomniejszoną o bonifikatę...
czyli muszę najpierw "normalnie" zapłacić, a potem płacić z rabatem?
wychodzi na to, że płaci się dwa razy :grin:

#16 Maxell

Maxell

Uzależniony od forum

• Moderatorzy
  • 27664 postów
  • MiejscowośćBełchatów

Napisano 27 maj 2012 - 20:02

Nic nie pokręciłęm. Jeśli wyślesz pieniądze zaraz po zarezerwowaniu miejsca, to na pewno dotrą na konto SDM w ciągu trzech dni. Tym sposobem możesz spokojnie wysyłac kasę pomniejszoną o bonifikatę.

#17 FoxyLady

FoxyLady

Początkujący

• Użytkownicy
  • 31 postów
  • MiejscowośćWarszawa

Napisano 27 maj 2012 - 20:04

Maxell, tak to rozumiem
chodzi po prostu o to jak sformułowałeś swoją wypowiedź, ja zrozumiałam, to trochę inaczej i myślę, że nie tylko ja :wink:
ale już wszystko jasne, pozdrawiam

#18 Maxell

Maxell

Uzależniony od forum

• Moderatorzy
  • 27664 postów
  • MiejscowośćBełchatów

Napisano 27 maj 2012 - 20:11

Wszystko jest napisane prawidłowo. Określony termin, to termin z punktu 1.
Sam wpłacający wybiera sobie sposób zapłaty. Ja nie mogę nikogo zmusić, by wpłacił w momencie zapisu. Przedłużanie terminów wpłat, czy rozkładanie wpłat na dwie raty (zaliczka i wpłata uzupełniająca), o wpłacie przeterminowanej już nie piszę, zawsze będą wyższe od wpłaty jednorazowej, wykonanej w chwili zapisu.

#19 Maxell

Maxell

Uzależniony od forum

• Moderatorzy
  • 27664 postów
  • MiejscowośćBełchatów

Napisano 27 maj 2012 - 20:18

Wpłacasz kasę, ja sprawdzam konto, czy pieniądze na nim są i po krzyku. Mając datę zapisu delikwenta i datę wpływu środków na konto SDM, nie ma chyba problemu z okresleniem czasu wpłaty? Jeszcze raz podkreślam - termin wpłaty ustalasz Ty jako np. chętna na dany kurs.
Nie ma sensu tego rozwijać, gdyż wszystko jasno określone jest w pierwszym poście, w którym zawarłem zmiany sposobu wpłat.

Sponsor

Sponsor
  • Reklama

#20 bwie

bwie

Weteran

• Użytkownicy
  • 1964 postów
  • Miejscowośćtrochę większa wieś

Napisano 27 maj 2012 - 20:34

Mając datę zapisu delikwenta i datę wpływu środków na konto SDM, nie ma chyba problemu z okresleniem czasu wpłaty?

czyli aby na 100 % uzyskać zniżkę można najpierw wpłacić a dopiero potem się zapisać :grin:

Użytkownicy przeglądający ten temat: 2

0 użytkowników, 2 gości, 0 anonimowych