Skocz do zawartości

Dania obiadowe


madlinka

Rekomendowane odpowiedzi

Prepis pochodzi z programu masterchef

 

Michał Muskała - Ravioli nadziewane pastą z dyni, ricotty, szpinaku i mozzarelli , z parmezanem.

 

SKŁADNIKI na 2 porcje:

 

Ravioli

 

1 jajko

90 g mąki

10 g semoliny

szczypta soli

odrobina oliwy

 

Nadzienie ravioli:

 

120 g obranej dyni

½ łyżeczki cukru

1 łyżka masła

125 g ricotty

garść świeżego szpinaku

sól

pieprz

½ kulki mozzarelli

1 łyżka tartego parmezanu

 

SPOSÓB PRZYGOTOWANIA:

 

Ciasto zagniatamy na blacie podsypanym mąką, wkładamy do miski, przykrywamy i odstawiamy na co najmniej pół godziny do lodówki.

 

Pokrojoną w drobną kostkę dynię lekko słodzimy, podsmażamy na maśle aż będzie miękka. Wkładamy do miski, studzimy i mieszamy z lekko podsmażonym szpinakiem. Doprawiamy solą i pieprzem. Dodajemy drobno pokrojoną mozzarellę di bufala.

 

Na rozwałkowane ciasto nakładamy po łyżeczce farszu w równych odstępach, przykrywamy drugim płatem ciasta, dociskamy brzegi wokół farszu i wykrawamy ravioli. Wrzucamy na osolony wrzątek, gotujemy około 4-5 minut i wyjmujemy kiedy są jeszcze al dente. Podajemy z roztopionym masłem, posypujemy tartym parmezanem.

Zrobiłam dziś tą potrawę na obiad i odczucia mieszane, no bo tak się zachwycali tym ravioli w programie, że spodziewałam się czegoś powalającego, a tu... smak owszem ciekawy, ciasto dobre, choć ciężko się je wałkuje, pewnie dla tego, ze nie mam wprawy. 1,5 godziny robiłam zaledwie kilka pierożków. Co do ilości, porcja dla dwóch osób z przepisu wg mnie to dla jednej. Mimo wszystko warto spróbować, coś innego.

Zdjęcie mam tylko jedno, które zrobiła Zuzia, bo ja byłam wściekła, ze nie wyszły mi takie idealne jak w tv i nie chciałam ich fotografować :)

Lepiej żałować tego co się zrobiło, niż żałować że się czegoś nie zrobiło

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

madlinka, JA nie wstawiam tego ciasta do lodowki, zostawian na wierzchu i nie daje calych jajek tylko same zoltka. Cisto po tej pol godzimie powinno byc elastyczne. Z czasem nabieresz wprawy. Jesli chodzi o farsz, to pamietaj aby dynia i szpinak nie byly wodniste, bo wtedy nasz odrobine za luzny farsz, co utrudni tobie lepienie pierogow.

Be you.

The world will adjust.

The future belongs to those who believe in the beauty of their dreams.( Eleanor Roosevelt) 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 rok później...

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.