Skocz do zawartości

"Orient express" czyli kuchnia orientalna Małgoś


Małgoś

Rekomendowane odpowiedzi

  • 2 miesiące temu...

Nie wiem, czy to danie powinno być akurat tutaj ,ale z racji tego,że jest w nim zawartość surimi postanowiłam je umieścić w tym miejscu .Jest to mój autorski,nieskomplikowany przepis

 

Brokuły z czosnkowym sosem surimi

 

post-39887-0-17060600-1395755338_thumb.jpg

 

Składniki:

 

-Dowolna ilość brokuła ugotowanaego na parze (ja ugotowałam połowę)

-Kubek (500 g) jogurtu naturalnego

-Około 200 g surimi

-2 ząbki czosnku

-sól,pieprz,papryka do smaku

 

Brokuła ugotować na parze( ale nie rozgotować). Z jogurtu, pokrojonych w krążki surimi,wyciśniętego czosnku i przypraw przygotować sos.

Brokuła podawać polanego sosem .

Jest to bardzo szybkie ,niskokaloryczne i naprawdę sycące danie. Opcjonalnie można surimi zamieniać na krewetki koktajlowe,bądź inne owoce morza.

Smacznego :)

 

"W życiu piękne są tylko chwile.."

Dżem

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

Około 200 g surimi

Takie rzeczy na forum  :facepalm:   !! toż to sama chemia i barwniki :)  już lepiej użyć wspomnianych krewetek albo jakiejś mieszanki.Jja sam uwielbiam kuchnie orientalną do tego stopnia,

że meblując mieszkanie kupiłem płytę z palnikiem dedykowanym pod wok-a, tzw. 4 korony, palnik sprawdza się również świetnie przy parzeniu wędlin w wielkim garze,

Ale wracając do dania to całkiem smakowicie wygląda, ale jak dla mnie zbyt light, i raczej zjadłbym jako przystawkę lub dodatek do jakiegoś mięsiwa :devil: 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

surimi niestety jest calkiem niejadalne dla mnie  to jak zjesc parowke ze sklepu ...niby smaczne ale co jest w srodku lepiej nie myslec..

a orient express zawsze kojarzy mi sie z czyms bardzo luxusowym .

danie wyglada smacznie ale zamiast surimi moze by dac mieso z kraba czy homara .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Napisałam przecież ,że można dać krewetki lub owoce morza  :rolleyes: .

Ja dałam surimi,bo akurat miałam. A tytuł "orient express " to nie pociąg ,a nazwa przeze mnie nadana dla dań orientalnych , robionych na szybko. :cool:
 

Edytowane przez Małgoś

"W życiu piękne są tylko chwile.."

Dżem

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

no to zmienia postac rzeczy  ..ale danie podoba mi  sie bo lubie  brokuly, a sosy takie z owocami morza rowniez ,wiec napewno zagosci mi w mojej kuchni :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.