Skocz do zawartości

Nadziewarka-zakup


jan58

Rekomendowane odpowiedzi

Czytam sporo o nadziewarkach gdyż zamierzam kupić i nie chciałbym aby po 3 razach nadawała się do kosza.Zastanawiam się która była by lepsza pionowa czy pozioma.Zamierzam na to przeznaczyć ok 600 zł i w tych pionowych to zastanawiam się nad http://allegro.pl/nadziewarka-do-kielbas-kielbasiarka-maszyna-mies-i3911292191.html Natomiast nic nie mogę wynaleźć na poziomych.Wiem że sporo z was ma nadziewarki dla tego chciałbym abyście mi podsunęli pomysły i opinie .Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

odpowiedź na swoje pytanie znajdziesz tutaj : https://wedlinydomowe.pl/forum/topic/5236-nadziewarka-pozioma-czy-pionowa/ , oraz ta "koleżanka" zawsze pomaga   https://wedlinydomowe.pl/forum/index.php?app=core&module=search&section=search&do=search&fromsearch=1 ;)

Edytowane przez Zico

Paweł 603957797

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jan, ja jak sie przymierzałem do zakupu to myślałem,ze osiwieję. Czytałem te wszystkie rady i opinie.. Każdy ma swoje racje

Zanim kupiłem to miałem doswiadczenie na kursach SDM z pionowa nadziewarką ok 9 litrów oraz z nadziewarką Andrzeja_k produkcji polskiej podobnej wielkosci (ale to nie ten poziom cenowy). Zalezy od tego ile będziesz robić.

Ja robie niedużo,ale po kolejnym nabijaniu za pomoca elektrycznej maszynki do miesa bedacej przystawka do robota Bosch powiedziałem... nigdy wiecej.

Zwłaszcza,ze jestem sam i nikt mi nie pomaga.

Jestem zdecydowanie za pionową, większą. Ja kupiłem 5l , nie wiem jakiej produkcji. W firmie szron.com.pl - 500 zł. W komplecie 3 lejki, wyjmowany cyl;inder, dobrze sie czysci.

mój najsmaczniejszy blog :)http://najsmaczniejszy.com.pl
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jednorazowo robię ok 12-15 kg farszu.

No to przy tej ilości w ogóle nie ma co deliberować - bierz 7 litrów .Ja mam 7 l. Hendi  to i tak na 2 razy będziesz musiał ładować a 5 litrową na pewno na 3  albo 4 razy .

Edytowane przez chudziak

"...dobrze przeżyte Dziś uczyni każde

Wczoraj snem szczęśliwym,

I każde Jutro wizją nadziei."

Kalidasa V w n.e.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

 

Czyżbyś sugerował zakup większej,Jednorazowo robię ok 12-15 kg farszu.

 

Duże jest piękne. :cool:

 

 

 

No to przy tej ilości w ogóle nie ma co deliberować - bierz 7 litrów

 

Nie tylko ja sugeruję....  :cool:

Gorycz złej jakości pozostaje długo po tym, gdy słodycz ceny została zapomniana.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

 

.Uparłem się na Royal gdyż sporo czytałem i ta przypadła mi do serca
To poczytaj jeszcze i wyjdzie Ci w końcu że tak naprawdę czy to będzie Hendi, Royal Catering czy inna tego typu będzie ona dokładnie taka sama (co do milimetra) jak pozostałe. Sprawdzone empirycznie. 

"Trzeba się spieszyć z robotą, póki się ma na nią ochotę..."

Tatuś Muminka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To ja Ci jan58 nieco namieszam, cobyś zbyt łatwo nie miał ;)  Robię ilości wyrobów do nadziewania w przedziale 8-13 kg. Wybrałem nadziewarkę Royal 5 litrową i jestem z niej mega zadowolony. Jest niższa niż 7 litrowa i chyba dzięki temu nie chybocze się podczas nadziewania, na co uskarżają się nieraz posiadacze 7 litrowych. Ponadto zajmuje mniej miejsca, jest lżejsza, a fakt o jedno lub dwa ładowania więcej w ogóle nie jest problemem, gdyż w tych nadziewarkach jest to dziecinnie proste. Jakiekolwiek nie wybierzesz, już teraz gratuluję Ci wyboru :)  Z pewnością będziesz zadowolony. 

Jedź tak, aby Twój Anioł Stróż nadążył za Tobą...
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam Hendi siódemkę (i ją polecam), piątka pewnie też jest bardzo dobra a jej jedną z przewag nad "7" jest pewnie to, że jest jej mniej do umycia. Tak w ogóle myślę, że podstawową bolączką tych nadziewarek jest to, że tak szybko i sprawnie się nimi pracuje (po prostu samo się robi), wydaje mi się, iż czas ich pracy jest krótszy od czasu ich zmywania  :facepalm:

Sent from my Nokia 1011
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja miałem ten sam problem i wybór padł na 5 litr ale na twoim miejscu brałbym 7 litrową.Przynajmniej teraz byłby to mój wybór!!Pozdrawiam..
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czytam wszystkie wpisy bardzo dokładnie i naprawdę można bardzo szybko osiwieć nad tym problemem mimo iż już kilka siwych włosków mam.Mocno byłem przekonany do 5l tak jak pisze Pulek i wiem jak ją chwaliła Anulka po pierwszych "nadziewaniach"(czytałem na innych forach. Nie dawno moi znajomi przekonali mnie do większej ale to jeszcze nic pewnego że ją kupię.Mam tylko pytanie-jaka jest wysokość całkowita po załadowaniu farszu do 5l a jaka przy 7l. Chodzi o to że nie chcę mieć za wysokiej do mogę farbę z sufitu w piwnicy zdrapać :) A to co Pulek pisze o chybotaniu jest na pewno prawdą.


Morfeusz300 mam do ciebie pytanie-dlaczego zamontowałeś u siebie w wędzarni dwa czujniki.Pytam się dla tego gdyż mam już wylane fundamenty i czekam tylko na wiosnę aby rozpocząć budowę własnej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

 

Mam tylko pytanie-jaka jest wysokość całkowita po załadowaniu farszu do 5l a jaka przy 7l.

Tu masz moje pomiary https://wedlinydomowe.pl/forum/topic/712-wybor-nadziewarki/?view=findpost&p=323384

"...dobrze przeżyte Dziś uczyni każde

Wczoraj snem szczęśliwym,

I każde Jutro wizją nadziei."

Kalidasa V w n.e.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

chyba einshel pisała że 127 na maksa wykręcona w górę

jumbo
--------------
"Ludzie są głupi, nie źli.
Zło zakłada jakąś moralną determinację, jakiś zamiar i pewną myśl.
Głupiec nie pomyśli.
Działa jak zwierzę przekonany, że zawsze ma rację,
dumny, że przypierd..la. każdemu, kto jest inny od niego samego."

 

 

"- Ludzie lubią wymyślać potwory i potworności. Sami sobie wydają się wtedy mniej potworni. Gdy piją na umór, oszukują, kradną, leją żonę lejcami, morzą głodem babkę staruszkę, tłuką siekierą schwytanego w paści lisa lub szpikują strzałami ostatniego pozostałego na świecie jednorożca, lubią myśleć, że jednak potworniejsza od nich jest Mora wchodząca do chaty o brzasku. Wtedy jakoś lżej im się robi na sercu. I łatwiej im żyć."
"Ostatnie życzenie"
Sapkowski

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czytam wszystkie wpisy bardzo dokładnie i naprawdę można bardzo szybko osiwieć nad tym problemem mimo iż już kilka siwych włosków mam.Mocno byłem przekonany do 5l tak jak pisze Pulek i wiem jak ją chwaliła Anulka po pierwszych "nadziewaniach"(czytałem na innych forach. Nie dawno moi znajomi przekonali mnie do większej ale to jeszcze nic pewnego że ją kupię.Mam tylko pytanie-jaka jest wysokość całkowita po załadowaniu farszu do 5l a jaka przy 7l. Chodzi o to że nie chcę mieć za wysokiej do mogę farbę z sufitu w piwnicy zdrapać :) A to co Pulek pisze o chybotaniu jest na pewno prawdą.

Morfeusz300 mam do ciebie pytanie-dlaczego zamontowałeś u siebie w wędzarni dwa czujniki.Pytam się dla tego gdyż mam już wylane fundamenty i czekam tylko na wiosnę aby rozpocząć budowę własnej.

No chyba dlatego że miałem,ale i tak używam elektronicznego te przekłamują!!

A jaką wysokość ma Royal 7, może ktoś podpowiedzieć?

http://m.ebay.co.uk/itm/170934534881?nav=SEARCH tutaj są wymiary 7l,
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Royal 5 litrów - 100 cm max wysunięty,

Hendi 7 litrów - ok.127 cm

W Royalu można odwrócić cylinder w lewo lub w prawo, w Hendi chyba nie, lecz muszą potwierdzić to użytkownicy. Ja wybrałem Royala.

Edytowane przez kaus
Pozdrawiam wszystkich.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.