Skocz do zawartości

Sprzęt


Michał Koperski

Rekomendowane odpowiedzi

Tutaj będę prezentował swój skromny jak na razie sprzęt.

Na początek najnowszy mój zakup. Elektryczny garnek do pasteryzacji ale ja będę go również używał do parzenia wyrobów. W przyszłości jeśli sie nada to również do robienia serów. 

Pojemność 20 L, timer, regulacja temperatury. Teraz zbieram kasę na mieszałke do farszu.

post-55186-0-32214400-1399044587_thumb.jpg

pozdrawiam

Michał

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

„Ciężka praca i brak rozrywek sprawiają, że będziesz cholernym nudziarzem, a twoja żona bogatą wdową.” Edward Evan Evans-Pritchard. Pamiętajcie o wypoczynku!
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mleka nie podgrzewaj w nim, przypala się :( Sprawdzone :D Regulacja temperatury też nie bardzo (duże skoki temperatur i dokładność żadna). Ja podłączyłem do niego regulator mocy i teraz jest super.

Potwierdzam termostat w tym garnku nie jest precyzyjny, ma dużą bezwładność lub inaczej dużą odchyłkę od temperatury zadanej.

Ja swojego używam do warzenia piwa, ale zgodnie z sugestią kolegi BWIE zagrzewam wodę na palniku, a w tym garze przetrzymuję słód w czasie zacierania, od czasu do czasu włączam aby podtrzymać lub podnieść temperaturę, ale do pracy ciągłej się nie nadaje - zawsze mi podwyższał temperaturę, pomimo tego że oczekiwałem zadanej na tabliczce.

Już lepszy jest ten z LIDL'a - SilverCrest bo ma wstawioną elektronikę (tak tusiaczek mi mówił że trzyma temperaturę).

Podobno te gary mają jakiś czujnik który nie pozwala zagotować w nim wody (nie osiągniesz 100stopni).

 

Do odparzania wędlin, czy gotowania serwatki w celu uzyskania ricotty polecam gar 30litrowy lub przy mniejszych ilościach 15litrowy.

 

http://allegro.pl/garnek-gastronomiczny-emaliowany-36cm-o-poj-30l-i4199463503.html

 

http://allegro.pl/garnki-emaliowane-garnek-elo-standard-15-l-i4181068213.html

Edytowane przez KURP

Nie ganiaj za ludźmi. Bądź sobą, rób swoje i pracuj ciężko. Odpowiedni ludzie - Ci, którzy naprawdę pasują do Twojego życia pojawią się i zostaną.

 

Wielu ludzi powie Ci, że nie dasz rady - a Ty po prostu odwróć się i powiedz - no to patrz!

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

 

Do odparzania wędlin, czy gotowania serwatki w celu uzyskania ricotty polecam gar 30litrowy lub przy mniejszych ilościach 15litrowy.

 

 

Kurp nie cofaj się w rozwoju :D . Nie wszystko co tanie jest funkcjonalne .  Polecam garnki z nierdzewki z podwójnym dnem do wyrobu serów .

 

 

 Pozdrawiam

Niech pożywienie będzie naszym lekarstwem .



Konserwanty zabijają powoli !!!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Rozkręcasz gar, odłączasz  od grzałki wszystko, podłączasz przewód z wtyczką na końcu. Do tego zakupiłem regulator mocy http://www.pamel.biz/sklep4/product_info.php?cPath=21&products_id=144 + przewody i wtyczki.

post-44042-0-19648700-1399123827_thumb.jpg

post-44042-0-02898600-1399123866_thumb.jpg

Dwa termometry, na jednym ustawiasz temperaturę wody na drugim temperaturę wewnątrz wędliny i już.

Piksiak

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

 

Rozkręcasz gar, odłączasz  od grzałki wszystko, podłączasz przewód z wtyczką na końcu. Do tego zakupiłem regulator mocy http://www.pamel.biz...products_id=144 + przewody i wtyczki.

Witaj

dzieki za info. Przetestowałem mój garnek i temperatura lata w prawo i lewo. Nastawiam 80 st a w garnku jest 60 itd.

Więc wniosek jest jeden: przed następnym zakupem czegokolwiek  pierwszą rzeczą to konsultacja na forum. No ale mleko się wylało, kupiłem choć mogę oddać. Przeanalizowałem to wszystko i wychodzi mi że lepiej dokupię urządzenie o którym wyżej to całość mnie wyniesie około 200 zł. A tak jak bym chciał kupić urządzenie np.: SilverCrest to musiałbym wydać ponad 300 zł. 

Piksiak mam pytanie:

1. sondy które są na fotce są kupione w sklepie razem z urządzeniem czy zupełnie gdzie indziej

2. urządzenie wymaga jakiejś fachowej wiedzy i geniuszu z zakresu fizyki?

pozdrawiam

Michał

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

1. sondy które są na fotce są kupione w sklepie razem z urządzeniem czy zupełnie gdzie indziej

2. urządzenie wymaga jakiejś fachowej wiedzy i geniuszu z zakresu fizyki?

 

pyt 1. Sondy były kupione z termometrem ale też w Pamelu, jak ja kupowałem mogłem wybrać długość tych sond, te mają 25 cm.

pyt 2. Wiedza minimalna, testowałem na czajniku i doszedłem do wszystkiego co i jak, a musiałem odwrócić temperatury w ustawieniach aby wyłączyło się poprawnie.

Piksiak

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 miesiące temu...

 

 

Ile kosztowała ta mieszarka i jaką ma pojemność?

490 zł, na Alledrogo. Pojemność 9 l

 

 

Fajna, dobrze że kupiłeś będzie od kogo pożyczać

Jak będziesz potrzebował to wal jak w dym :)  

pozdrawiam

Michał

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mój " park maszynowy" się powiększył :)

Poniżej fotka zakupionej wczoraj mieszarki do farszu. 

 

Też taką przed rokiem zakupiłem. Używałem może czterokrotnie. Mózg zaprotestował i dopomiał się napędu mechanicznego. Zakupiłem. Odbiorę wracając z urlopu i zrobim. A co ? 

Ciepło pozdrawiam.

dyzio

__________________________________________

Hołduję rozkoszom stołu, dzbana i łoża. (kolejność przypadkowa)

 

nie zapominaj o Panu "S"

http://wedlinydomowe...go-forumowicza/

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pawlak powiedziłby że "wymyślili te durne mechanizacje bo siły w ręcach nie mieli"

 

 

Zgadza się.

 

Ale siła nie powinna wypływać tylko z rąk.

 

Czasami warto się wsłuchać w umysł. 

 

:thumbsup:

Ciepło pozdrawiam.

dyzio

__________________________________________

Hołduję rozkoszom stołu, dzbana i łoża. (kolejność przypadkowa)

 

nie zapominaj o Panu "S"

http://wedlinydomowe...go-forumowicza/

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 miesiące temu...

Rozkręcasz gar, odłączasz  od grzałki wszystko, podłączasz przewód z wtyczką na końcu. Do tego zakupiłem regulator mocy

 

Witaj Piksiak

zgodnie z twoimi radami zakupiłem wczoraj takie urządzonko. Nie miałem jeszcze czasu na testy ale mam pytanko. Na twoich fotkach widzę sondy nie takie jak ja dostałem w zestawie. Moich nie da się wbić do mięsa - no sam zobacz na fotce :D Mam kilka termometrów z takimi sondami wbijanymi ale nie wiem jak je podpiąć do sterownika. Chciałem zapytać u nich czy o te sondy ale nikt nie odbiera telefonu.

post-55186-0-28232100-1416473145_thumb.jpg

pozdrawiam

Michał

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

 

A skąd ten wniosek ? takie same ma Thermoplus i jemu podobna chińszczyzna

Jeżeli takie same no to skąd mi to wiedzieć napisu nie ma w każdym bądź razie takie same jak pamela a z resztą Michał się wypowie, tylko co to za różnica z wbiciem jest problem i to nie zależnie od kogo pochodzą :)

Pozdrawiam Zbigniew  :thumbsup:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.