Skocz do zawartości

Moja piwnica ziemna


bogdan_kacz

Rekomendowane odpowiedzi

bogdan_kacz, pięknie się zaczyna robić :) świetna sprawa..

co mnie najbardziej interesuje.. a zapewne to liczysz.. jaki jest koszt (+/-) takiej piwniczki? oczywiście po zakończeniu robót pewnie będziesz wiedział :P

jeszcze raz :clap: Pozdrawiam

Boldly go where no Boczek has gone before  :cool: w morde jeża! 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wejście 1,85m . Wysokość w środku przy ścianach 2,0 m na środku 2,5 m

o :shock: to nareszcie budowla w której się zmieszczę :grin:

 

jak już wszystko powysycha musisz zaopatrzyć się w higrometr

Zapraszam na mój blog na FB

 

http://bit.ly/Swojskie_Jadlo

 

17218319_1419130924810406_74944440254938

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Oczywiście, że zrobię :smile:

Wcześniej było pytanie dotyczace kosztów... , cóż są całkiem niemałe .

Biorąc pod uwagę , że ponad 50% materiałów budowlanych posiadałem ( z kamieniem włacznie) i tych kosztów nie doliczając , całośc razem z robocizną , razem z drzwiami, które dopiero jutro będe robił sam +/- 10 000 zł :cry: ale spełniłem marzenia a to BEZCENNE :grin:

Jeszcze nigdy nie było tak źle by nie mogło być jeszcze gorzej... ;-)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A jak rozwiązałeś sprawę wentylacji, bo nie mogę na tych zdjęciach dojrzeć żadnych otworów wentylacyjnych zrówno wywiewnych jak i nawiewnych.

Nigdy nie walcz o przyjaźń....

O prawdziwą nie musisz,

o fałszywą nie warto

VanCana

 

Jak wspaniale jest nic nie robić , a potem -odpocząć.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

bogdan_kaczgratuluje piwniczki, co do kosztow jej wykonania to mysle ze +/-10000,00 to mało , dodajac twoj material i prace , to minimum 25000,00 zl, przeczytalem rade ktoregos z kolegow o malowaniu wnetrza piwniczki , mysle ze to bedzie blad , bylem w wielu piwniczkach na slowacji, tam jedynie wejscie do poziomu gruntu jest bialkowane wapnem , reszta to surowy tynk lub cegla ,farba w takiej piwnicy to wprowadzanie chemii , tym bardziej ze nie masz podlogi wykonanej w izolacji ciezkiej i scian,bedzie wystepowala wilgoc, a moze okresowo woda i wtedy trzeba skorzystac z rady kolegi-"wiaderko i pompka wkute w podloge" , uwazam , ze nawet po pomalowaniu farba by schla tydzien , faktycznie nie widze wentylacji, nie przypominam sobie by w odwiedzanych piwniczkach ona byla , ale to jest do sprawdzenia, jeszcze raz gratuluje pomyslu - realizacji marzen .Pozdrawiam :grin: :clap: :clap:

 

[ Dodano: Nie 26 Sie, 2012 23:48 ]

Przesylam link o piwniczkach na wino :http://piwnicenawina.blogspot.com

\wiele ciekawych rzeczy mozna sie doczytac .

Wojciech Pacan
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam,

Faktycznie na zdjęciach tego nie widać ale piwnica jest wyposażona w jeden kanał nawiewny fi 200 umieszczony 20cm nad posadzką oraz dwa kanały wywiewne fi 200 umieszczone w suficie. Co do malowania - małżonka zdecydowała - nie malujemy (jak widzę słusznie) - malowane miało być tylko wapnem.

Jeszcze nigdy nie było tak źle by nie mogło być jeszcze gorzej... ;-)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gratuluję wentylacji, ja dopiero teraz musiałem załatwić dolny nawiew.

Moja (oby żyła wiecznie) małżonka zadecydowała: masz malować wapnem co rok.

Piwnica służy do przechowania zapasów na zimę.

Szklane słoiki, ziemniaki w plastikowych 20 kg skrzynkach.

Wszystko to w solidnych metalowych regałach z zamontowanymi kółkami.

Przy malowaniu mogę nimi manewrować, jest to bardzo przydatna funkcja.

Malować wapnem (odkażać) muszę co rok, inaczej ściany łapią nalot brrr... :grin:

Ziemniaki w skrzynkach można łatwo przebrać (skrzynka-skrzynka +wiadro).

Idą ciężkie czasy, piwnica bardzo się Twojej Rodzinie może przydać.

Pozdrowienia. :grin:

 

PS. Jeżeli zaczniesz malować wapnem, to będziesz musiał robić to co rok.

Poczekaj z malowaniem do następnego roku, teraz nie musisz.

Po roku sprawdzisz stan ścian i możliwość odkażenia ich.

Cisza,spokój, a ja robię to co umiem najlepiej: NIC
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziekuje ,ze moje spostrzezenia z lat na cos sie przydaly , pozdrawiam. :grin:

 

[ Dodano: Pon 27 Sie, 2012 09:56 ]

Batiarw piwniczkach , ktore widzialem byl nalot na scianach ,podobno byly to przyjazn plesnie , ale sie na tym nie znam , po uzupelnieniu wentylacji o nawiew problem powinien zniknac , czesto inwestorzy prosza mnie bym zrobil wywiew , a nie robil nawiewu , niestety z wentylacja jest tak jak sikaniem" nie wysikasz sie jak sie nie napijesz ", powietrze musi byc dostarczane by mozna bylo je wymienic .wystapi tu inny problem polozenia kratek wywiewu w stosunku do kratek nawiewu , najlepiej by bylo by one byly w pewnej odlegosci od siebie w poziomie, w plaszczyznie pionowej gdy beda na tej samej lini moze wystapic zjawisko wymiany powietrza tylko pomiedzy kratkami , musimy pamietac ze wentylacja tez podlega prawom hudrauliki , powietrze bedzie szukalo najkrotszej drogi do wyjscia .w zasadzie gdyby drzwi wejsciowe mialy przeswit nad podloga okolo 2-3 cm to powietrze nawiewu powinno dostac sie do wewnatrz pod drzwiami ( taka szcelina ma 300 cm2 przekroju).Zimne powietrze powinno splywac po schodach na dol do piwniczki , dostac sie pod drzwiami i byc wyciagniete kratka wywiewna , sila ciagu zalezna bedzie od wysokosci komina wentylacyjnego ponad gruntem i jego srednicy-mninmum 150 mm.Pozdrawiam :grin:

Wojciech Pacan
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki Mistrzu.

Natychmiast montuję owe kratki w drzwiach piwnicy góra - dół.

Kratki i otwory już są, tylko montować.

Komin jest ponad gruntem 250 cm, ale średnica tylko 100 mm, ze stalową kratką na wyjściu.

W tym roku nie maluję - nie chce mi się - ściany oczyszczę szczotą i odkurzaczem.

Zobaczę co z tego wyjdzie, tylko te czarne wykwity które były na ścianie... :???: Może nie pojawią się?

Problem z ociepleniem - zimą nawiew muszę zatkać ociepleniem, mrozy potrafią być tęgie.

Pozdrawiam. :grin:

Cisza,spokój, a ja robię to co umiem najlepiej: NIC
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

wysokosc komina dobra , jedynie srednica mala , moze sie powietrze nie przemieszczac , jak sie da proponuje wymienic na fi 150 , na zime proponuje nie zaslaniac calkiem otworow tylko je przyslonic np, gesta gaza ,gesta siatka . spadnie wtedy poziom wilgoci i moze nie pojawia sie wykwity.Pozdrawiam
Wojciech Pacan
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.