Skocz do zawartości

Wędliny domowe - forum korzysta z plików cookies. Więcej informacji znajdziesz na stronie: Polityka prywatności. W celu usunięcia tej wiadomości kliknij:    Akceptuję użycie plików cookies

Witaj na forum Wędzarniczej Braci

Logowanie » 

Na naszym forum, tak jak na większości innych, musisz się zarejestrować by móc korzystać z wszystkich funkcji dostępnych dla użytkowników.

To bardzo prosta procedura, która zajmie Ci tylko chwilę, a dzięki temu będziesz mógł korzystać z dodatkowych funkcji niedostępnych dla użytkowników niezalogowanych.

Zakładając swoje konto będziesz mógł między innymi:
- rozpoczynać nowe tematy na forum,
- odpowiadać na posty innych,
- przeglądać załączone do postów zdjęcia,
- wysyłać prywatne wiadomości do innych użytkowników,
- dostawać powiadomienia o nowych postach.

Zachęcamy do rejestracji!!!

Zdjęcie

Moja piwnica ziemna

• Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
161 odpowiedzi w tym temacie

#1 bogdan_kacz

bogdan_kacz
  • Użytkownicy
  • 166 postów
  • MiejscowośćWysoczyzna Łaska

Napisano 29 maj 2012 - 15:07

Piwnica, to moje marzenie od wielu lat. Wczoraj rozpocząłem jej budowę.Miejsce od dawna wyznaczone,projekt czeka na realizację. Póki co Panowie zrobili wykop, dzisiaj mieli przyjść murarze.... ale jak to bywa 'Szefie, będziemy na pewno...." szkoda , że dopiero w następny wtorek. Muszą zalać płytę (miały być lekkie ławy ale niestety woda wystąpiła na 2 m) żelbetową odizolowana od gruntu folią a wylewka wzbogacona zostanie szkłem wodnym. Folia nie będzie odcięta lecz w całości posłuży do "otulenia" całej budowli.
W załączeniu kilka fotek. Jeśli pozwolicie pozwolę sobie na bieżąco zamieszczać fotki z budowy. Dołączona grafika Dołączona grafika Dołączona grafika Dołączona grafika Dołączona grafika Dołączona grafika Dołączona grafika Dołączona grafika [URL=http://www.fotosik.pl/pokaz_obrazek/78d4da4eac8ab8f8.html]Dołączona grafika

#2 Piasek

Piasek
  • Użytkownicy
  • 251 postów
  • MiejscowośćPłock

Napisano 29 maj 2012 - 15:18

Jeżeli nie jest za późno proponuję wstrzymanie robót. Ja przeanalizował bym sens robienia poniżej poziomu występowania wody gruntowej. Wspomniana folia i szkło nie powstrzyma parcia wody. To są potforne siły. Jeżeli jest zrobiona wylewka, proponuję wykonanie drenażu opaskowego, studię zbiorczą i pompa. Ale to są koszty i czy jest gdzie odprowadzić tę wodę.

#3 bogdan_kacz

bogdan_kacz
  • Użytkownicy
  • 166 postów

Napisano 29 maj 2012 - 15:21

Witam,
Spokojnie, troszeczkę poczytałem na te tematy. Oczywiście , że posadzka nie będzie poniżej występowania wód gruntowych, wody są na poziomie 2 m posadzka piwnicy zacznie się na poziomie 160 cm.

#4 waldeman

waldeman
  • Użytkownicy
  • 370 postów
  • MiejscowośćNowogard

Napisano 29 maj 2012 - 15:31

Jeśli pozwolicie pozwolę sobie na bieżąco zamieszczać fotki z budowy

Ależ owszem, czemu nie :wink: , ...kolejne niebanalne przedsięwzięcie, choć dla mnie nierealne chętnie popatrzę :shock:

#5 Piasek

Piasek
  • Użytkownicy
  • 251 postów
  • MiejscowośćPłock

Napisano 29 maj 2012 - 15:55

Witam,
Spokojnie, troszeczkę poczytałem na te tematy. Oczywiście , że posadzka nie będzie poniżej występowania wód gruntowych, wody są na poziomie 2 m posadzka piwnicy zacznie się na poziomie 160 cm.

I to się chwali, że poczytałeś trochę na te tematy. Ja tylko zwracam uwagę by nie o.....ć tematu wody gruntowe. Obecnie mamy tzw suchy rok i woda występuje na dwóch metrach, a w innych latach -mokrych. Warto pogadać z tymi co mieszkają w okolicy dłużej i powiedzą jak to jest z wodą gruntową. Chyba że miszkasz w tym miejscu wiele lat.

#6 Einshell

Einshell
  • Użytkownicy
  • 1957 postów
  • MiejscowośćJaworzno

Napisano 29 maj 2012 - 16:01

posadzka piwnicy zacznie się na poziomie 160 cm.

Oby się udało... :rolleyes: w razie czego basen też fajna rzecz... :wink: ewentualnie...oczko wodne :cool: Pozdrawiam.

#7 bogdan_kacz

bogdan_kacz
  • Użytkownicy
  • 166 postów

Napisano 29 maj 2012 - 16:26

Miejsce, w którym mieszkam jest mi znane od czterdziestu lat :grin: . To fakt ,że w tym jak i poprzednim roku jest bardzo sucho, biorę to pod uwagę lecz to prawda, że zawsze istnieje ryzyko zupełnie nieplanowanego posiadania basenu ale nie będę się kąpał- założę hodowlę ryb :lol:

#8 Wujaszek Tom

Wujaszek Tom
  • Użytkownicy
  • 2276 postów
  • MiejscowośćKonstancin

Napisano 29 maj 2012 - 16:45

Piasek, niektórzy szukają takiego mariażu (ideału ) niska temperatura i spora wilgotność . :clap:

#9 b.b tulipan

b.b tulipan
  • Użytkownicy
  • 689 postów
  • Miejscowośćdolnośląskie.

Napisano 29 maj 2012 - 18:17

bogdan_kacz,

Już Tobie zazdroszczę.
Wyobrażam sobie chłodne naleweczki wyciągane po kilku latach z czeluści piwnicy. :thumbsup: :thumbsup:

#10 bogdan_kacz

bogdan_kacz
  • Użytkownicy
  • 166 postów

Napisano 29 maj 2012 - 18:21

naleweczki, wino, jakaś parmeńska .... też już sobie marzę ...

:thumbsup:

#11 Batiar

Batiar
  • Użytkownicy
  • 627 postów
  • MiejscowośćKampinos

Napisano 29 maj 2012 - 20:40

Ja u siebie w podłodze piwnicy mam dołek fi 30 cm,
głębokość 40 cm. Mała pompka wyrzuca wodę na zewnątrz.
W ciągu 12 lat zdarzyło to się jeden raz...
Ważne jest posiadanie zasilania, prosty czujnik i temperatura
nigdy nie spadnie poniżej 5 st. C.
A gdyby człowiek zaczytał się, zawsze temperaturę podnieść można.
Pragnienie raczej kłopotliwe nie będzie, gorzej z trzeźwieniem... :grin:

#12 beiot

beiot
  • Użytkownicy
  • 1455 postów
  • Miejscowośćsuwałki

Napisano 29 maj 2012 - 21:41

bogdan_kacz,
Porządna piwnica to skarb, a jej zbudowanie to sztuka. Jak będziesz miał stałą temp latem i zimą ok 10 stopni lub niżej to będzie super. Do tego ważna jest też wilgotność pomieszczenia.
Woda gruntowa to nie jest dobra sprawa, ale jak nie można inaczej to nic innego nie pozostaje jak izolacja.
Ostatnio budowałem dom z piwnicą na podobnym terenie to wiem co to jest. Można budować ale jakie koszty.
Powodzenia.

#13 bogdan_kacz

bogdan_kacz
  • Użytkownicy
  • 166 postów

Napisano 22 cze 2012 - 09:21

Witam,
Trochę czasu minęło od mojego ostatniego wpisu :mellow: ale już coś widać,mury pną się do góry :grin: . ściany już częściowo zabezpieczone jak to mówią Panowie murarze "czarniną" czyli środkiem do hydroizolacji pewnej firmy jak również podwójną warstwą folii budowlanej. Kilka fotek poniżej. Dołączona grafika Dołączona grafika Dołączona grafika

#14 GuRu

GuRu
  • Użytkownicy
  • 930 postów

Napisano 22 cze 2012 - 10:14

Interesują mnie kwestie prawne. Robiłeś zgłoszenie do Urzędu? Czy na takie coś nie trzeba?

#15 bogdan_kacz

bogdan_kacz
  • Użytkownicy
  • 166 postów

Napisano 22 cze 2012 - 13:31

Zgłoszenie jest potrzebne

#16 bogdan_kacz

bogdan_kacz
  • Użytkownicy
  • 166 postów

Napisano 29 cze 2012 - 07:41

Roboty żwawo posuwają się do przodu.W sobotę zalewanie sklepień, później dwa tygodnie przerwy technologicznej i tynkowanie wnętrza , ocieplenie sklepień i ścian do poziomu -1 m, otulenie całości folią i zasypanie.Następny etap to obmurowanie wejścia kamieniem tak by całość nabrała charakteru. :wink: Dołączona grafika Dołączona grafika Dołączona grafika Dołączona grafika

#17 roland

roland
  • Użytkownicy
  • 90 postów
  • MiejscowośćGłogów dolnysląsk

Napisano 29 cze 2012 - 08:22

No no no super sie zapowiada naprawdę tylko pozazdrościć

#18 Batiar

Batiar
  • Użytkownicy
  • 627 postów
  • MiejscowośćKampinos

Napisano 29 cze 2012 - 11:03

Piękna i bardzo potrzebna.
Ja w swojej piwnicy, przy schodach, dałem poręcz z rury metalowej.
Schodząc do piwnicy zawsze trzymamy się poręczy.
Czasami służy ona jako podpora do spuszczania / wciągania skrzynek. :grin:

#19 bogdan_kacz

bogdan_kacz
  • Użytkownicy
  • 166 postów

Napisano 29 cze 2012 - 11:47

Piękna i bardzo potrzebna.
Ja w swojej piwnicy, przy schodach, dałem poręcz z rury metalowej.
Schodząc do piwnicy zawsze trzymamy się poręczy.
Czasami służy ona jako podpora do spuszczania / wciągania skrzynek. :grin:

Dziekuję :grin: , dobra podpowiedź , też zrobię poręcz - nie planowałem jej :shock:

Sponsor

Sponsor
  • Reklama

#20 bogdan_kacz

bogdan_kacz
  • Użytkownicy
  • 166 postów

Napisano 30 cze 2012 - 12:56

Witam,
Fotorelacji ciąg dalszy... Dołączona grafika Dołączona grafika Dołączona grafika Dołączona grafika

Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych