Skocz do zawartości

Pytanie gdzie popełniam błąd


kraszczak

Rekomendowane odpowiedzi

 Witam,

Mam nową wędzarnię z dg, wędziłem już 3 razy i za każdym razem wędzonki mają na taką obwódkę jakby były za mocno/długo uwędzone. Wędziłem zrębkami olchowo bukowymi w proporcji 70/30%. Czy ktoś podpowie co robię nie tak? Nawet jak cienką kiełbasę wędziłem to też miała taką obwódkę

post-59984-0-28900600-1402678387_thumb.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Opisz cały proces wędzenia wstaw zdjęcia wędzarni jak możesz,teraz za mało danych żeby coś stwierdzić.

Nie róbcie więcej dymu niż potrzeba

https://wedlinydomowe.pl/forum/viewtopic.php?t=8729&start=0

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To jest tzw. "druga skórka". Powstaje najczęściej na skutek przesuszenia i zbyt wysokiej temperatury. 

Ile czasu mięso ociekało po wyjęciu z solanki? 

Jesteś pewny, że termometr w wędzarni dobrze wskazuje?


Ze zdjęcia widać, że produkt nie jest soczysty, a przesuszony.


Zobacz drugie zdjęcie z tego posta: https://wedlinydomowe.pl/forum/topic/8963-wyroby-animus-a/?p=341621

„Wszyscy uważają, że czegoś nie da się zrobić. Aż przychodzi taki jeden, który nie wie, że się nie da. I on właśnie to robi” A. Einstein

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja mam thermowind i porownalem temperatury w miejscu gdzie jest fabrycznie termometr ( na daszku wedzarni ) i ponad blachą/podłogą komory wędzarniczej. Gdy ta blacha ponad grzałką się nagrzeje, to mimo wylaczonej grzałki trzyma dosyc wysoka temperature i byla z tego co pamietam znaczna roznica. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Najlepiej jak czujka termometru jest zamontowana na wysokości wędzonek i to na środku wędzarni,tu u Ciebie może być problem ze słabym przepływem dymu a zrębki mogą mieć za dużą wilgotność.Wyrób jest też prze parzony. Edytowane przez kostek61

Nie róbcie więcej dymu niż potrzeba

https://wedlinydomowe.pl/forum/viewtopic.php?t=8729&start=0

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kraszczak

1. Skróć czas wędzenia np. do 1 godz.

2. Sprawdź dokładność termometru przez zanurzenie go we wrzącej wodzie. Jak szybko następuje reakcja na skali termometru?

3. Dostosuj się do rad Kostka.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Uzywałem Thermowindu w pierwszych zadymianiach. Niestety była zbyt mała i nie wyrabiała mi się z osuszaniem,ciężko mi było również utrzymać temperaturę.Wędliny wychodziły czarne - postawiłem ją sobie w kącie i przeszedłem na beczkę. Thermowind jest dobry ale wymaga naprawdę dużej wprawy dlatego - dopóki jestem zielony wolę jej nie używać.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.