Skocz do zawartości

Szaszlyk z wieprzowiny marynowany octem i cebula.


Gregtom

Rekomendowane odpowiedzi

Cześć..

 

Mam na imię Grzegorz i jestem nowy na Waszym Forum..Chciałem dołączyć do tematu "Grill" i jak kolega wyżej , dodać i powiększyć ten dział o jakiś ciekawy przepis .!

 

Mowa jest o Szaszłyku rodem z Kaukaz..Jest to przepis bardzo prosty i na pewno w każdej kuchni nie zabraknie przypraw i dodatków aby wykonać te naprawdę Super smakujące danie.!

Poza tym jest ogromne miejsce dla własnych eksperymentów bo w tym kraju wręcz każda rodzina ma swoje "Tajemne" przepisy..

 

Oto składniki :

 

1 Kg mięsa wieprzowego niezbyt chudego (łopatka,karkówka)

3-4 Cebule

1 Szklanka octu 10% (Jeśli mocniejszy to odp.rozcieńczyć woda)

3 liście laurowe , ziele angielskie (6-7 kulek) , pieprz mielony czarny , tymianek , bazylie , oregano , ziarenka gorczycy itp..wszystko co pachnie

łyżka Vegety

łyżeczka soli

Można tez dolać szklaneczkę pitnego soku pomidorowego (polecam)

 

Jak to się robi..

 

W przeddzień przed grillem wszystkie cebule kroimy w talaki. Mięso kroimy w kostkę ok. 3x3cm.Na dnie emaliowanego garnka albo szklanej miski układamy cieka warstwę cebuli a na tym układamy pocięte na kawałki cienka warstwę mięsa i posypujemy wszystkimi rodzajami przypraw oraz sola i Vegeta. Ugniatamy lekko. Następna warstwa cebulki , na to warstwa mięsa i znowu przyprawy wraz z dodatkami. Tak układamy aż wyczerpiemy wszystkie składniki. Pamiętać trzeba aby ostatnia warstwa była cebula. Nakrywamy garnek i odkładamy do lodówki na 1-2 godzinki, aby aromaty weszły w mięso. Po tym czasie wlewamy do garnka ocet oraz sok pomidorowy,i mieszamy całość kilka minut. Odstawiamy do lodóweczki na następny dzień. (Można tez od czasu do czasu przemieszać)

 

Tuz przed grillowaniem nadziewamy mięsko ściśle na szpadki do szaszłyków a zamarynowana cebulkę wyciągamy z garnka na talerz. Reszta marynaty z garnka spryskujemy albo smarujemy szaszłyki podczas pieczenia.

 

Zamarynowana cebulka smakuje wspaniale do tych szaszłyków.

 

Nawet małe dzieciaki nie mogą się tym nacieszyć. Wiem z doświadczenia :-)

 

Polecam i pozdrawiam ..nara

 

ahh tu jest link na filmik:

Wszystko ma jeden koniec, ale kiełbasa ma dwa ..
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bardzo prosty a ciekawy przepis na szaszłyk ale...

Nie rozumiem po co ocet !?

Jakoś nie wyobrażam sobie grillowanego mięsa o posmaku octu chyba że on po prostu znika podczas grillowania :rolleyes:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ocet ma własciwości konserwujące (antybakteryjne), smakowe i znacząco zmniejsza pH mięsa, co z kolei ma wpływ na jego przygotowanie i marynowanie.

„Wszyscy uważają, że czegoś nie da się zrobić. Aż przychodzi taki jeden, który nie wie, że się nie da. I on właśnie to robi” A. Einstein

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy nakładać na patyczki same obrączki?

Jeśli robie szaszłyki z cebulą, to cebule nie tnę w talarki, a poprostu ćwiartkuję.

Jak jest duża cebula to na połowę i potem ćwiartkuję.

Ruski szaszłyk już degustowałem u kolegi z pracy, czysty niemiec z Syberji (jego słowa :wink: ) i potwierdzam słowa kol. Gregtom bardzo mi smakowało.

Tylko jak by nie ten spir z literatek :blush:

:grin:

http://images43.fotosik.pl/1180/cf5743008b743b6dm.png

"Kiedy pracuję, to pracuję, a gdy mówię, że pracuję, to tylko mówię."
 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

"ichnie cudo" ma 70%

To "cudo" występuje w handlu nie jako ocet tylko jako kwas octowy. Do spożycvia należy rozcieńczyć woda. Czytałem już o wypadkach związanych z oparzeniami przewodu pokarmowego po omyłkowym spożyciu bez rozcieńczenia.
Wiedzy nigdy za wiele, nawet tej na chwilę obecną pozornie nieprzydatnej.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hej witam i dziekuje za zainteresowanie tym przepisem.Chcialem dodac ze Ruskie zastepuja tez ocet maslanka , samym pitnym sokiem pomidorowym a i czesto marynuja ten szaszlyk w majonezie.! TO NIE ZART !! Wlasie tez cebula puszczajac soki daje niepowtarzalny smak i zarazem sokiem tym marynuje mieso.

Proponowal bym jednak na poczatek uzycie samego miesa nabijajac je na ruszt.! Bez boczku itp. W koncu nalezy najpierw skosztowac orginalny przepis a puzniej go modyfikowac..Uwierzcie ze sie oplaca i zapachu octu albo kwasoty w tej potrawie nie bedzie.Jedynie minimalny,leciutenki przedsamczek ! Pozostala marynata mozna tez od czasu do czasu spryskac szaszlyk podczas grillowania. :smile:

 

Pozdro... i smacznego.. :smile:

Wszystko ma jeden koniec, ale kiełbasa ma dwa ..
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Będąc u pszczelarza, ma sklep i drogi miód (w stosunku do sklepu) widziałem lodowaty ocet 90 kilka procent i też do sprzedania. Do czego pszczoły go potrzebują - bladego pojęcia nie mam.

A miód to pierwsza klasa.

 W życiu dwa dni są najważniejsze:
 Ten w którym się urodziłeś.
  I ten kiedy zrozumiałeś po co

                           M.Twain

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Zrobiłem ten szaszłyk dokładnie wg przepisu i takie są moje spostrzeżenia:

1. zbyt mocno czuć octem

2. następnym razem dam szklankę swojego octu jabłkowego, który ma 6%

 

Mi jednak bardziej smakują szaszłyki, gdzie dajemy "na jeden kij" mieszankę mięs i warzywa

Festina Lente: Zgubne są kroki szybko podjęte
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zrobiłem ten szaszłyk dokładnie wg przepisu i takie są moje spostrzeżenia:

1. zbyt mocno czuć octem

to ja proponuję inna wersją rodem z "Rasji":

 

http://wyrobydomowe.blox.pl/2011/04/Szaszlyki-po-rosyjsku.html

 

testowaliśmy z beiotem i dzieciakami - jest smakowity :thumbsup:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Biotit..dodales pomidorowego soku pitngo albo maslanki ?

 

Racje masz ze jest lekko kwasne , ale to wlasnie orginalny przepis.. :-)

 

Ale teraz napchaj wlasnego boczusia na ruszt , cebulke , pomidorka (koktailowego) , moze tez ananasik z puszki :-) wiem ze tylko szaszylkwnice zostana bo to dla zoladka nie jest strawne (ruszt metalowy) :grin:

Wszystko ma jeden koniec, ale kiełbasa ma dwa ..
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Biotit.. I jak wyszlo albo smakowalo ??

Przy dobrej Lekturze z dodatkiem sosu greckiego wszytko (prawie) zostało skonsumowane.

Tak jak napisałem wcześniej, następnym razem dodam własnoręcznie zrobiony słabszy% ocet jabłkowy :cool:

Festina Lente: Zgubne są kroki szybko podjęte
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.