Skocz do zawartości

Szynka peklowana pieczona


dareks

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 68
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

A piekłaś wg zeleceń Bagno czy inaczej?

I jaka była waga tej szyneczki?

Właściwie nie używałam konkretnego przepisu ale oczywiście po oczytaniu się i tutaj i w gazetach ,no i przecież nie od dziś gotuję więc jakieś pojęcie mam .Mięsa piekę od dawna ale inspiracją do zapeklowania rzeczywiście była strona internetowa ,przepraszam ale nie pamiętam która :blush: Kiedyś przeglądałam różne aż trafiłam tutaj, z czego się bardzo cieszę. A mięso ważyło może 1,50 kg, nie pamiętam dokładnie ale to chyba nie ma znaczenia bo proporcję zalewy ustalam odnosząc się do 1 l wody a piekę kilogram mięsa maksymalnie godzinę.
Dużo nie znaczy dobrze ale dobrze dużo znaczy.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Proszę o pomoc względem szyneczki pieczonej interesują mnie dwie rzeczy a mianowicie

1)nastrzykiwanie w czasie peklowania a konkretnie czy wstrzykuję do mięsa tą zalewę w której mięso się pekluje czy może muszę zrobić coś specjalnego jaka ilość na dzień w mil

2)A drugą rzeczą to pieczenie wiem ,że kilo równa się godzina pieczenia ,ale w jakiej temperaturze (czytałem post kolegi Bagno )i nie wiem do końca wszystkiego albo nie rozumie

 

Jeśli mam 1,5 łopatki to co piekę ją 20 min w temp 200 C

Następnie obniżam temp do 150 C i mierze temperaturę (czym i jak to zmierzyć ???) ile

to może potrwać (czasowo aby uzyskać zadaną temp 60-65 C) jeśli uzyskam temp 60-65 C wewnątrz

Podnoszę do końca pieczenia temp 200 C

 

Czy ja dobrze to zrozumiałem ??

Magiczne przepraszam jak komuś wydaje się to banalne ale to będzie moja pierwsza szynka

 

ps Zrobiłem już salceson z tej strony i wyszedł rewelacyjnie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli mam 1,5 łopatki to co piekę ją 20 min w temp 200 C

Następnie obniżam temp do 150 C i mierze temperaturę (czym i jak to zmierzyć ???) ile

to może potrwać (czasowo aby uzyskać zadaną temp 60-65 C) jeśli uzyskam temp 60-65 C wewnątrz

Podnoszę do końca pieczenia temp 200 C

Temperaturę mierzę za pomocą termometru bagnetowego elektronicznego albo używam "metalowego wskaźnika temperatury" przykładanego do przegubu dłoni.

Należy zakupić termometr.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam do dyspozycji piec konfekcyjny czy to może jest jakiś plus ??

Pożytek z posiadania pieca konwekcyjnego - bardzo duży. Czy w nim nie ma sondy do badania temperatury wewnątrz produktu?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy jeszcze ktoś mógłby mi podpowiedzieć na to pytanko ???

Tutaj możesz trochę poczytać , coś dla siebie znajdziesz :smile:

 

 

 

https://wedlinydomowe.pl/forum/viewtopic.php?t=1798&postdays=0&postorder=asc&highlight=peklowanie++nastrzykiem&start=0

 

[ Dodano: Czw 11 Mar, 2010 20:35 ]

Jeszcze trochę tutaj

 

http://wedlinydomowe.pl/articles.php?id=94

Niech pożywienie będzie naszym lekarstwem .



Konserwanty zabijają powoli !!!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

 

Właśnie zjadłem moją pierwszy raz zrobioną szynkę i chciałbym się pochwalić i opisać jej wykonanie :)

A więc Zastosowałem się do artykułu Zbój Madej Mięso pieczone peklowane na mokro

 

Wykonałem zgodnie z tym co było napisane w artykule. Szyneczka była extra!!!soczysta z pięknym kolorem jak na zdjęciach

Jedynie co zmienię i zmieniłem {tylko 3 ząbki czosnku i jedna cebula}to nie dodam do pieczenia cebuli i czosnku chodź dla mnie było ok ale już moja 6-ścio letnia córka już ten smak czułą i kręciła nosem a co by było gdybym dodał 20 i 4 cebule :)

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A więc Zastosowałem się do artykułu Zbój Madej Mięso pieczone peklowane na mokro

Cieszy mnie, że wykonałeś wyrób mojego pomysłu, a cieszy bardziej,że Ci wyszedł i smakował :smile:

Jedynie co zmienię i zmieniłem {tylko 3 ząbki czosnku i jedna cebula}to nie dodam do pieczenia cebuli i czosnku chodź dla mnie było ok ale już moja 6-ścio letnia córka już ten smak czułą i kręciła nosem a co by było gdybym dodał 20 i 4 cebule :)

Jak najbardziej to kwestia smaku, u mnie w domu czosnek i cebulę do różnych wyrobów pieczonych i nie tylko daje się w dużych ilościach. Co do wyglądu Twojego wyrobu to jest bardzo ładny :smile:

Witajcie BiSwW

lokomotywa-ruchomy-obrazek-0004.gif

Nic mnie tak nie cieszy jak masarskie rzemiosło

etiam latrones suis legibus parent !!

Wędzę więc jestem :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hmm, może to przypadek? :devil:

http://www.kuron.com.pl/p...lzeSZpZD0yNzI1/

Nie przypadek tylko inny przepis.Poczytaj o obróbce termicznej w obu przepisach, jeżeli już to stąd zaczerpnąłem do mojego pomysłu z tym, że pozmieniałem po swojemu https://wedlinydomowe.pl/forum/viewtopic.php?p=25402#25402 :smile: https://wedlinydomowe.pl/forum/viewtopic.php?p=117598#117598 Aruś dobrze czytaj zanim coś napiszesz :smile: :smile:

Witajcie BiSwW

lokomotywa-ruchomy-obrazek-0004.gif

Nic mnie tak nie cieszy jak masarskie rzemiosło

etiam latrones suis legibus parent !!

Wędzę więc jestem :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 5 miesięcy temu...

biascun napisał/a:

W jakiej temperaturze powinienem piec i ile czasu szynkę peklowaną na mokro o wadze ok 2kg?

 

1. Przed pieczeniem konieczna kontrola słoności. Mięso ma być lekko słone.

2. Wkładamy do piekarnika nagrzanego do temp. 180-200 C i pieczemy 15-30 min(decyduje wielkość kawałka) celem powierzchniowej denaturacji białka.

3. Obniżamy temp. 130-150 C i pieczemy do uzyskania wewnątrz mięsa 60-65 C

4. Podnosimy temp do 180 -200 C i pieczemy do uzyskania wewnątrz mięsa 68-70 C

Zawsze starajmy się obrabiać termicznie produkty nie na czas tylko na temp wewnątrz produktu.

Np. http://wedlinydomowe.pl/f...p=116218#116218 i dalsze posty

ja mam pytanie czy te temperatury są tylko dla szynki, czy np. karczek, boczek, pieczeń też moge robić w ten sposób? A może jest gdzieś jakaś tabela, tylko nie mogę znaleźć?

Lepiej żałować tego co się zrobiło, niż żałować że się czegoś nie zrobiło

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja mam pytanie czy te temperatury są tylko dla szynki, czy np. karczek, boczek, pieczeń też moge robić w ten sposób?

Można, oprócz tego na temp. wewnątrz mięsa można piec pieczenie z mięsa mielonego wp i kurzego tak jak Bagno napisał :smile:

Witajcie BiSwW

lokomotywa-ruchomy-obrazek-0004.gif

Nic mnie tak nie cieszy jak masarskie rzemiosło

etiam latrones suis legibus parent !!

Wędzę więc jestem :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

czy te temperatury są tylko dla szynki, czy np. karczek, boczek, pieczeń też moge robić w ten sposób? A może jest gdzieś jakaś tabela, tylko nie mogę znaleźć?

Podane przedziały temperaturowe podane są dla wszystkich rodzai mięsa i elementów.

Nie podaje czasu pieczenia, gdyż ten jest uzależniony od wielkości kawałka ( bryły) mięsa.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 lata później...

Witam serdecznie,

 

dzisiaj robiłem szyneczkę, zgodnie z zaleceniami użytkownika "Bagno".

Termometr elektroniczny z Ikei.

 

Szyneczka w piekarniku (dwie grzałki, bez termoobiegu) wewnątrz osiągnęła temp. 68*C.

Wyciągnąłem ją przy powyższej temperaturze, jednak na blacie osiągnęła temp. 75*C.

 

Czy nie będzie sucha w środku ?

 

Pozdrawiam i Wesołych Świąt Życzę 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pozostaje sprawdzić ten schab na własnym podniebieniu :)

 

Dzisiaj zabieram się za pieczenie schabu i mam mały problem, bo wyjechałem do rodzinnego Poznania, a mój termometr został w Gdańsku. Zastanawiam się nad tym w jaki sposób wybrnąć z sytuacji i zrobić smaczne mięso. Kawałek około 1,3 kg. Ma ktoś jakiś dobry patent na taką okoliczność?

Uras
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 lata później...

Do temperatury ok. 150-160 st.C. Spróbuj zastosować długotrwałe pieczenie w niskiej temperaturze.

„Wszyscy uważają, że czegoś nie da się zrobić. Aż przychodzi taki jeden, który nie wie, że się nie da. I on właśnie to robi” A. Einstein

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.