Skocz do zawartości

Nowy portal - gieldawd.pl


Rekomendowane odpowiedzi

Gość ArkoGdynia
Poza tym, portal będzie zajmował się serami, pieczywem, miodem, rybami, wszelkimi przetworami, owocami i warzywami, dodatkami masarskimi, piekarskimi i ciastkarskimi, olejami tłoczonymi, ziołami, nabiałem, mlekiem kozim i wieloma innymi produktami. Będzie także miejsce na produkty ECO.

 

No to w tym momencie już się wszystko wyjaśniło!! Czyli wszystko oprócz mięsa i jego przetworów..... 

Dziękuję za informację.

:thumbsup:  

Edytowane przez ArkoGdynia
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 142
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Opublikowane grafiki

Gość ArkoGdynia

 

 

Dlaczego? Przetwory mięsne, o ile wiem, to ma być podstawa tego portalu.

 

raczej z tego co pisze Maxwell to niestety nie  :hmm:

Poza tym przetwórstwo mięsa już podpada pod inne przepisy... a mleko i jego przetwory mogą spokojnie rolnicy ( wytwórcy) sprzedawać tak samo jak sadownicy swoje produkty oraz ich przetwory.... mięso niestety pod te przepisy się nie łapie.... więc w takim przypadku jakiekolwiek przetwory mięsne nie mają racji bytu na nowym portalu..... no chyba że ktoś się fiskusa i sanepidu nie boi.....  :rolleyes:  :facepalm:  :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

pomysł swietny - może dodać wykonanie usług  ( mam wolny czas) w tzw okolicy. Np. uwędzę, przygotuję grilla, wykonam pielęgnację ogródka ... itp

Sztuka kulinarna to nie suche 1+5+8 gram na kilogram -to tworzenie poezji smaku z miłości do degustatorów.
Odczucie - smaku, szczęścia i zadowolenia - dla każdego ma inny wymiar i postrzeganie- i niech tak zostanie.

https://www.instagram.com/ucztujemy/?hl=pl

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

 

może dodać wykonanie usług

 

też fajny pomysł :) np: wędzę w niedzielę - wolne miejsce ok 30kg. Klient przywozi rano i odbiera po południu śliczne pachnące wędzoneczki. 

 

Poza tym przetwórstwo mięsa już podpada pod inne przepisy...

 

No i tu mam nadzieję się to wkrótce zmieni :) 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No i tu mam nadzieję się to wkrótce zmieni :)

Masz jakieś wiadomości na ten temat?  :rolleyes:

Nowy użytkowniku! Cała wiedza o wędlinach domowych za darmo https://wedlinydomowe.pl/forum/topic/10412-za-darmo-za-free-dla-każdego-nowego-forumowicza/

 

Miłego dnia. 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak jak pisał Vtec, mięso i jego przetwory to podstawa portalu. Może po prostu tego wyżej nie dodałem. W tej chwili można sprzedawać niektóre przetwory z mięsa i samo mięso - chodzi o kwestię miejsca wykonania uboju. 

Portal jest przyszłościowy i będzie obejmował chyba wszystkie kategorie i podkategorie produktów spożywczych, które może wyprodukować człowiek w swoim gospodarstwie w oparciu o własne produkty. Do tego postanowiliśmy jeszcze dodać produkty ECO.

„Wszyscy uważają, że czegoś nie da się zrobić. Aż przychodzi taki jeden, który nie wie, że się nie da. I on właśnie to robi” A. Einstein

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No niestety nic konkretnego. Jedynie wymóg - ubój tylko w rzeźni. Dotychczas umawiałem się z "wujkiem", odbierałem świerzynkę w skrzynkach. Teraz nie wiem - w rzeźni się będzie trzeba umawiać czy jak? No i w rzeźni koszt rozbioru? Bo żeby sprzedać wyroby, trzeba będzie pewnie mieć kwit z rzeźni - tak to widzę ja.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Już jest przygotowany projekt nowej ustawy, bardzo korzystny dla rolników. Wszelkie czynniki blokujące odpadają.

Napisałem do nich jedynie w sprawie dopuszczenia peklosoli, gdyż w tym przypadku ustawa i tak byłaby łamana.

Możecie sobie poczytać:

 

projekt.pdf

„Wszyscy uważają, że czegoś nie da się zrobić. Aż przychodzi taki jeden, który nie wie, że się nie da. I on właśnie to robi” A. Einstein

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No niestety nic konkretnego. Jedynie wymóg - ubój tylko w rzeźni. Dotychczas umawiałem się z "wujkiem", odbierałem świerzynkę w skrzynkach. Teraz nie wiem - w rzeźni się będzie trzeba umawiać czy jak? No i w rzeźni koszt rozbioru? Bo żeby sprzedać wyroby, trzeba będzie pewnie mieć kwit z rzeźni - tak to widzę ja.

Ze 2 lata temu zapłaciłem 40 zł za ubój w zakładzie. Wydaje mi się, że nie ma sensu nawet się samemu w to bawić.

Piksiak

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Znając życie to będzie tak jak do tej pory, czyli przepisy sobie, a życie sobie.... do czasu aż "przyjazny sąsiad lub znajomy" mówiąc kolokwialnie nie doniesie :hmm:

Moja wędzarnia i pierwsze wyroby :-)

https://wedlinydomowe.pl/forum/viewtopic.php?t=6185

 

Pozdrawiamy Wszystkie zadymiaczki i zadymiaczy :-)

Jola i Mariusz

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie obawiajcie się. Portal (zgodnie z obietnicą programistów) wystartuje za ok. dwa tygodnie. Będzie obejmował wszystkie kategorie od razu, a sprzedający i kupujący będą obstawiali jedynie produkty dopuszczone do handlu teraz. Z chwilą zmiany przepisów i rozszerzenia kategorii, co podobno ma nastąpić niebawem, ruszymy pełna para bez przestojów. Proszę pamietać, że to nie jest portal handlowy, tylko strona umożliwiająca kupującym i sprzedającym odnalezienie się "w tłumie". Same transakcje będa przeprowadzane już w miejscach przewidzianych ustawą, a niebawem także kurierem lub w innej formie.

„Wszyscy uważają, że czegoś nie da się zrobić. Aż przychodzi taki jeden, który nie wie, że się nie da. I on właśnie to robi” A. Einstein

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja także. Ale proszę pamiętać, że macie do spełnienia ważną rolę, gdyż to Wy w pierwszej kolejności będziecie musieli pomóc w rozpropagowaniu giełdy wśród ludzi, głównie ewentualnych nabywców.

Edytowane przez Maxell

„Wszyscy uważają, że czegoś nie da się zrobić. Aż przychodzi taki jeden, który nie wie, że się nie da. I on właśnie to robi” A. Einstein

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A można sprzedawać np kiełbasy jako produkty..... kolekcjonerskie? :laugh:

Nie przeznaczone do spożycia? :laugh:

Np jako.... bombki choinkowe? ....wibratory ? .....zapachy samochodowe?

Chyba można sprzedawać worki na śmieci... zapach samochodowy gratis.... :laugh:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z naszego punktu widzenia - osób robiących wędliny  problem polega na tym, że nie wystarczy być rolnikiem ale trzeba mieć własny chów zwierząt . Ale za to dzięki portalowi może znajdziemy niedaleko siebie dobre źródło mięsa czy mleka :)

"...dobrze przeżyte Dziś uczyni każde

Wczoraj snem szczęśliwym,

I każde Jutro wizją nadziei."

Kalidasa V w n.e.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

 

Ale za to dzięki portalowi może znajdziemy niedaleko siebie dobre źródło mięsa czy mleka

I to jest główna myśl przewodnia realizacji tego projektu. :D 

„Wszyscy uważają, że czegoś nie da się zrobić. Aż przychodzi taki jeden, który nie wie, że się nie da. I on właśnie to robi” A. Einstein

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.