Skocz do zawartości

Przywitanie


tinca

Rekomendowane odpowiedzi

Witamy, witamy.

Początki takie jak u mnie. Na początek czytanie, czytanie i jeszcze raz czytanie i próby.

Po roku rejestracja na forum ;)

Nie żałuję ani jednego dnia :)

A tym się zajmuję

"Jeżeli dyskutujesz z idiotą, dobrze mieć pewność, że on nie robi tego samego." Ogden Nash

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witaj kolego ! Ja również długo przeglądałem to forum zanim coś napisałem. Pochodzę z rodziny i czasów, w których wszystko trzeba było robić samemu. Rodzice pochodzą z kujaw, więc nuta smakowa pozostała. Zacząłem natomiast stosować się do przepisów zamieszczonych na stronie "Wyrób wędlin sposobem domowym" i życie nabrało większych rumieńców. Zacząłem robić przysmaki z innych regionów z pożytkiem dla siebie i rodziny. Także kolego do dzieła ! Nie należy bać się eksperymentować. Pozdrawiam Zibi

"Pan Bóg stworzył jedzenie, a diabeł kucharzy". James Joyce

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam wszystkich serdecznie i na początek składam serdeczne życzenia noworoczne dla wszystkich forumowiczów.

Jestem Marek, na stronkę wędzarniczą trafiłem przypadkiem około miesiąca temu i jestem zachwycony tym co czytam tutaj, a także atmosferą panującą na forum.

Pierwsze co zrobiłem to zakupiłem poprzez Wasz sklep szynkowarkę i wykonałem kilka rzeczy: roladkę boczkową, szyneczki różne i kiełbasę z indyka. Wyszło rewelacyjnie tzn. mniej więcej tak jak na fotkach tu wklejanych. Znakomity sposób na spędzanie wolnego czasu oraz zdrowe odżywianie. W każdym razie rodzinka zadowolona. Aktualnie tzn. od jutra wykonam praskę bo jedna szynkowarka to za mało. Wędzarnię mam już zaplanowaną na wiosnę/ kompletuję materiały/ korzystając oczywiście z projeków z tej stronki. Uff, ale się rozpisałem. Generalnie to będę więcej czytać niż pisać. Pozdro dla all.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

Witam wszystkich forumowiczów - smakoszy :)

 

 

Dzisiaj, po wielokrotnym przeglądaniu forum postanowiłem się zarejestrować i przywitać.

 

Nazywam się Marcin, zawodowo związany jestem z przemysłem mięsnym, na forum wyszukuję ciekawych informacji, które potem mogę wprowadzać w życie :)

 

Jeszcze raz witam wszystkich

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cały świat to chemia :wink: peklosól także... nie ma złej czy dobrej chemii, trzeba tylko umiejętnie jej używać...

 

Myślę Wena, że nawet nie wiesz co mamy w ofercie i zapewne nie wiesz jak tego używać, dlatego darujmy sobie złośliwości już na samym początku, pamiętajcie, że rynek mięsny tworzymy my wszyscy, konsumenci, jeśli ktoś chce podyskutować o aspektach stosowania chemii w przemyślę spożywczym to myślę , że możemy założyć nowy temat. Z wykształcenia jestem Technologiem żywności, dlatego bardzo proszę darujcie sobie określenia typu "chemia", dla mnie to naprawdę śmieszne.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witaj gieroll. :wink: Dobrze, że do nas dołączyłeś. Nie ma to jak zdrowe, swojskie jedzonko. :grin:

„Wszyscy uważają, że czegoś nie da się zrobić. Aż przychodzi taki jeden, który nie wie, że się nie da. I on właśnie to robi” A. Einstein

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witaj gieroll. :wink: Dobrze, że do nas dołączyłeś. Nie ma to jak zdrowe, swojskie jedzonko. :grin:

Zgadza się, moją działką w większości są małe masarnie rodzinne, dlatego staram się jak to tylko możliwe, w ramach "ekonomii" ( niestety) i technologii, jak najbardziej zbliżać produkty do tradycyjnych, nie jest to naprawdę łatwe i z chęcią bym się z kimś zamienił :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

gieroll, Witaj

Widzę, że młody jesteś i chcesz nam przekazać(chwała Ci za ciekawostki) coś się w swoim , krótkim życiu "naumiał" spróbuj robić wędlinki bez wysokowydajnych mieszanek to jest cała sztuka. Myślę, że jak dosypiesz proszku to i pasztetową zrobić możesz np. z gliny "kraśnickiej".

Pozdrawiam

Janusz "Smorodina"

skype: SMORODINA54

ANKIETA GADŻETY

ZAMÓWIENIA IV ZLOT

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Naprawdę nie rozumiem waszych złośliwości. Jak napisałem w pierwszym poście, to ja korzystam z waszych informacji i do niczego nie chcę nikogo namawiać.

 

SMORODINA jeśli uważasz, że tradycyjne wędliny robi się trudniej niż wędliny wysokowydajne to właśnie widać jakie masz pojęcie o technologii - żadne. Myślisz, ze wiek ma znaczenie, pewnie przez swoje krótkie życie spotkałem więc masarzy i odwiedziłem więcej masarni niż Ty zdołasz odwiedzić przez całe swoje życie. I nie bądź ignorentkem, bo wielu z tych masarzy bije was wiedzą na głowę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przed pisaniem trochę przejrzałem ofertę LIBRY i niestety nie jestem technologiem żywności i masz rację, że się na tym nie znam. Ale mimo wszystko wolę to co mam i robię dla siebie. Z mojej strony to nie była złośliwość tylko moje odczucia. JK

 

Gieroll wg mnie zlikwiduj ten mały odnośnik bo wygląda to jak reklama.

Do życia potrzeba piwa kiełbasy i chleba
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

gieroll, masz rację ale z racji wykonywanego zawodu (chemik -35 lat w zawodzie) mam dosyć tych wszyskich E - jak pożyjesz to sam zobaczysz jakie to zdrowe- bez złośliwości.

Pozdrawiam

Janusz "Smorodina"

skype: SMORODINA54

ANKIETA GADŻETY

ZAMÓWIENIA IV ZLOT

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tu mnie akurat nie zaskakujesz, cała moja rodzina mocno " chemicza" ( ładnie zabrzmiało) , ojciec chemik, dr na Politechnice Lubelskiej, więc i ja chcąc nie chcąc poszedłem w podobny kierunek.

Po za tym jako chemik powinieneś wiedzieć co to są substancje E i nie straszyć tym ludzi,bo chociażby witamina C także występuje jako substancja E.

 

Widzę, ze wielu z was już osądziło mnie jako osobę ( pewnie wielu z was juz oskarżyło mnie o produkty JBB :lol: ), nie znając ani jednego mojego produktu, oto Polska właśnie, przykre.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

O moich produktach na środkach firmy LIBRA. Firmy nie reklamuję, ale jestem jej częścią, i jestem z tego w jakiś sposób dumny.

 

Straszny spróbuj na naszym rynku sprzedać wędlinę - 30 % , wiem, że jest pyszna, niestety cena mocno odstraszająca, przy kosztach energii, pracowników, transportu, czynszów cena takiej szyneczki oscylowała by pewnie w okolicach 50 zł za 1 kg, ilu znajdziesz na to klientów? musicie spojrzeć na sprawę trochę szerzej, szczególnie, że cześć z was pójdzie do sklepu i będzie wyszukiwała szyneczki za 15 zł ( no może mniejszość na tym forum :wink: ) to jest cały temat do dyskusji, jeśli chcecie możemy założyć temat, ja podam swoje racje, wy podacie swoje, nie będzie kłótni, a może każdy z nas się czegoś dowie czy nauczy.

 

Acha, muszę dodać, ze jeśli myślicie, że stosowanie " chemii" dotyczy tylko przemysłu mięsnego to się grubo mylicie, dotyczy to praktycznie każdej gałęzi przemysłu spożywczego. Piekarnictwo, ogrodnictwo, nie jesteśmy w stanie sami piec chleba i hodować warzyw.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.