Skocz do zawartości

Maszynka Alfa 12 . Produkcja


Maciekzbrzegu

Rekomendowane odpowiedzi

Siby szukałem maszynki Alfa 12 . Wiadomo rarytas . Zwłaszcza dla kogoś kto ma komplet sitek od Alfa 10 i nie robi tyle aby kupować wilka  .

Znalazłem na Alledrogo (napaliłem się)  stan do ocynowania, więc dzwonię po zakładach  jedyna oferta jaka dostałem to 280 PLN + VAT*:facepalm: (to maszynka+ cynowanie  by wyszła 500 PLN  bez kosztów przesyłek -aż na tyle nie jestem napalony :) ) ,. To zadzwoniłem do pana Roberta Ptaka   producenta Alf ile by ewentualnie u niego kosztowało . I od słowa do słowa okazuję się ze uruchomił produkcję , jutro  pierwsze schodzą z produkcji :D :D

Jestem po rozmowie i pozwolił mi na przekazanie tej informacji . Gwoli przypomnienia tel do Pana Roberta 605 330392

a pełne namiary tu https://wedlinydomowe.pl/forum/topic/9824-maszynki-alfa-z-blachowni-producent-fphu-robert-ptak/ **

 

 

 

 

 

* Miro podał w innym temacie  cenę 100 PLN za ocynowanie maszynki  , może taką można dostać ale nie miałem takiego szczęścia do tych co dzwoniłem  .

**Aby nie było pana Roberta nie znam nie łączą mnie z nim żadne kontakty biznesowe . A myślę ze dla szukających  Alf 12 jest to dobra informacja wiec czemu się nią  nie podzielić 

Edytowane przez Maciekzbrzegu
Bo w życiu nie chodzi o to by przeczekać burzę, lecz by nauczyć się tańczyć w deszczu.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hmmm zastanawiam się nad wymianą maszynki do mięsa. Aktualnie pracuję na Zelmerze "5". Myślę na Dianą "8"

Nie miałem nigdy styczności z Alfami. Robię przeważnie po ok 10 kg kiełbas na raz. Czy jest sens zakupu Alfy czy lepiej Dianę, a może nie kombinować i zostać przy 5-tce ? O napędzie raczej nie myślę, w grę wchodzi tylko napęd ręczny :) 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Alfy czy lepiej Dianę,

To są całkiem inne "maszynki" . Ręczne Alfy bardziej należy porównywać do profesjonalnych wilków ( jeżeli chodzi o mielenie a nie wygodę czy cenę). Mniejsze obroty , mniejsze miażdżenie mięsa  lepsza struktury mięsa niż w klasycznej maszynce elektrycznej typu Zelmer czy Diana .  Ale bez przesady Siby mają elektryczne maszynki i robią dobre wyroby i nie muszą kręcić korbą  :laugh:   . Także pewnie  dużo  nie pomogłem  w wyborze :)

 

 

Ja kupię 12 bo 10 "lata" :)  mi po stole a mam komplet sitek do 10 .  Ponoć pasują z Alfy 10 do jakiegoś ? wilka /maszynki  ale z kolei  cena wilka mi nie pasuje . :) . A przy mojej produkcji  max .10 kg  na raz spokojnie starczy

 

O napędzie raczej nie myślę, w grę wchodzi tylko napęd ręczny :)

nawet jakbym miał za darmo  co więcej mi dopłacili  nigdy nie przerobiłbym maszynki ręcznej bez gardzieli  (fabrycznej czy dorobionej) na napęd elektryczny . Bylem świadkiem wypadku przy użyciu samoróbki  i kiedyś to opisywałem .

Edytowane przez Maciekzbrzegu
Bo w życiu nie chodzi o to by przeczekać burzę, lecz by nauczyć się tańczyć w deszczu.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.