Skocz do zawartości

Mieszałka wróbla


wróbel75

Rekomendowane odpowiedzi

 

 

Co ma obróbka, do jakości stali?
 

 

przetnij nierdzewkę zwykłą tarczą na "kątówce" lub przeczyść szczotką drucianą... Co z tego wyjdzie mogę pokazać na palenisku jakie niedawno dostałem...

Widać na nim że majster nie miał pojęcia co robi.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 124
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Opublikowane grafiki

Te zespoły łożyskowe to są zwykłe łożyska ze zwykłej stali które przy kontakcie z wodą rdzewieją po 5 minutach. Są po 8 zł a trzeba zaopatrzyć się w łożyska do spożywki -  https://allegro.pl/oferta/ucfl204-zespol-lozyskowy-nierdzewny-do-spozywki-7350882693 i te już nie są po 8 zł :D

Piksiak

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

trzeba zaopatrzyć się w łożyska do spożywki

Na pewno jak przyjdzie pora wymiany to wymienię na takowe, bo to uprości sprawę (życie). Teraz pozostaje mycie,suszenie,oliwienie :)

 

 

 

nie łatwiej jest przystosować silnik do przekładania z mieszałki do nadziewarki i odwrotnie ?

Kokos, na razie odpuściłem sobie kombinowanie jednego silnika do wszystkiego (choć nie wykluczone że pomysł będzie powracał). Nadziewarkę mam poziomą 3l więc tragedii w kręceniu nie ma. A żeby zrobić to dobrze, to musiał bym poczytać aby nie zepsuć sprzętu (wyłączniki krańcowe itd). Bardziej to myślę o ewentualnym zakupie Alfy i to spiąć z silnikiem mieszałki. Ale na dzień dzisiejszy skupiam się tylko na mieszałce aby łapki nie odpadły :D (no i zakończyć jedno zanim rozpocznie się coś nowego)

Już mam prawie skończone i w tym tygodniu wstawię fotki.

Edytowane przez wróbel75

Małe złodziejaszki wieszacie, wielkim - nisko się kłaniacie
M.Rej


Popieram: https://wedlinydomowe.pl/forum/topic/10446-konto-kpp-konto-pomocy-stronie/?p=401216

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

:frantics: Mieszałka elektryczna ukończona :frantics:

 

Plan był taki aby pospawać ramę, ale gdy wziąłem się za to w sobotę, to po pewnym czasie stwierdziłem że...  ramę pospawa mi kolega :facepalm:  w bliżej nieokreślonym czasie (ciągle zapracowany).

A ja do tego czasu wykorzystam "odpadki" i postaram się coś z tym zrobić.

Używając kawałka niepotrzebnego blatu, dwóch szpilek, kilkunastu nakrętek itd, "podpatrywując" fotki SiB-ów stworzyłem to:

post-67266-0-09831200-1571780366_thumb.jpg

post-67266-0-34061800-1571780418_thumb.jpg

post-67266-0-50940400-1571780464_thumb.jpg

post-67266-0-46074400-1571780503_thumb.jpg

post-67266-0-64026700-1571780574_thumb.jpg

post-67266-0-04306600-1571780611_thumb.jpg

Wczoraj dokupiłem tylko puszkę i połączyłem elektrykę. Może przyda się to komuś kto jest takim samym wytrawnym spawaczem jak ja :D

 

W sobotę próba generalna z obciążeniem :w00t:

Małe złodziejaszki wieszacie, wielkim - nisko się kłaniacie
M.Rej


Popieram: https://wedlinydomowe.pl/forum/topic/10446-konto-kpp-konto-pomocy-stronie/?p=401216

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

 

To niestety ale ten silnik tego nie pociągnie :(

No kurcze zachwalali go tu na forum.

 

 

Mam tylko nadzieję, że się mylę :(

Ja też :D , zobaczymy.

Martwię się tylko bo mieszałka jest bez przekładni (za dorobienie sprzedawca życzył sobie 300zł :facepalm: ) ale jak będzie problem to będę myślał żeby zrobić jakąś przekładnię.

Małe złodziejaszki wieszacie, wielkim - nisko się kłaniacie
M.Rej


Popieram: https://wedlinydomowe.pl/forum/topic/10446-konto-kpp-konto-pomocy-stronie/?p=401216

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

I jak tam Wróbel ? Korblujesz? Czy mechanizacja opędza mieszałkę? Też będę niebawem składał silnik od wspomagania czekam tylko na  PWM`a z ali i zastanawiam się jaką mieszałkę kupić? W grę wchodzi 20l taka jak Twoja bez przekładni albo 16l (wolałbym chyba 20l), ale po tym co napisał Piksiak, że nie będzie chodzić na tym silniku to się wstrzymałem z zakupem. Z kolei te większe to dla mnie za duże.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Silnik dał radę, wszystko elegancko wymieszało w jakieś 15min. Wsad 10kg. Według PWM-a pracował na 92% ( na 95% był moment że chciał wyrzucić trochę farszu z mieszałki). Naliczyłem tak ok.52 obroty na min.

Tylko silnik był gorący. Nie wiem tak z 40'-50' miał. Nie parzył ale był gorący i nie wiem czy to normalne.

Pierwszy raz widziałem wymieszany farsz - "włosy" :)

Zobaczę co napiszą SiB-y z tą temperaturą.

Jak to normalne, to tak zostawię. Jeśli nie, to będę myślał o jakiejś przekładni. W sumie to nie przerabiam po 100kg tygodniowo więc może tragedii nie będzie. Wieczorem postaram się wrzucić fotki.

 

 

W grę wchodzi 20l taka jak Twoja bez przekładni albo 16l (wolałbym chyba 20l)

Ja biorąc pod uwagę jednorazowy wsad też wybrałem tą 20tkę. Wychodząc z założenia że minimalny wsad będzie ok. 5kg a maksymalnie 12kg to ta pojemność wydała mi się optymalna.

W 16l przerobisz jednorazowo od ok. 4kg do 9,5kg

Małe złodziejaszki wieszacie, wielkim - nisko się kłaniacie
M.Rej


Popieram: https://wedlinydomowe.pl/forum/topic/10446-konto-kpp-konto-pomocy-stronie/?p=401216

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wczoraj się nie wyrobiłem, przepraszam :facepalm:

Fotorelacja z pierwszego mieszania.

Do testów "Kiełbasa czosnkowa Halusi" z tego przepisu:

https://wedlinydomowe.pl/forum/topic/10230-halusiowa-produkcja-w%C4%99dlin/page-29

 

Farsz - mieszanie

post-67266-0-37050700-1572345183_thumb.jpg

post-67266-0-61695100-1572345203_thumb.jpg

post-67266-0-20921000-1572345263_thumb.jpg

post-67266-0-34520700-1572345216_thumb.jpg

post-67266-0-23731300-1572345238_thumb.jpg

 

Farsz - wymieszany

 

post-67266-0-52537600-1572345342_thumb.jpg

post-67266-0-35274700-1572345363_thumb.jpg

post-67266-0-22429900-1572345381_thumb.jpg

 

Efekt końcowy

 

post-67266-0-41883200-1572346207_thumb.jpg

 

Tak jak pisałem. Mieszałka bez przekładni podłączona bezpośrednio pod silnik.

Silnik dał radę ale był gorący. I teraz nie wiem czy to normalne, czy też myśleć prędko o przekładni.

Jakie są Wasze doświadczenia z tymi silnikami?

Małe złodziejaszki wieszacie, wielkim - nisko się kłaniacie
M.Rej


Popieram: https://wedlinydomowe.pl/forum/topic/10446-konto-kpp-konto-pomocy-stronie/?p=401216

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki Wróbel za info i zdjęcia. Dla mnie wygląda pięknie zarówno farsz jak i kiełbasa. W takim razie kupię mieszałkę 20l. A swoją drogą to ciekawe czy ciężej mieszać 9 kg mięsa w mieszałce 16l czy w 20l. Wydaje się, że w 20l chyba powinno być lżej, ale i tak wezmę 20l. Jeszcze raz dziękuję i życzę smacznego.

Piksiak czemu miałby nie dać rady? Skoro napisał, że przy 95% farsz wyrzucało to znaczy, że był jeszcze zapas mocy. Ja mam Borniaka i dla mnie 10kg to chyba będzie max na jeden wsad tak więc skoro 20l z wsadem 10kg daje sobie radę to mi pasuje.

Edytowane przez skawik1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Może faktycznie są jakieś cieńsze łopatki i jest lżej? Zrobię kiedyś film jak zapakuje na max moją 12l to zobaczycie. Silnik grzeje się bardzo mocno. Ale jeszcze mi wpadło do głowy, że u mnie może regulator obrotów wyłącza napęd bo jest jakieś przeciążenie?

Piksiak

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja też robię jednorazowo tak ok. 10kg jednego rodzaju, więc jeśli tylko silnik nie padnie przy 3-4 mieszaniu, to dla mnie bomba.

Jak zaczną się problemy to będę reagował (przekładnia). Ewentualnie jeden spalony silnik wliczam w koszty  :D 

Ale już chyba jest jeden plusik. Zastanawiam się, czy robiąc ew.przekładnię, montować ją na mieszałce (na stałe) czy jakaś "kasetka" na ramie, przy silniku. Wydaje mi się że takie rozwiązanie byłoby lepsze/wygodniejsze jeśli chodzi o mycie i konserwację.

 

 

 

jak zapakuje na max moją 12l to zobaczycie

Piksiak, a ile Ty w nią pakujesz? Bo według tego co czytałem na forum średni przelicznik jest min.25% a max 0,6kg/l

To wychodziło by u Ciebie 7,2kg.

Muszę zobaczyć jak zachowa się całość przy pełnym wkładzie ( 12kg)

Małe złodziejaszki wieszacie, wielkim - nisko się kłaniacie
M.Rej


Popieram: https://wedlinydomowe.pl/forum/topic/10446-konto-kpp-konto-pomocy-stronie/?p=401216

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

 

A swoją drogą to ciekawe czy ciężej mieszać 9 kg mięsa w mieszałce 16l czy w 20l.

Specem nie jestem ale w 20l chyba ten farsz miałby luźniej przy mieszaniu. W sumie to trzeba by było porównać wymiary bo może się okazać że 16l jest tylko niższa.

 

 

Jeszcze raz dziękuję i życzę smacznego.

Drobiazg, dziękuję

Małe złodziejaszki wieszacie, wielkim - nisko się kłaniacie
M.Rej


Popieram: https://wedlinydomowe.pl/forum/topic/10446-konto-kpp-konto-pomocy-stronie/?p=401216

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

 

Ja też robię jednorazowo tak ok. 10kg jednego rodzaju, więc jeśli tylko silnik nie padnie przy 3-4 mieszaniu, to dla mnie bomba. Jak zaczną się problemy to będę reagował (przekładnia). Ewentualnie jeden spalony silnik wliczam w koszty

 

Te silniczki nie da się zajechać używałem je przy warzeniu   piwa u mnie szły na mieszadle około półtorej godziny i nic się nie działo. Na koniec mieszania były tak gorące że nie szło się ich dotknąć.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

 

Te silniczki nie da się zajechać używałem je przy warzeniu piwa u mnie szły na mieszadle około półtorej godziny i nic się nie działo. Na koniec mieszania były tak gorące że nie szło się ich dotknąć.

To uspokoiłeś moje wrzody :D

 

 

 

Z nagrzewaniem bym uważał - żeby coś się palić nie zaczęło.Zarówno mechanika jak i elektryka (izolacja) nie lubi wysokich temperatur.

Przerabialiśmy to już na początku tematu, wiem że z prądem żartu nie ma.

Małe złodziejaszki wieszacie, wielkim - nisko się kłaniacie
M.Rej


Popieram: https://wedlinydomowe.pl/forum/topic/10446-konto-kpp-konto-pomocy-stronie/?p=401216

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nadeszła odpowiedź z TECHNOLOGIES 4All, ale nic to nie wyjaśniło poza wprowadzaniem w błąd odnośnie min. i max wsadu.

 

cyt. "Dzień dobry, Rzeczywiście wkradł się błąd. Mieszałka 20 jest większa i oczywiście odpowiednio cięższa. Maksymalny wsad to w obu przypadkach połowa litrażu (20l - 10kg, 16l - 8kg), natomiast minimalny -2,3kg."

 

Wymiarów jak widać nie podali za to z minimalny wsad chyba zaniżyli o połowę. Jeżeli jestem w błędzie to poprawcie mnie. Rozumiem, że może wkraść się w błąd, ale nie wiedzieć co się sprzedaje? Maila pisałem do działu technicznego i wyświetliło mi informację "Nasi inżynierowie chętnie pomogą!" Uchowaj Boże od takich inżynierów i ich pomocy. :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

skawik1 nie podam Ci teraz linka gdzie o tym rozmawialiśmy (bo nie wiem/nie pamiętam :) ). Ale należy przyjąć minimalny wsad który sensownie wymiesza to 25% pojemności natomiast maksymalny 0,60kg/l. SiB-y już rozłożyli temat na czynniki pierwsze :D

Te 2,3kg to może napisali dla  12l chociaż i tak będzie mało, a nie wiem czy mniejsze pojemności mieszałek robią.( a już wiem, robią - tylko że nazwa handlowa brzmi MISKA :laugh: )

Małe złodziejaszki wieszacie, wielkim - nisko się kłaniacie
M.Rej


Popieram: https://wedlinydomowe.pl/forum/topic/10446-konto-kpp-konto-pomocy-stronie/?p=401216

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.