Skocz do zawartości

Mieszarka - napęd z silnika od wciągarki


kokos

Rekomendowane odpowiedzi

Witam wszystkich,

 

Być może temat jest oklepany, ale chciałbym pokazać jak w prosty sposób można  połączyć ogólnie dostępną tę mieszarkę:

 

https://technologies4all.pl/it/catering-equipment/158-miesiarka-mieszarka-reczna-do-farszu-miesa-kielbas-wychylna-27l.html

 

 

z silnikiem od takiej wciągarki:

 

 

https://allegro.pl/oferta/wciagarka-elektryczna-linowa-budowlnana-150kg-20m-8780968815

 

Do połączenia użyłem dwóch nasadek kluczy:

 

1. nasadka 16 zwykła 6-cio kątna przedłużona 1/2"

2. nasadka E22 typu torx przedłużona 1/2" 

3. Przegub Kardana 1/2 "   2 sztuki. Dlatego 2 sztuki gdyż w obu wybiłem kliny i zrobiłem  jeden przegub z końcówkami 

    na 1/2 "

 

Z zdjęciach widać poszczególne elementy. Na filmiku wersja robocza napędu. Bardzo prowizoryczne połączenie w celu sprawdzenia jak się ,,kręci " Wydaje mi się, że bardzo fajnie .......

Teraz pozostaje tylko zmontowanie podstawy i maszyna gotowa do pracy. Pozdrawiam

 

Zdjęcia i filmik

 

 

 

 

post-47779-0-08397400-1578686659_thumb.jpg

 

 

post-47779-0-48333300-1578686750_thumb.jpg

 

 

post-47779-0-38337100-1578686840_thumb.jpg

 

 

post-47779-0-82574100-1578687103_thumb.jpg

 

 

post-47779-0-25705900-1578686977_thumb.jpg

 

 

post-47779-0-15414700-1578687227_thumb.jpg

 

 

post-47779-0-84768900-1578687312_thumb.jpg

 

 

post-47779-0-08242600-1578687372_thumb.jpg

 

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cieszy mnie to bardzo, jest więc szansa, że i u mnie podziała. Ale ja trochę miałem coś innego na celu. Wiele razy widzę czasami coś fajnego na forum, że ktoś coś zrobił, zmontował fajny sprzet itp., ale bardzo często jest w opisie, że jakaś czesc dorobił znajomy za przykładowa flaszeke.

Brak jest konkretów, wymiarów itp. Tutaj chciałem pokazać, że w tym zestawieniu wszystko pasuje jak klocki. Składasz do kupy i jedziesz. Pozdrawiam wszystkich

Edytowane przez kokos
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Maxwell, też sobie zadaje to pytanie. Zdapingowales mnie, abym to policzyl. Wychodzi na to, że pelnych obrotów walka jest 22 - 23 na minutę. Chyba mogłoby być więcej, ale na dziesięć minut daje to 230 obrotów. W sumie lepiej trochę za wolno niż za szybko. Sam wiesz jak można się .jebać wyrabiając łapami.... W ogólnym rozrachunku jakiegoś czasu zawsze maszyna wygra. Człowiek, dosc szybko się meczy przy takiej robocie. Do tego dochodza pewne urazy naszego ciała, które potrafią nieźle dokuczać. Dwa lata temu złamałem kręgosłup, w dwóch innych miejscach było podejrzenie pęknięcia kręgów. Niby wszystko się zrosło, ale czasami nap..... mnie równo.W moim przypadku taka maszyna być może z trochę za wolnymi obrotami jest i tak OK. Ale na YouTube... są filmy mieszarek z takimi silnikami i jak się patrzy to wygląda, że szybciej kręcą. To jest tylko takie wrażenie bo na walku sa jak wiesz po dwie przeciwstawnie umieszczone mieszacze/łapy. Wydaje mi sie, że jest OK. Pozdrawiam
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeżeli będzie to działo się u mnie to mam blisko siebie zakład zajmujący się silnikami co najmniej od 30 lat. Jak będzie te zabezpieczenie i będzie możliwość jego usunięcia to myślę, że nie będą mieli problemu. To jest taki stary zakład z takim trochę ,,dawniejszym" podejściem do klienta. Pozdrawiam
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jac007 Ty mowisz, że jest OK, ale masz silnik ,,starej" daty. Inny kolega z forum mówi, że się wyłącza. Ciekawy jestem co będzie u mnie. Kiedyś trochę katowałem te wciągarka i nigdy nawet nie steknela. No zobaczymy potem w praniu jak będzie. Hej

U mnie też jest silnik S 3 tylko 750W ty masz w mieszarce przekładnie u mnie nie ma przekładni więc twój silnik ma lżej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 rok później...

Panowie jak tam działają te mieszalki z silnikiem z wciągarki bo też stoję przed wyborem czy mieszalka z przekładnią czy bez która będzie lepsza, i czy silnik 550 czy 1000W ,jakie to ma znaczenie oprócz wagi.Myslalem nad gotowce ale kwota mnie oniesmielila jakieś 2500 zł. Proszę o wypowiedzi kto posiada taki sprzęt i jak się sprawuje na własne potrzeby do mieszalki 30 literowej.Dziekuje z góry za podpowiedzi i przemyślenia.

 

Wysłane z mojego SM-A405FN przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

 

Bardzo słabo z pomocą na forum....nikt nic nie wie,nikt nic nie widział...kazdy trzyma dla siebie ...dzieki ,,bracia '' wedzarze...

Teraz nikt nie ma głowy na zajmowanie się napędami do mieszarek. Kilka dni temu odeszła od nas nieodżałowana Koleżanka Śp. Ela. Na pewno otrzymasz odpowiedź, kiedy minie szok związany z Jej śmiercią.

„Wszyscy uważają, że czegoś nie da się zrobić. Aż przychodzi taki jeden, który nie wie, że się nie da. I on właśnie to robi” A. Einstein

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

 

jak tam działają te mieszalki z silnikiem z wciągarki
Przeczytaj  prosze od początku - co Bracia wędzarnicy - piszą w tym temacie - działa - kwestia obrotów 

Sztuka kulinarna to nie suche 1+5+8 gram na kilogram -to tworzenie poezji smaku z miłości do degustatorów.
Odczucie - smaku, szczęścia i zadowolenia - dla każdego ma inny wymiar i postrzeganie- i niech tak zostanie.

https://www.instagram.com/ucztujemy/?hl=pl

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

3. Przegub Kardana 1/2 "   2 sztuki. Dlatego 2 sztuki gdyż w obu wybiłem kliny i zrobiłem  jeden przegub z końcówkami 

    na 1/2 "

 

Z zdjęciach widać poszczególne elementy. Na filmiku wersja robocza napędu. Bardzo prowizoryczne połączenie w celu sprawdzenia jak się ,,kręci " Wydaje mi się, że bardzo fajnie .......

 

Życzliwa uwaga emerytowanego mechanika: osłoń ten przegub Kardana osłoną z blachy, bo może za rękaw chwycić i razem z nim nawinie ci ...całe przedramię   :blush:

Edytowane przez siwydymek

Nie po to człowiek żyje, żeby pracować, lecz po to pracuje, żeby żyć.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie coby nie było że tylko drążyłem, temat opanowany dzieki opisowi ..Kokosa....mieszałka 30 z przekładnia plus silnik z wciągarki magnum 1050 W, troche mało obrotów ale za to silnik ma lżej i łapki nie beda boleć, wszystko podłaczone i lata jak nalezy, pierwsza próba obciążeniowa wkrótce... 

post-89542-0-10562400-1628017738_thumb.jpg

post-89542-0-91382400-1628017769_thumb.jpg

post-89542-0-42877700-1628017838_thumb.jpg

post-89542-0-75184800-1628017887_thumb.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 9 miesięcy temu...

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.