Skocz do zawartości

[3][Dzik][PZŁ] Rozbiór tuszy.


Rekomendowane odpowiedzi

Materiały szkoleniowe Polskiego Związku Łowieckiego.

Tylko na użytek członków naszego forum.

 

Rozbiór tuszy dzika:

 

Edytowane przez Maxell

„Wszyscy uważają, że czegoś nie da się zrobić. Aż przychodzi taki jeden, który nie wie, że się nie da. I on właśnie to robi” A. Einstein

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ciekawy (i fachowy) sposób rozbioru tuszy dzika, jednak wymaga sporej siły w rękach (lub podstawienia pojemnika, jak powiedział demonstrator).. 

Ja przez lata zmuszony byłem (jako samouk) dopracować się własnej metody - "na leżąco". 

Dla mnie więc znacznie ciekawszy byłby jeszcze rozbiór oddzielonych części tuszy, bo z tym nadal mam pewne problemy i wychodzi mi to za każdym razem inaczej  :D

Nie po to człowiek żyje, żeby pracować, lecz po to pracuje, żeby żyć.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

 

Dla mnie więc znacznie ciekawszy byłby jeszcze rozbiór oddzielonych części tuszy, bo z tym nadal mam pewne problemy i wychodzi mi to za każdym razem inaczej :D

Nie znalazłeś w tym dziale???

„Wszyscy uważają, że czegoś nie da się zrobić. Aż przychodzi taki jeden, który nie wie, że się nie da. I on właśnie to robi” A. Einstein

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

 

Ciekawy (i fachowy) sposób rozbioru tuszy dzika, jednak wymaga sporej siły w rękach (lub podstawienia pojemnika, jak powiedział demonstrator).. 

Rozbieram dokładnie wg instrukcji z tego filmu, ale na leżąco. 

Ręce mam bardzo słabe ale ważne są myki i dobry nóż.

Całego dzika skóruje się i dzieli wyłącznie nożem.

Problemem siłowym może być demonstrowana w filmie metoda wyłamywania żeber, niemniej zawsze można zastosować dźwignię.

Film jest niezwykle wartościowy i polecam każdemu.

Pozdrawiam,

EAnna

 

 

Układy symbiotyczne należy starannie pielęgnować, bowiem nic nie jest wieczne.

EAnna

"Kto chce się rozwijać, musi wpierw nauczyć się wątpić, gdyż wątpliwość ducha prowadzi do odkrycia prawdy."

Arystoteles

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

Dla mnie więc znacznie ciekawszy byłby jeszcze rozbiór oddzielonych części tuszy, bo z tym nadal mam pewne problemy i wychodzi mi to za każdym razem inaczej :D

Nie znalazłeś w tym dziale???

 

Już znalazłem  :)

Tak szybko pojawiają się kolejne filmy, że nie nadążam  :D

Nie po to człowiek żyje, żeby pracować, lecz po to pracuje, żeby żyć.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pewnym minusem  rozbioru na wisząco jest bujanie i obracanie się tuszy choć dla odmiany  siły cięźkości sprzyjają tej metodzie .

"...dobrze przeżyte Dziś uczyni każde

Wczoraj snem szczęśliwym,

I każde Jutro wizją nadziei."

Kalidasa V w n.e.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.