Skocz do zawartości

Co macie dziś na obiad?


Bahus

Rekomendowane odpowiedzi

A dziś najukochańsza żona na obiad podała sadzone jajka,ziemniaki,duuuużo dobrych skwarek i ogórki kwaszone.Też pychota :grin: :grin:

 

Pozdrawiam serdecznie.

To już gołąbki wykończyłeś :lol: :lol: :lol:

 

Pozdrawiam :wink:

Carpe diem - raz kozie death

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

A ja nabroiłem Babci i na obiad dostałem figę z makiem . Pozdrawiam

U nas jak się babcia wściekła to jeszcze dokładała pasternak i było

 

figa z makiem i z pasternakiem

 

Pozdrawiam

Niech pożywienie będzie naszym lekarstwem .



Konserwanty zabijają powoli !!!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

 

Ja też nie mam problemu . Bo dzisiaj będzie to co wczoraj a jutro będzie to co dzisiaj . Mielonych zrobiłem chyba około trzydziestu sztuk , sześć dałem rodzicom , osiem zawiozłem wczoraj do córki i miałem banana na buzi bo wnuczkowi Robercikowi bardzo smakowały i prosi o jeszcze . Mnie absolutnie nie przeszkadza że zajadam parę dni to samo na obiad .

 

Pozdrawiam

Niech pożywienie będzie naszym lekarstwem .



Konserwanty zabijają powoli !!!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No faktycznie-planowanie obiadu w środku nocy??? Znaczy sie Bachus w nocy ma wizję i pzredstawia rano propozycję? Ja też bym tak chcała bo nieraz jest męczące wymyślanie"co dziś na obiad"?

Ja dziś gotuję pomidorową na własnym indyku i pomidorki ze szklarni.Makaronu nie zrobię bo coś mi lewa łapka szwankuje.

KTO PYTA-NIE BŁĄDZI.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

 

Ja też nie mam problemu . Bo dzisiaj będzie to co wczoraj a jutro będzie to co dzisiaj . Mielonych zrobiłem chyba około trzydziestu sztuk , sześć dałem rodzicom , osiem zawiozłem wczoraj do córki i miałem banana na buzi bo wnuczkowi Robercikowi bardzo smakowały i prosi o jeszcze . Mnie absolutnie nie przeszkadza że zajadam parę dni to samo na obiad .

 

Pozdrawiam

Podobnie do Ciebie przez kilka dni moge jesc ten sam obiad,ale rodzinka po dwoch dniach sie buntuje.Dzis gotuje kus-kus na kurczaku z cieciorka corka bardzo to lubi,ale maz nie za bardzo.
Pozdrawiam gorąco.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A u mnie też to co wczoraj czyli schabowy z mizerią (z ostatnich trzech własnych ogórków) i ziemniaki , tylko wczoraj były buraczki zamiast mizerii.

"...dobrze przeżyte Dziś uczyni każde

Wczoraj snem szczęśliwym,

I każde Jutro wizją nadziei."

Kalidasa V w n.e.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

przez kilka dni moge jesc ten sam obiad,ale rodzinka po dwoch dniach sie buntuje

Proponuję mały wybieg.

To samo lub prawie to samo w różnych wariantach.

Pierwszy dzień - rosół

Drugi dzień - grzybowa lub dowolnie inna na rosole z pierwszego dnia (zabielana, słodko/ostra)

Trzeci dzień - zupa kwaśna (ogórkowa, pomidorowa, żurek) na rosole z pierwszego dnia

Kotlety lub mielone tak samo. Pierwszy dzień prosto z patelni; drugi - garnirowane np. papryką i zapieczone z serem, trzeci - te same kotlety w sosie, np. grzybowym. Jeżeli do tego zmienimy bazowe węglowodany; ziemniaki/ kasza / ryż oraz jarzynkę, to na pewno będą inne obiady :lol:

Mięso z rosołu - zawsze farsz. Można go użyć do pierogów/naleśników/wymieszać z makaronem i zapiec z pomidorem i serem na górze.

A'propos sera do zapiekanek. Wszystkie resztki sera (resztki już podsuszone) oscypka, solonego buncu, pleśniowego (sery oczywiście własnej roboty) należy zetrzeć, mieszać razem i trzymać w lodówce w pojemniku obwiązanym gazą. Taka mieszanka dojrzewa powoli i jest niezwykle aromatyczna. Można dokładać nastepne sery.

Mój dzisiejszy obiad: zapiekanka z ziemniaków, resztek kiełbasy z dzika w sosie śmiertanowo/żółtkowo/serowym z ziołami. Do tego pomidory z cebulką i bazylią. Ziemniaki w mundurkach można ugotować wieczorem. W zasadzie wszystko można przygotować poprzedniego dnia i po przyjściu z pracy tylko zalać sosem i do piekarnika.

Ale sie rozpisałam :rolleyes:

Pozdrawiam,

EAnna

 

 

Układy symbiotyczne należy starannie pielęgnować, bowiem nic nie jest wieczne.

EAnna

"Kto chce się rozwijać, musi wpierw nauczyć się wątpić, gdyż wątpliwość ducha prowadzi do odkrycia prawdy."

Arystoteles

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mimo wszystko to Was podziwiam , My niestety obiadek jadamy około 18 , ciągle mało czasu na gotowanie a najlepszy obiadek to w poniedziałek z niedzieli :cry: a w tygodniu to niestety jedno danie i najlepiej zupka z wkładką albo makaron z dodatkami bo to najszybciej :grin: i dużo surówki :tongue:

Pozdrawiam Anetka :lol:

 

To nie sztuka śmiać się, kiedy wszystko jest dobrze, sztuką jest szukanie uśmiechu gdy nam jest źle !

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

O, to jest człowiek zorganizowany- o 1 w nocy wie, co będzie dziś na obiad :lol:

 

Pozdrawiam.

Zawsze piszę co było, a że pisać mogę najczęściej tylko w nocy więc jest jak jest. :lol:

 

Dziś natomiast będzie eintopf z wszelakich warzyw, nagotowany na żeberkach, które stanowić będą wkładkę.

Bahus

Pan Bóg stworzył pokarm, a diabeł kucharza.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ruskie

Uwielbiam. Ale nie wszyscy w mojej rodzinie. Podobno przejedli się w dzieciństwie :lol: :lol: :lol:

Ale mimo wszystko zrobię. :grin:

Pozdrawiam,

EAnna

 

 

Układy symbiotyczne należy starannie pielęgnować, bowiem nic nie jest wieczne.

EAnna

"Kto chce się rozwijać, musi wpierw nauczyć się wątpić, gdyż wątpliwość ducha prowadzi do odkrycia prawdy."

Arystoteles

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gotujemy, ale nam się nie chce ,u mnie dzisiaj coś na kształt musaki czyli zapiekanka z gotowanych ziemniaków ,mięsa mielonego doprawionego czosnkiem, cebulą ,pomidorami i plastrów bałażana uprzednio podsmażonego ,wszystko to ułóżone warstwami zalane jajkiem wymieszanym ze śmietaną +sól, pieprz ,gałka ,po wierzchu posypane obficie żółtym seraem i na ok godzinę do piekarnika.

"...dobrze przeżyte Dziś uczyni każde

Wczoraj snem szczęśliwym,

I każde Jutro wizją nadziei."

Kalidasa V w n.e.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gotujemy, ale nam się nie chce ,u mnie dzisiaj coś na kształt musaki czyli zapiekanka z gotowanych ziemniaków ,mięsa mielonego doprawionego czosnkiem, cebulą ,pomidorami i plastrów bałażana uprzednio podsmażonego ,wszystko to ułóżone warstwami zalane jajkiem wymieszanym ze śmietaną +sól, pieprz ,gałka ,po wierzchu posypane obficie żółtym seraem i na ok godzinę do piekarnika.

Probowales moze kiedys zalac musake sosem beszamel :question: Mnie sie wydaje,ze z sosem beszamel jest lepsza. :grin:
Pozdrawiam gorąco.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Do musaki beszamelu nie stosowałam, zwykle stosuje go przy lasanii ale może następnym razem spróbuję . Natomiast czasami zastępczo używam zamiast bakłażana młodych cukinii.

"...dobrze przeżyte Dziś uczyni każde

Wczoraj snem szczęśliwym,

I każde Jutro wizją nadziei."

Kalidasa V w n.e.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Węgierki na powidła wypestkowane, odparowują w mikrofalówce, a z pozostałych, tradycyjne knedle z ciasta ziemniaczanego ze słodką śliweczką w środku. Całość posypana kardamonem, odrobiną białego pieprzu, cukrem i zrumienioną na maśle bułeczką tartą. (masła powinno być "od serca"). Mniam... :lol:

Pozdrawiam,

EAnna

 

 

Układy symbiotyczne należy starannie pielęgnować, bowiem nic nie jest wieczne.

EAnna

"Kto chce się rozwijać, musi wpierw nauczyć się wątpić, gdyż wątpliwość ducha prowadzi do odkrycia prawdy."

Arystoteles

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.