Skocz do zawartości

Moje pierwsze, świąteczne wyroby


Siara

Rekomendowane odpowiedzi

tadzikmal - komórka jest dobra do komunikacji, a do robienia zdjęć dobry jest aparat fotograficzny :grin:

 

Pozdrawiam świątecznie.

Jakbym miał czas jeszcze latać po aparat to na pewno bym tyle zdjęć nie zrobił :smile: A Nokia N95 aparacik ma niezły bo 5 megapixeli.

Pozdrawiam Tadzik
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 154
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

  • 2 tygodnie później...

Po zepsuciu polędwicy zimnym dymem

Opisałeś to gdzieś ?

Zimno wędzone nie są do zepsucia.

Co się stało ?

 

[ Dodano: Pią Sty 01, 2010 19:59 ]

no i o to właśnie mi chodziło. nie znalazłem podobnych wypowiedzi w innych wątkach.

Pozdrawiam wszystkich, jutro pierwsze wędzenie... a za oknem - 15...... brrr.

No i co ? jak wyszło , nic nie piszesz o efektach.

zniszczyłem chińczyka przy kabanosach, nadziewarkę znaczy się.

pozdrawiam

jarek.f

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 miesiące temu...

Po zepsuciu polędwicy zimnym dymem

Opisałeś to gdzieś ?

Zimno wędzone nie są do zepsucia.

Co się stało ?

 

oczywiście, że opisałem :

-20 stopni i kropelki rosy na polędwicy i za długo zostawiłem nie pilnowane :)

http://www.wedlinydomowe.pl/forum/viewtopic.php?t=3729&start=555

Pozdrawiam Tadzik
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Moje pierwsze świąteczne to kiełbasa biała, surowa, paprykowa wędzona, boczek z żebrami wędzony. Robiłem już wcześniej podobnie, ale pierwszy raz na Wielkanoc :)

 

Przepisy banalne, poza solą, na oko :)

Biała i paprykowa (robione wstępnie razem): 4 kg karkówki wp., 0,5 kg mięsa woł. z goleni, 0,5 kg słoniny. Lepiej byłoby żeby zamiast kg 1 karkówi dać kg boczku ale akurat nie miałem.

 

Słoninę i wołowinę zmieliłem na oczku 4 mm, karkówkę na 8 mm. Wymieszałem razem dodając szklankę wody. Przyprawy (poza stosowna ilością soli peklującej) garść ziaren pieprzu, kilka ziaren ziela angielskiego, garśc gorczycy białej (utarte częściowo w moździeżu), 2 łyżeczki (czubate) czosnku granulowanego.

 

Peklowanie - ok 36 godzin w temp. stałej 15 stopni.

 

Przed nadziewaniem podzieliłem na 2 części i do jednej dodałem w łyżki majeranku (na białą surową) a do drugiej pół dużej paczki papryki czerwonej kamisa i pół paczuszki ostrej.

 

Nadziewanie w jelita wieprzowe niekalibrowane.

Biała sukcesywnie parzona - opinia - można było dać więcej majeranku, ale wiadomo degustibus....

 

Paprykowa wędzona 2 godziny w zimnym i 3 w ciepłym dymie (do 70 stopni).

Teraz się podsusza :)

 

Boczek z żebrami peklowany na sucho (pokrojone kawałki o wymiarach ok. 8 na 25 cm natarłem sola peklującą i poukładałem w naczyniu (niemetalowym). po ok 18 godzinach poprzekładałem (ale solanki nie odlewałem - pisałem na sucho i tak było - solanka sama się zrobiła z tego co wyciekło z boczku) na kolejne 18 godzin.

Peklowanie jak mięso na kiełbasę - temp. 15 stopni.

Powyjęciu z naczynia boczek wypłukałem i osuszyłem.

 

Wędzenia razem z kiełbasą paprykową.

Smak i zapach idealny.

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.