Jump to content

Odpowiedź z Zelowa

Maxell

Recommended Posts

• 8 months later...

Po zmianie burmistrza, musielismy rozpocząć procedurę od początku.

Tomek dostarczył nasze pisamo, a dzisiaj otrzymałem odpowiedź:

Kto z Was mógłby wziąć udział w spotkaniu? Wskazane, by było nas kilka osób i bysmy spotkali się wcześniej, aby ustalić kierunek rozmów.

„Wszyscy uważają, że czegoś nie da się zrobić. Aż przychodzi taki jeden, który nie wie, że się nie da. I on właśnie to robi” A. Einstein

Witam.

Chętnie wziąłbym udział w spotkaniu, jednak z przyczyn osobistych, a także w pewnym sensie taktycznych, nie mogę.

Wg mnie sprawa jest bardzo prosta. Na takim spotkaniu należy krótko przedstawić Fundację i pomysły na zagospodarowanie „Patyków”. Krótko, bo w zasadzie wszystko jest w liście intencyjnym. Dalsza piłka jest po stronie gminy, ponieważ nasze pomysły mogą być zrealizowane jedynie w zależności od tego, w jakim układzie prawnym (jeśli chodzi o grunta) będą chcieli współpracować. Nie spodziewam się pytań podchwytliwych, bo znam tych radnych i oni nie bardzo są zdolni do podchwytliwości. Większość w Radzie to zwolennicy byłego burmistrza, stąd warto by przekazać/podkreślić, że także i były burmistrz patrzył niezwykle przychylnym okiem na współpracę z WB. Uważam, że trzeba także zaakcentować chęć brania udziału przez FWB w życiu gminy np. latem organizowane są Dni Zelowa.

Jak mi wpadnie do głowy jakiś fajny tekst to go zamieszczę.

Z uwagi na to, iż do uczestnictwa w spotkaniu zgłosili się jedynie Grażynka i Tadek, prosiłem o przełożenie go na następną, sierpniową sesje rady. Mam nadzieję, iż do tego czasu zgłosi sie kilka osób tak, by rasza reprezentacja liczyła ich ok. 4-6.

Prosze o zgłoszenia.

„Wszyscy uważają, że czegoś nie da się zrobić. Aż przychodzi taki jeden, który nie wie, że się nie da. I on właśnie to robi” A. Einstein

• 2 weeks later...

Tadziu, na chwilę obecną nie ma konkurencji bo i infrastruktura niezwykle trudna do ogarnięcia. Nie mniej gmina pozyskała środki na "ruszenie" Patyków od strony Zalewu. Ma to wyglądać tak:

"Unijna dotacja na remont Patyków w gminie Zelów...

Plaża, murawa rekreacyjna, plac zabaw dla dzieci, boisko do plażowej siatkówki, a także ławki, stoliki, stojaki na rowery, chodniki i kosze na śmieci. To wszystko powstanie w okolicy zbiornika retencyjnego w Patykach (gmina Zelów).

Gmina otrzyma pół miliona złotych unijnej dotacji, dzięki dofinansowaniu można będzie zagospodarować teren leżący naprzeciwko dawnej stanicy harcerskiej.

Cały projekt zagospodarowania tej części terenu przy Patykach wart jest prawie 870 tys. złotych. Roboty wystartują najpóźniej jesienią tego roku, całość trzeba będzie zakończyć do grudnia.

W ramach prac na tym terenie wydzielona będzie także część parkingowa, zostanie tam ustawiony kontener na śmieci. Pojawią się przenośne toalety."

Dobrze byłoby mieć w okolicy takie zaplecze jakim jest była stanica harcerska. :clap:

pzdr

Jak mi wpadnie do głowy jakiś fajny tekst to go zamieszczę.

Dzięki Tomaszu z łódzkiego :lol: :wink:

Bardzo ciekawa informacja.

Czyli coś się dzieje :lol:

No tak, a więc jak plaża od strony stanicy będzie ładna to muszą coś począć z drugą stroną czyli z byłym ośrodkiem harcerskim.

• 1 month later...

Właśnie otrzymałem informację (na razie telefoniczna - zaproszenie już "idzie" pocztą), iz Rada Gminy zbiera sie w dniu 20 września o godz. 11.00. Jesteśmy zaproszeni do przedstawienia naszej koncepocji zagospodarowania ośrodka.

Ja nie będę mógł być obecny, gdyż robimy objazd po naszych SDM z Kolegą Seminole, i jedziemy prosto do Chłapowa.

Gdyby dwie osoby udały sie na sesję RG, byłoby bardzo dobrze.

Prosze bardzo uważać, gdyz podobno, obecna Rada Gminy przyjeła opcję dzierżawy obiektu jedynie na 25 lat (poprzedni burmistrz wraz z RG dawali osrodek w uzytkowanie wieczyste z prawem rozbudowy). 25-cio letnia dzierżawa w naszym przypadku, nie wchodzi wogóle w grę.

Z chwilą otrzymania pisemnego zaproszenia, wrzucę je zaraz do tematu.

• 2 months later...

Przecież mówiłem Ci w Białowieży, że nie przysłali nam zaproszenia na sesję wobec czego nikt nie pojechał.

Z tego co wiem, obecnie (nowy burmistrz) zmieniona jest koncepcja formy dzierżawy: z dożywotniej na 25-cio letnią, a to nas w tej chwili nie interesuje. Zobaczymy jakie będą następne decyzje

• 4 months later...

Jak wiecie, cały czas monitorujemy sprawę Staicy Harcerskiej w Patykach.

W związku ze zmianami wladz w Zelowie, zmieniła sie także koncepcja docelowego zagospodarowania obiektu PATYKI. Obecne ustalenia, z którymi możecie zapoznać sie tutaj: http://www.zelow.pl/index2.php?go=381 znacząco odbiegają od ustaleń jakie zawarliśmy z poprzednim burmistrzem.

Po wielu trudach udało sie wreszcie władzom miasta i gminy przejąć obiekt. Na 27 marca wyznaczono przetarg na jego zagospodarowanie. Wysokość czynszu kwartalnego, czasokres dzierżawy (25 lat) oraz niepewne warunki co do zainwestowanych środków, na dzień dzisiejszy sprawiaja, że odstępujemy od uczestnictwa w tym przetargu. Poczekamy na zmianę warunków dzierżawy.