Skocz do zawartości

Żywiecka


@halusia@

Rekomendowane odpowiedzi

Bez przesady Halusiu. Znamy się i wiesz, że nie jestem złosliwy. Kiełbacha bardzo mi sie podoba i jeśli będziesz miała problem z podziałem, to... wiesz juz co. :D

Mirku, nawet mi przez myśl nie przeszło, aby Twoje spostrzeżenie potraktować jak złośliwość :smile: :wink:

Co do podziału to Ty nie wiesz , że prałam Cię pod uwagę :question:

:grin:

Pozdrawiam Halusia

"idę wolno, ale nie cofam się nigdy"

http://emotikona.pl/gify/pic/kotek.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 116
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

@halusia@,

jeżeli nadal będziesz miała problem z tym przystojnym facetem, od ostrzenia noży, to my się mu do skóry dobierzemy :grin:

Super kiełbaska :thumbsup: :clap:

Dzięki Aniu... :blush: pomoc, zawsze mile widziana :wink:

 

Żywiecka Halinki jest tak ładna na przekroju,że wygląda na krakowską.Smakuje też chyba wybornie.

Dziękuję bardzo :smile: co do smaku, potwierdzam z czystym sumieniem :wink:

Pozdrawiam Halusia

"idę wolno, ale nie cofam się nigdy"

http://emotikona.pl/gify/pic/kotek.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Proszę powiedzcie jak napełnic takiej średnicy jelito?

Masz na myśli jelito czy osłonkę białkową - a zanim dorobiłam się nadziewarki napełniałam szerokie osłonki przy użyciu kawałka rury PCV tzn naciągałam namoczoną osłonkę o żądanej długości , zawiązaną na końcu na rurę a farsz wpychałam do rury i popychałam specjalnie dopasowanym kołkiem drewnianym.

"...dobrze przeżyte Dziś uczyni każde

Wczoraj snem szczęśliwym,

I każde Jutro wizją nadziei."

Kalidasa V w n.e.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja jak nie miałem nadziewarki to prosiłem o pomoc syna,który palcami rozszerzał osłonkę a ja małymi porcjami wkładałem farsz do osłonki i ubijałem kulką do ucierania ciasta.
W życiu trzeba być twardym jak chleb z biedronki.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 6 miesięcy temu...

Witam właśnie zabieram sie za robienie tej kiełbaski tylko nie mam sita 10mm ani 13mm największe to 8mm czy zmielić wp II klasy przez 8 mm czy lepiej dać przez szarpak ??

 

czy lepiej przypiec kiełbasę w wędzarni czy parzyć jak to sięma do koloru i smaku ??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

 

czy lepiej dać przez szarpak

oczywiście szarpak. :cool:

 

 

 

czy lepiej przypiec kiełbasę w wędzarni czy parzyć jak to sięma do koloru i smaku ??

 

Ja tam wolę pieczoną, i aromat większy , trwałość także. :cool:

Gorycz złej jakości pozostaje długo po tym, gdy słodycz ceny została zapomniana.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 lata później...

Od jakiegoś czasu robię żywiecka wg tego przepisu. Ale ostatnio pojawił się problem z wybarwieniem kiełbasy. Chodzi o to, że kiełbasa w przekroju nie ma takiego różowego koloru mięsa, tylko jest tak jakaś szarawa, blada.

Mięso na żywiecką pekluję przez 48-72 h mieszanką peklosól/sól w proporcji 50/50.

Co może być przyczyną, że kiełbasa nie ma takiego ładnego mięsnego koloru?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.