Skocz do zawartości

Książki jakie czytacie


Pools

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 312
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Opublikowane grafiki

Leopold Tyrmand "Zły". Tomisko prawie 800 stron, czyta się jednym tchem

Dobra wiadomość dla fanów "Złego" i Tyrmanda :lol: Powieść będzie sfilmowana :clap:

"Zwierzęta się wypasają.

Człowiek je.

Ale umie jeść tylko człowiek inteligentny"

Anthelme Brillat - Sawarin

 

Pozdrawiam serdecznie. Kazik.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Aktualnie kończe trylogię Millenium, którą dostałem na zeszłą gwiazdkę, prawdę powiedziawszy nie bardzo rozumiem zachwyty nad tym dziełem. Przedtem była nasza, sienkiewiczowska Trylogia ( po raz kolejny ), przedtem seria Don Wollheim Proponuje ( po raz kolejny ) , Lemy ( po raz kolejny ) . W sumie to jestem jak inżynier Mamoń, podobają mi się książki, które już kiedyś czytałem. :lol:

A najulubiona czwórka, którą odswieżam od czasu do czasu: Mistrz i Małgorzata, Ojciec Chrzestny, Łuk Tryumfalny i Paragraf 22. W kolejce czekają Stąd do wieczności, Miasto i psy. A jako że niedawno obejrzałem sobie Equilibrium, to zapewne znajdę też czas na 1984.

"Gdy w brzuchu pusto, w głowie groch z kapustą" - Jan Onufry Zagłoba

pozdrawiam, Tomek

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Parę dni temu skończyłem Niewiernych.Niesamowite,to co dzieje się dzisiaj w Bostonie i na płw.Koreańskim wpisuje się w akcję tej książki.

"Zwierzęta się wypasają.

Człowiek je.

Ale umie jeść tylko człowiek inteligentny"

Anthelme Brillat - Sawarin

 

Pozdrawiam serdecznie. Kazik.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ostatnio przeczytałam świetny polski kryminał – „Tylko martwi nie kłamią” Katarzyny Bondy.

 

Katarzyna Bonda to pisarka, scenarzystka, dokumentalistka specjalizująca się w tematyce kryminalnej. Zajmuje się także dokumentem kryminalnym. Do polskiej literatury kryminalnej wprowadziła nowy typ detektywa – psychologa policyjnego.

 

Jest to druga książka cyklu „Hubert Meyer”

 

Książkę pochłonęłam w dwa wieczory, mimo prawie 650 stron. Świetnie napisana- świetna wartka akcja, napisana lekkim piórem, wyraziste postacie, liczne, wielowarstwowe wątki i to co lubię najbardziej – wyjaśnienie na ostatnich stronach książki. Książka rzetelnie przygotowana pod względem profesjonalnej wiedzy z kryminalistyki, psychologii, wiktymologii i innych dziedzin nauki.

 

Polecam :grin: naprawdę świetna lektura :cool:

"Błogosławiony, który nie mając nic do powiedzenia, nie obleka tego w słowa." Julian Tuwim
 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dobra wiadomość dla fanów "Złego" i Tyrmanda :lol: Powieść będzie sfilmowana :brawo:[/quote to naprawdę dobra wiadomość , z chęcią przeczytałbym po raz n-ty Bunscha Opowieści piastowskie tylko gdzie je teraz dostać może ktoś wie ?

Pozdrawiam Zbigniew  :thumbsup:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cały cykl "Powieści piastowskie" był ostatnio wydany w 2003-2004 r. i część jest dostępna jeszcze w księgarniach. Reszty pewnie trzeba szukać w antykwariatach, na allegro lub w bibliotekach.

"Błogosławiony, który nie mając nic do powiedzenia, nie obleka tego w słowa." Julian Tuwim
 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzisiaj inauguracja ostatniej powieści / do tej pory było 8 /Lizy Marklund "Granice".Cały cykl , którego bohaterką jest dziennikarka śledcza Annika Bengtzon polecam miłośnikom skandynawskich kryminałów :lol:

"Zwierzęta się wypasają.

Człowiek je.

Ale umie jeść tylko człowiek inteligentny"

Anthelme Brillat - Sawarin

 

Pozdrawiam serdecznie. Kazik.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Specnaz - Viktor Suvorov.... ma ktoś namiar na ebook or dla leniwych audio ?

:) To jest moc... posiadałem kiedyś oryginał, moja uwczesna dziewczyna " pożyczyła" ... a teraz ani jej, ani książki ....

Ps. po niej nie płaczę, ale po książce owszem .... inna tegoż autora akwarium ... to jest to , co lubię ....

Jedzenie, picie, sen, miłość cielesna - wszystko z umiarem....

Nie wyobrażam sobie piękniejszego regionu niż POMORZE - Koszalin - moje miasto :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Polecam ksiązki autorstwa Jana Grzegorczyka "Przypadki księdza Grosera"

-tom I Adieu

-tom II Trufle

-tom III Cudze pole

Najnowszy tomik "Jezus z Judenfeldu" podtytuł "Alpejski przypadek księdza Grosera"

Bardzo dobra i pouczająca lektura zarówno dla tych .... jak i dla tych.... :wink:

Naprawdę polecam.

"Zwierzęta się wypasają.

Człowiek je.

Ale umie jeść tylko człowiek inteligentny"

Anthelme Brillat - Sawarin

 

Pozdrawiam serdecznie. Kazik.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Kilka pozycji przeczytanych w ostatnim czasie:

Eryk Sopoćko "W pościgu za "Bismarckiem"-zbiór reportaży i opowiadań korespondenta wojennego,który zginął na ORP "Dragon"

Sołonin "Pranie mózgu" i "Nic dobrego na wojnie"-jak zwykle u tego autora skrupulatne wyliczanie kłamstw i kłamstewek stalinowskich.Bardzo ciekawe rozważania o Katyniu.

Suworow "Matka diabła czyli kulisy rządów Chruszczowa"-Kogo interesuje historia najnowsza powinien przeczytać KONIECZNIE./Jak Chruszcow,sam nic nie mając nakręcał przemysł zbrojeniowy USA oraz kto i w jakich okolicznościach stracił życie ujawniając jego kłamstwa/

Grzegorz Motyka "Od rzezi wołyńskiej do akcji Wisła"-bardzo na czasie w związku z okrągłą rocznicą.Bardzo ciekawa i rozwiewająca wiele mitów i niedopowiedzeń na te straszne nie tylko dla nas tematy.

A dla poprawy samopoczucia czytam "Villas nic przecież nie mam do ukrycia"autorstwa I.J Michalewiczów.No klapa z poprawy samoopoczucia bo same mroczne tajemnice ,brak miłości do rodzonego syna,rodziców,rodzeństwa,świata i wogóle .Do tego narkotyki,wóda,SB i co tam jeszcze :cry:

W rzygotowaniu do czytania :

Pilipiuk-"Wampir z MO"-już się cieszę :grin:

Gombrowicz "Kronos"

Leszek Adamczewski "Dymy nad Gdańskiem agonia Prus Zachodnich"

"Zwierzęta się wypasają.

Człowiek je.

Ale umie jeść tylko człowiek inteligentny"

Anthelme Brillat - Sawarin

 

Pozdrawiam serdecznie. Kazik.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dla osób interesujących się historią i II w.św. polecam jeszcze "pachnące farbą" :

 

http://lubimyczytac.pl/ksiazka/176434/goebbels-dzienniki-tom-1-1923-1939

 

w przekładzie mojego profesora z CC Eugeniusza Cezarego Króla.

 

Obecnie E.C.Król pracuje nad drugim tomem. Szczerze polecam tą lekturę.

"W życiu piękne są tylko chwile.."

Dżem

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

troche inaczej patrze na tą ksiązkę z perspektywy czasu

No cóż z każdym rokiem nasze spojrzenie na świat troszeczkę się zmienia :lol:

"Zwierzęta się wypasają.

Człowiek je.

Ale umie jeść tylko człowiek inteligentny"

Anthelme Brillat - Sawarin

 

Pozdrawiam serdecznie. Kazik.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A co do lektury to czytam "Niewiernych" druga część "Nielegalnych"

Bardzo dziękuję za polecenie tych pozycji. Przeczytałem obie i pomimo, że nie jestem fanem takiej literatury, sprawiły mi wielką przyjemność.

Wędrowycz mnie odrzuca, podobnie jak lektury oparte o tezę, że ruski to be a nasi to cacy.

 

Od siebie polecam: Leo Belmont "Messalina cesarzowa nierządnic" oraz "Śmierć Messaliny".

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

podobnie jak lektury oparte o tezę, że ruski to be a nasi to cacy.

Andrzej a czy ja takie czytam?albo coś żle zrozumiałem ? :lol:

"Zwierzęta się wypasają.

Człowiek je.

Ale umie jeść tylko człowiek inteligentny"

Anthelme Brillat - Sawarin

 

Pozdrawiam serdecznie. Kazik.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Skończyłem "Jastrzębie Stalina" Artioma Drabkina. Zbiór sześciu wspomnień lotników radzieckich, dotyczący głównie 1941 roku i stanu lotnictwa sowieckiego w tamtym okresie. Porównanie sprzętu ZSRR, III Rzeszy i otrzymywanego w ramach lend-lease'u.

 

W kolejce "Wampir z MO" Pilipiuka ;) .

Rafał (ryszpak)

rakrzes@poczta.onet.pl

 

Z prawdą jest jak z d..pą. Każdy ma inną i każdy ma swoją...

 

Iure et gladio

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Severskiego dzięki podpowiedzi Kruszynki przeczytałem w momencie.

Z czystym sumieniem mogę polecić dosłownie wszystko co spłodził niejaki Adam Przechrzta. Ostatnio wyszedł "Gambit Wielopolskiego" czyli niejako historia alternatywna co by było gdyby nie było powstania styczniowego a Polacy zaczęli koegzystować z Rosjanami w ramach carskiego imperium. Super. Reszta twórczości także mi wyjątkowo podeszła.

"Trzeba się spieszyć z robotą, póki się ma na nią ochotę..."

Tatuś Muminka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Andrzej a czy ja takie czytam?albo coś żle zrozumiałem ?

Nic nie sugerowałem, jaki wydźwięk mają lektury, które polecasz, bo ich po prostu jeszcze nie znam :grin: To była tylko moja opinia na temat tego co mnie mierzi. W "Nielegalnych" i "Niewiernych" dostrzegałem takie "pomruki" ale nie na tyle nachalne, żeby popsuć przyjemność ich czytania. Nadal jestem Ci wdzięczny za polecenie tych pozycji. Najbardziej rozbawiła mnie pani, AS szwedzkich służb (!), która pojechała na strzelaną akcję i nie wzięła giwery. Biedactwo takie :lol: Szminkę pewno wzięła :lol:
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

andy, zauważ zbieżność akcji książek z tym co się stało w czasie maratonu w USA i "olanie"przez tamtejsze służby informacji od specsłużb Rosji.A jeżeli chodzi ocenę służb Rosyjskicj to chyba jest ona bardzo wysoka.A dupki z nowego ,politycznego zaciągu są i tam i tu :wink: Pozdrowienia zwłaszcza dla Ani :lol:

"Zwierzęta się wypasają.

Człowiek je.

Ale umie jeść tylko człowiek inteligentny"

Anthelme Brillat - Sawarin

 

Pozdrawiam serdecznie. Kazik.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.