Skocz do zawartości

Annam W kuchni robi....


ANNAM

Rekomendowane odpowiedzi

U nas nosza nazwe "Long Johns", sa to z ciasta jak na paczki zrobione rurki( w moim przypadku rozki, bo mam takie metalowe foremki) i wypelnione kremem budyniowym.

Aniu podaj dokładny przepis na ciasto i krem, i jak te rurki/rozki pieczesz ??? Tak wiesz... jak dokładnie po kolei...kawa na ławę... :)
Pokemon, ciasto to najprostrze ciasto paczkowe, a nastepnym razem ,kiedy bede robic rurki ,to zrobie po kolei zdjecia, aby bylo jasniej.

Pozdrawiam,

Be you.

The world will adjust.

The future belongs to those who believe in the beauty of their dreams.( Eleanor Roosevelt) 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 1,4 tys.
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Opublikowane grafiki

Wczoraj pieklam chleb z octem. Pod takim tytulem dostalam ten przepis od kolezanki, ona gdzie go chyba na necie wygrzebala.

Do jednej miski daje sie 400g maki pszennej chlebowej+125g maki razowej+2 lyzeczki soli+ 25g masla - to wszystko lekko przemieszac

Do drugiej miski :250ml coeplej wody+175g startego surowego ziemniaka( starty jak na placki ziemniaczane)+2 lyzki octu balsamicznego+40g drozdzy swiezych- to wszytko wymieszac ,aby drozdze byly dobrze rozstarte i to wszystko wlac do miski numer 1.

Po wyrobieniu ciasto jest dosc wilgotne, ale nie trzeba dodawac maki. Odstawic to na 10-15 minut po tym czasie wyrobic rozciagajac je, nastepnie wsadzic do miski wysmarowanej olejemi pozostawiac do wyrosniecia. Kiedy wyrosnie wyrobic jeszcze raz i uformowacchleb, pozostawic do wyrosniecia. Piec w temp. 220 stopni przez okolo 30-40 min.JA wstawiam naczynie z wodana dno piekarnika, aby skorka byla chrupiac( mam piekarnik na gaz).

Z wczorajszego chleba zostaly tylko 2 kromki(Jak widac na zdjeciu dodalam od siebie nasiona dyni, slonecznika, siemia lnianego i odrobine maku).

Be you.

The world will adjust.

The future belongs to those who believe in the beauty of their dreams.( Eleanor Roosevelt) 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Piernik szybki , specjalnie dla POkemon'a. Jest to przepis mojej mamy na piernik na piwie. Ja to nazywam babka piernikowa, bo dla mnie prawdziwy piernik powinien byc ciezszym ciastem, no ale jak ktos nie zdazyl wczesniej upiec piernika, to ten jest dosc smaczny.

Jeszcze jedno, przepisy mojej mamy byly typu :500g aki i jeszcze troche. Ja normalnie rozumiem to jeszcze troche wiec postaralam sie zrobic tak jak powinnobyc z tym jej "jeszcze troche". Podaje rozpietosci, wiecjesli ktosda np. 515g maki bedzie ok.

Wiec zaczynamy:

400 ml piwa ciemnego zagotowac i ostudzic . Odstawicna pozniej

Do miski przesiac razem:

510-520 g maki zwyklej( nie tortowej)

4-5 lyzek kakao( lepiej 5 i to ciemnego, od tego jest kolor ciasta)

2,5 lyzeczki sody

4,5 lyzeczki imbiru zmielonego

0,5 lyzeczki pieprzu bialego

1 lyzeczka ostrej papryki ( ja czesto daje chili nie czujesie tego w ciescie)

2 lyzezczki cynamonu

i dobrze wymieszac.

W drugiej misce ubic

5 jaj

230 g cukru

Kiedy bedzie to dobrze ubite dodac

300 ml miodu

330ml oleju

Kiedy to juz bedzie dobrze ubite dodawac na przemian mieszanine maki i piwo.

Foremki wykladam papierem i pieke 3 male foremki w temp. 180stopni.

Po upieczeniu( sprawdzac patyczkiem) odstawic w foremkach do wystygniecia. Odejdabardzo latwo bo jest papier.

Polac czekolada lub lukrem.

U mnie dziwczyny opanowaly dekoracje lukrowo-cukrowa.Noi dla forum zdjecie ze swinkami cukrowymi tez jest :grin:

 

Be you.

The world will adjust.

The future belongs to those who believe in the beauty of their dreams.( Eleanor Roosevelt) 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U was zima u nas upaly, wiec obiady robie zwykle szybkie. Wczorajszy szybki obiadek i lekki za razem

Makaron z groszkien i migdalami oraz kurczak z warzywkami

Be you.

The world will adjust.

The future belongs to those who believe in the beauty of their dreams.( Eleanor Roosevelt) 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

lollicake, czyli ciastowe lizaki. Wczoraj byla zabawa w domu wlasnie z nimi. Upieklam ciasto czekoladowe, Corkamoja dalej robilam. Pomieszala z czekolada, zrobila kulki nadziala na patyczki i pozniej dekorowala. Gotowe przed pakowaniem.

MIla zabawa w kuchni dla dzieci, jesli chodzi o smak, to my dodalysmy do niekotrych migdaly i ojejek migdalowy, do innych pomaranczowa skorek i oczywiscie ojejek, wanikie, mietei wisniowy smak( dla doroslych :wink: ). Ostrzegam tuych ,ktorzy na diecie, kalorii wiecej niz kilka :grin:

Be you.

The world will adjust.

The future belongs to those who believe in the beauty of their dreams.( Eleanor Roosevelt) 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ostrzegam tuych ,ktorzy na diecie, kalorii wiecej niz kilka

:devil: dobrze, że moja żarłoczna buzia nie sięga tak daleko ^^ piękne te lizaczki :clap: pomysł super, z pewnością wiele konkursów by wygrały :)

a co tam wlałaś do tych wiśniowych? :devil: Pozdrawiam

Boldly go where no Boczek has gone before  :cool: w morde jeża! 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

[quote="PanBoczek

a co tam wlałaś do tych wiśniowych? ]

Wisniowka odrobine polepszyla smak. A ze nie pieczone juz ,to wlasnie dlatego dla doroslych.

Be you.

The world will adjust.

The future belongs to those who believe in the beauty of their dreams.( Eleanor Roosevelt) 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Lato w pelni. znajoma obdarowala mnie 2mawiadrami truskawek. Czesc zostalo zjedzone, a reszta na syrop i do sloikow.

Ta sama znajoma "odgrazala sie " ze w niedziele przywiezie mi znowu nastepnaporcje. CZyli wiecej bedzie do sloikow.

Be you.

The world will adjust.

The future belongs to those who believe in the beauty of their dreams.( Eleanor Roosevelt) 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A obiadek. Wiadomo szybki bo cieplo wszedzie ,czyli cos z wok'a

Kilka dni wczesniej, kiedy wlaczylam piekarni to rybka, z ziolamii oliwkami:

Be you.

The world will adjust.

The future belongs to those who believe in the beauty of their dreams.( Eleanor Roosevelt) 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Lato w pelni. znajoma obdarowala mnie 2mawiadrami truskawek.

:lol: :lol: :lol: :lol: :lol: może chcesz się zamienić na półkule? :devil:

słoiczków truskawkowych nigdy nie za dużo ;)

Ani jedzonko też fajne sobie robisz :P jakie tam teraz macie temperatury? (tak, tak powiedz ^^ niech wszyscy zazdroszczą hehehe)

dla mnie w lato najlepsiejszy obiadek to pół arbuza i łyżka :lol:

ładnie te kluseczki wyglądają :) jak prawdziwe chińskie do sterfraja ^^ sama robiłaś? Pozdrawiam

Boldly go where no Boczek has gone before  :cool: w morde jeża! 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

kiedy wlaczylam piekarni to rybka, z ziolamii oliwkami:

Tę rybkę muszę zrobić! :grin:

Pomysł z papierem do pieczenia wykorzystam :idea:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Alltid, polecam. A do srodka jesli masz rybe w calosci jeszcze lepiej. Skropic cytryna( lub oblozyc plasterkami cytryny) do srodka ziola i warzywa. Zawinac w papier, ale zanim rybe polozysz posmaruj odrobina oleju papier.

Be you.

The world will adjust.

The future belongs to those who believe in the beauty of their dreams.( Eleanor Roosevelt) 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzisiaj przy przyzwoitej temperaturze wlozylam odrobine energii na zrobienie obiadu.

Wiadomo, Ania jest leniwa wiec cos szybkiego.

Kurczak w bialym sosie

Wstepnie, z moim nieodlacznym tasakiem pokroilam marchewke, piertuszke i lodyge selera. A nozki kurczaka przygotowalam, wyciagajac kosc.

Terqaz nalezy wazywa wstawic/wsunac/wepchac( w zaleznosci kto i jak do tego podejdzie) w miejsce kosci . Pozostale wazywka drobnimy na kostke, i pozniej dodamy do sosu.

Teraz na patelni ( glebokiej) dajemy 1 lyzke masla i na tym obsmazamy kurczaka z kazdej strony. Trzeba tylko pamietac, aby przed polozeniem nozki na patelnie poprawic skore, bo ladniej wyglada( ona i tak sie kurczy)

Na patelnie dodajemy druga lyzke masla, dodajemy grzyby, podsmazamy je, nastepnie dodajemy pokrojone marchewke, pietruszke i seler.Chwile smazymy ,az lekko zmiekna, dodajemy biale, wytrawne wino i teraz pod wplywem plynu calu smak ,ktory bylna dnie patelni przechodzi do sosu. kiedy zacznie wrzec, dodajemy smietane. To jest przepis na oko, ale jesli kiedys bede robic jeszcze raz, na pewno bedzie idealnie podane. Dodajemy sol i pieprz dopiero teraz . Doprowadzamy do zawrzenia i spowrotem kladziemy kurczakowe nozki do sosu.

Kiedy sie bardzo gotuje, sciszamy palnik, aby lekko tylko sie gotowalo i przykrywany ,ale nie calkowicie( sos moze uciec ). Zajmuje to okolo 20 minut i kurczak robi sie smaczny a sos gesty.

W tym czasie zrobilam salatke. Jest to taka u nas nazywana "Zielona" bo tylko zielkone rzeczy tam sa. Mieszanka salat, groszek zielony( pstraczki) sielona natka selera i zielona gruszka, zapomnialambym o kilku kwaitach z ogrodu, malo tego, bo wlasnie przekwitly. Jako sos do salatki to poszatkowana bardzo drobno szalwia, bazylia i pietruszka, wymieszane z octem jablkowym, olejem, sola pieprzem i bardzo mala iloscia majonezu. Zalane na wiezchu i dopiero przy nakladaniu jest wymieszane.

A tak juz na talerzu

Jeszcze raz powtarzam, zadnych mak do zageszczenia sosu niepotrzeba.

Be you.

The world will adjust.

The future belongs to those who believe in the beauty of their dreams.( Eleanor Roosevelt) 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kurczak w bialym sosie

 

Faktycznie bardzo ładnie to wygląda :clap: . No cóż , prawie nie jadam kurczaków . :sad:

 

Gorąco pozdrawiam :smile:

Andzrej ,moze zastapic to ryba. Tylko wtedy, przypadkiem kiedys przyz moja kolezanke zmienilam ,do ryby wino wytrawne na slodkie( ona tylko takie pija) nawet dobre wyszlo i wlasnie do ryby ze slodkim winem robie.

 

ANNAM !!!

 

Nie powiem to wygląda bardzo smacznie,

gratulacje dobry przepis !!!!

Szostkowski zrob ,jesli jadasz kurczaki to polecam :grin:

Be you.

The world will adjust.

The future belongs to those who believe in the beauty of their dreams.( Eleanor Roosevelt) 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ania jest leniwa

:lol: dobry żart..

Wstepnie, z moim nieodlacznym tasakiem pokroilam marchewke, piertuszke i lodyge selera. A nozki kurczaka przygotowalam, wyciagajac kosc.

tak pięknie i dokładnie pokrojone warzywa, kości z udek wyjęte... Aniu :P jak Ty jesteś leniwa to ja spadam daleko daleko do poziomu lenistwa pieroga :lol:

Danie pomysłowe, piękne i na pewno smaczne :clap: :clap: :clap: Pozdrawiam

Boldly go where no Boczek has gone before  :cool: w morde jeża! 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Robercie, jeszcze bys sie zdziwil jaki leniuch, dlatego takie szybkiem obiady robie. A tak tylko umiem pokroic moim ukochanym tasaczkiem :grin: To moj ulubieniec, moze to smieszne sie wyda, ale nozem nie potrafie :blush:

Be you.

The world will adjust.

The future belongs to those who believe in the beauty of their dreams.( Eleanor Roosevelt) 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.