Skocz do zawartości

Fotki maszynek elektr i mieszarek-własne wykonanie


mtomaszko

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 313
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Opublikowane grafiki

no i to robi wrażenie.

Panowie bezpieczeństwo do podstawa !! :) bardzomi sie to podoba.rozumiem własne wykonanie takiego leja z postawką? chętnie do mojej 32 bym taki sobie sprawił.....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A to mój sprzęt :lol: :lol:

 

 

Sama konstrukcja to: maszynka 22N Alexanderwerk, silnik 0,8kW- 2880 obr/min, przekładnia 30/1 - obr na wyjściu 90.

 

 

Mieszarka silnik 0,37kW 34obr/min.

 

 

Nadziewarka

 

 

I napęd do niej

"Pan Bóg stworzył jedzenie, a diabeł kucharzy". James Joyce

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

zibi187

fajny sprzęcik ,przy tej nadziewarce troszkę bym poprzysłaniał przewody i ich łączenie,wiesz obudowa itp...

ogólnie super komplecik !! :)

p.s. ciesze się ze temat sie rozwija .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

zibi187

fajny sprzęcik ,przy tej nadziewarce troszkę bym poprzysłaniał przewody i ich łączenie,wiesz obudowa itp...

ogólnie super komplecik !! :)

p.s. ciesze się ze temat sie rozwija .

Zdjęcia nadziewarki to prototyp :lol: wszystko będzie pochowane w hermetycznej puszce :lol:

"Pan Bóg stworzył jedzenie, a diabeł kucharzy". James Joyce

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

zibi187

fajny sprzęcik ,przy tej nadziewarce troszkę bym poprzysłaniał przewody i ich łączenie,wiesz obudowa itp...

ogólnie super komplecik !! :)

p.s. ciesze się ze temat sie rozwija .

Zdjęcia nadziewarki to prototyp :lol: wszystko będzie pochowane w hermetycznej puszce :lol:

.......i to mi sie podoba...

ja czekamna styczniki i montuje swoje sterowanie do maszynki.....już sie doczekać nie mogę wrrrr.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Konstrukcja rozna OK (no moze poza tym nieoslonientym kolem pasowym)

Ale niczego na nim zrobionego, bym nie ruszyl.

Po prostu nie lubie wyrobow z oparami farby/minii :lol: Do takich celow sluzy stal nierdzewna :cool:

 

PS

potezne spawy :grin:

Kto pyta, jest głupcem pięć minut; kto nie pyta, pozostaje nim na całe życie. ..... Nie bój się pytać o radę – lepiej zapytać i zrobić coś dobrze. ....

Albert Einstein

自製煙熏肉

Zanim zadasz pytanie, zajrzyj do filmów szkoleniowych, w przystępny sposób prawdopodobnie odpowiedzą na Twoje pytanie :)

Filmowa Akademia Wędzarniczej Braci ( https://wedlinydomow...arniczej-braci/) lub bezpośrednio z naszego kanału na YouTube Wędzarnicza Brać : https://www.youtube....w_as=subscriber

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kolego TOSHIBA pisałem już o tym !!!

Jeść nie musisz :smile: Ja zrobiłem już kilka imprez i jak możesz poczytać jeszcze żyję :lol:

Wszystkie wykonane szaszłyki nawet w najmniejszym stopniu nie miały posmaku farby.

Farbą były pokrywane elementy tylko i wyłącznie nadstawki. Palenisko jest wykonane z blachy 5mm i jest nie ruszone. Poza tym cała konstrukcja długo stała zanim pierwszy szaszłyk poszedł na próbę. Na wszystko mnie nie stać, ale może w przyszłości wykonam takie ustrojstwo z nierdzewki :lol: :lol: :lol:

"Pan Bóg stworzył jedzenie, a diabeł kucharzy". James Joyce

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

zibi187, sprzet wykonany wg.wlasnego pomyslu klasa , ramy urzadzen mozesz jeszcze pomalowac odpowiednia farba , ktora jest nieatywna , zaden problem , grill pewenie pokazales fotke zaraz po wykonaniu , spawami sie nie przejmuj sa na miare umiejetnosci , i jak widze polozone nie jako cala spoina wiec nie bedzie sie wichrowac blacha , niema to wplywu na walory uzyteczne , farba pewenie zejdzie za jakis czas,ale ze wzgledu ze jest trujaca - pigment -moze lepiej sie jej pozbyc z blach , surowa blacha bedzie znakomicie lepsza do grilowania .Na dole wyjasnienie Gratulacje sprzet b. mi sie podoba :grin: :clap: :clap: :clap:

"P.S. -Tetratlenek triołowiu (nazwa Stocka: tlenek diołowiu(II) ołowiu(IV), minia ołowiowa), Pb3O4 – nieorganiczny związek chemiczny z grupy tlenków mieszanych, w którym ołów występuje na II i IV stopniu utlenienia. Minia występuje zwykle jako pomarańczowo-czerwony proszek o dużej gęstości (około 9 g/cm³). Nazwa minia pochodzi od rzeki Miño w Hiszpanii, gdzie znajdowały się pierwsze eksploatowane złoża minii. W sieci krystalicznej minii stwierdzono obecność oktaedrów PbIVO6 oraz nieregularnych piramid PbIIO4[7].

Minia stosowana jest jako pigment rdzo-ochronny (antykorozyjny) w farbach podkładowych. Zabezpiecza żelazo przed korozją utleniając je powierzchniowo z wytworzeniem cienkiej warstwy tlenków żelaza (pasywacja). Używana jest również w hutnictwie szkła i do wytwarzania kitów. Jak każdy związek ołowiu jest trująca.

Pb3O4 można otrzymać przez utlenienie tlenku ołowiu (PbO, zwanego glejtą ołowiową) lub ołowiu metalicznego.tak opisuje to wikipedia Pozdrawiam

Wojciech Pacan
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

[ Dodano: Sro 31 Paź, 2012 17:06 ]

zibi187, ja wierze bo sprzet mi sie bardzo podoba i jestem pelen podziwu dla Ciebie za samozaparcie w jego Tworzeniu ,poprostu przy rozgrzaniu grilla , farba musi parowac , chocby nie chciala to tej reakcji nieda sie ominac , pojawi sie tluszcz - rozpuszczalnik , i opary musza byc , ,oczywiscie nie jestem w stanie powiedziec w jakiej ilosci moze takie stezenie wystepuje na biezaco w powietrzu ? ale po co kusic los , szczotka druciana na wiertarce , papier scierny , i farby nie ma , nie ma problemu .zrobisz jak uwazasz .Podkreslam sprzet I klasa widac ze wlozyles duzo pracy i pomyslu tym mi IMPONUJESZ , milej zabawy .Pozdrawiam :grin: :clap: :clap: :clap: :clap:

Wojciech Pacan
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam Was wszystkich

nadszedł i czas idzień żebym zaprezentował i swój sprzęt, coprawda jeszcze poważnych testów nie przeszedł ale wszystko przede mną.

Opis:

silnik 230 V 1450 obr moc 0.75kW przeładnia ślimakowa i 25.,sprzęgło kłowe,sterowanie prawo lewo, silnik zabezpieczony wyłącznikiem silnikowy PKZMO. Szukam pomysłu na przysłonięcie obracającego się sprzęgła.-może jakieś pomysły ??

Kilka fotek i poniżej link na youtub'a....

filmek

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

mtomaszko, Zrób pokrywę z blachy K.O. podobną do uciętego walca po osi wysokości. Rzut z góry będzie wyglądał, jak odcięta część (2/5) okręgu. Albo w formie prostopadłościanu.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

mtomaszko, Zrób pokrywę z blachy K.O. podobną do uciętego walca po osi wysokości. Rzut z góry będzie wyglądał, jak odcięta część (2/5) okręgu. Albo w formie prostopadłościanu.

tak myśłałem o przeciętym walcu,tylko ze to musi być cześto odkęcane- wyciąganie maszynki do mycia.chyba ze nie bedę tego odkręcać tak sobie teraz myśle bo przcież mam tą sprzęgło rozłączne bez odkręcania..hym..... noniewiem

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

" Szukam pomysłu na przysłonięcie obracającego się sprzęgła.-może jakieś pomysły ?? "

 

A może zrób taką tacę jak ja zrobiłem, będziesz miał dwa w jednym . Przysłonisz sprzęgło i będziesz miał ułatwione mielenie i nie musisz zbliżać się z paluszkami do gardzieli maszynki.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

maszynka to nie alfa, jakie pokrycie ona ma? piszesz zasilanie 230V, bardzo rozbudowałeś po stronie elektrycznej (trochę wyraźniejsze zdjęcie kabli puszki) wszystkie elementy na 3 fazy, jak realizujesz zmianę obrotów? (wystarczy do tego 2 przełączniki)

 

skrzynka / puszka lepiej gdyby ona nie leży, a stoi, syf w przyciski z góry wleci. osłona na sprzęgło to pasek blachy wygięty w pół-łuk na dole odgięte ze 20mm na boki, przykręcane po jednej śrubce. osłony tej nie trzeba zdejmować, bo sięgać będzie do krawędzi maszynki. ślimak musi łatwo wychodzić z pasowania napędu.

 

[ Dodano: Sob 03 Lis, 2012 23:01 ]

namaluj schemat połączeń (ciekaw jestem).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

" Szukam pomysłu na przysłonięcie obracającego się sprzęgła.-może jakieś pomysły ?? "

 

A może zrób taką tacę jak ja zrobiłem, będziesz miał dwa w jednym . Przysłonisz sprzęgło i będziesz miał ułatwione mielenie i nie musisz zbliżać się z paluszkami do gardzieli maszynki.

a Ty kupowałaś czy robiłaś??

 

[ Dodano: Nie 04 Lis, 2012 08:12 ]

maszynka to nie alfa, jakie pokrycie ona ma? piszesz zasilanie 230V, bardzo rozbudowałeś po stronie elektrycznej (trochę wyraźniejsze zdjęcie kabli puszki) wszystkie elementy na 3 fazy, jak realizujesz zmianę obrotów? (wystarczy do tego 2 przełączniki)

 

skrzynka / puszka lepiej gdyby ona nie leży, a stoi, syf w przyciski z góry wleci. osłona na sprzęgło to pasek blachy wygięty w pół-łuk na dole odgięte ze 20mm na boki, przykręcane po jednej śrubce. osłony tej nie trzeba zdejmować, bo sięgać będzie do krawędzi maszynki. ślimak musi łatwo wychodzić z pasowania napędu.

 

[ Dodano: Sob 03 Lis, 2012 23:01 ]

namaluj schemat połączeń (ciekaw jestem).

tak wiem ze to nie alfa32 ,ale jakaś jej wierna kopia..........

nie rozumiem słowa pokrycie ??-możesz wyjaśnić?

przyciski sa odpowiednie nie mają prawa zagrozić bezpieczeństwu- wierz mi bardzo uważnie do tego podchodze.

tak silnik zasilany 230 V zabezpieczenie termiczne dla silników 1 i3 fazowych- nic w tym dziwnego.....tak zmiana obrotów za pomocą przycisków i 2 styczników ....najważniejsze jak masz wyprowadzone przewody w silniku - muszą być 4- rozruch 2 szt i praca 2 sztuki plus kondensator rozruchowy.postaram sie zamieścić foto sterowania -fotka rysunku na papierze nie miałem czasu tego przerysować w pdf ale jak będzie potrzeba wykonam.

tak sprawa przysłony jest powiedzmy dość prosta, dużo daje jednak mi to sprzęgło które bez rozkręcania rodziela się na dwie połowy :)- drogie było ale jest bardzo wypasione :)..

jeśłi coś mogę pomóc doradzić proszę pisać tzn walić jak w dym :))))

 

 

schemat sterowania- przepraszam za jakość :(

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

skrzynka / puszka lepiej gdyby ona nie leży, a stoi, syf w przyciski z góry wleci

a może są wodoszczelne ? a jak nie to woreczkiem opatulić, a jak nie to kołkami na ścianę ją przytroczyć ... albo prąd odłączyć i będzie super bezpiecznie. Bartnik, jeśli ktoś już takie "rzeczy" robi to ma pojęcie co prąd może z człowiekiem zrobić ...

 

Mtomaszko, gratuluję konstrukcji i dbałości o szczegóły.

 

P.S.

Ostatnio dorwałem Alfę 32 z korbką, za free, no i napęd elektryczny mnie ciekawi. Ale czytając większość wypowiedzi w tym poście, dochodzę do wniosku, że najlepiej kupić wilka-gotowca i po problemie :( Choćbym miał raty przez rok płacić. Albo tradycyjnie korbką będę zapitalał :P Mózg mi się od prądu nie zagotuje, muskulatura wzrośnie, na rachunkach za prąd zaoszczędzę itd.

Pozdrawiam, Darhel.

hhe dzieki kolego

jak chcesz pomogę nawet z wałkiem ... temat rozkminiłem na maxa więc....... wszystko zależy od zasobności portfela tonapewno ale wałek to koszt od 70 zł motoreduktor i silnik to najdroższe urządzenia, skrzyneczka i jej sterowanie hym.... no swoją wartość też ma....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.