Skocz do zawartości

Przeróbka dymogeneratora Bacy


Baca

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 286
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Opublikowane grafiki

  • 3 miesiące temu...

Wiele czasu upłyneło od mojego ostatniego wpisu. zapewne myślicie, że już dawno dymię dolniakiem otóż nie nic z tych rzeczy, jakoś tak mało wędziłem troszkę mój koleś czyli leń ale co tam wszak na emeryturce jestem i brak pośpiechu i stoicki spokój mam wpisane w decyzję  :facepalm: Ostatnio sprawy poszły do przodu wywiercone zostały dwa otwory i ten pod rurę dymową a nie łatwo było oj nie łatwo :rolleyes: no i dwa boczne i na dzień dzisiejszy sprawa się ma tak :

 

post-51638-0-67496500-1434527434_thumb.jpgpost-51638-0-31167400-1434527469_thumb.jpgpost-51638-0-50691200-1434527491_thumb.jpg

 

Pozostało jeszcze blaszkę do stawiania dymo dogiąć no i potem wędzenie. Jestem ciekaw jak to będzie bo szczerze mówiąc dojadło mi te ciągłe poszturchwanie, ta maź i klejące się zrębki mam nadzieje, że problem zniknie a o efektach dam znać. Zamierzam jeszcze spróbować dymić bez popielnika coby mieć pełną i całkowitą ocenę jaki nazwijmy to model generatora według mnie spisuję się najlepiej.  :D

Pozdrawiam Zbigniew  :thumbsup:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jasne Baco, wystarczy że dotniesz sobie odpowiedniej wielkości krążek i położysz go na ruszcie. Wtedy nie będzie konieczności odejmowania popielnika. Nie zapominaj również o dobrej i wydajnejnej pompce, najlepiej z możliwością regulacji.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

 

Baco, wystarczy że dotniesz sobie odpowiedniej wielkości krążek i położysz go na ruszcie
Tak też i zamyślałem Jarku

 

Nie zapominaj również o dobrej i wydajnejnej pompce, najlepiej z możliwością regulacji.
To tyż chociaż na początek pojadę na tej co mam czyli o wydajności 300 l to dla porównania, nasz kolega z forum biega na 400 i jest ok. Pozdrawiam Cię  :D

Pozdrawiam Zbigniew  :thumbsup:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@sverige2,jaką wydajność faktycznie używasz podczas dymienia? Bo kiedyś miałem taką dużą pompkę własnie z 4-ma wyjściami, ale używałem tylko 1 końcówki i wystarczało, teraz testuję nowy DG (2x większy od poprzedniego) ale pompkę mam małą 2l/min=120l/h i po podłączeniu wężyka do jednego króćca pompki tak jakoś nie do końca to banga prawidłowo tzn. słabo dymi może słaba wydajność bo 1 rurka to tylko 60l/h

Kupując mniejszą pompkę kierowałem się, że bez sensu jest kupować dużą skoro i tak wykorzystywałem tylko 1 wyjście.

Muszę zakupić trójnik i połączyć oba wyjścia pompki w 1 wężyk i wtedy przetestować, może to coś polepszy sprawę.

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Viszna, najlepiej mieć 1 wyjście i pelną regulację. Ustawiam sobie optymalne dymienie w zależności od klasy zrębków, wilgotności i wielkości pociętych, i zmieszanych razemze zrebkami klocuszków. Bywa że za kazdym razem trzeba sobie dopasowac optymalne ustawienie siły nadmuchu. Dla tego idealnym rozwiązaniem jest pompka o dosyc dużej wydajności, z szerokim polem regulacji. W Twoim jednak przypadku zrób jak piszesz i zastosuj trójnik, koszty będą mniejsze, ale gdyby nie było OK. warto zainwestowacć te 40 zł. w pompkę która poiada wymagane parametry i na pewno nie będą to wyrzucone pieniądze :D.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zbyszek standardowo wydatek takich pompek jest podawany w litrach na godzinę ... ;)

Bardzo istotnym elementem oprócz wydatku jest ciśnienie robocze przeważnie mają 0,02MPa ale są takie które mają 0,04 

Robert
601353601
ʎuɯnɹʇ po oʞǝıʍ oʇ ɯǝsɐzɔ oʞlʎʇ-ɯǝıʞǝıʍ z ǝɾǝzɹpɐɯ ʞǝıʍolzɔ

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sorki za zmyłkę ja mam aqua nowa NA-200 jak podaje się wydajność do 200l/h a mam mało powietrza, a przynajmniej tak wygląda więc po co mi mniejsza znaczy o mniejszej wydajności. Zobaczymy jak będzie przy dolniaku. Podajcie mi jeżeli to nie sprawi Wam kłopotu jakieś linki na pompki według Was godne uwagi. Dzięki  :D

Pozdrawiam Zbigniew  :thumbsup:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Baco, przepraszam za pomyłkę, pompka ktorą posiadam ma 5500 cm. / min wydajności i regulację. Przy DG o sporej pojemności, to można powiedzieć koniecznoć. Wiem bo mam również tej samej firmy lecz o wydajności która praktycznie sie nie nadaje morzna rzec, o czym już wcześniej pisałem. https://wedlinydomowe.pl/forum/topic/11569-w%C4%99dzarnia-i-dymogenerator-davido31/page-2

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

 

nasz kolega z forum biega na 400 i jest ok

Ja też i to na 432 litrowej.  Ta pompka to jest potwór. Żeby wędzić spokojnie i ze średnim dymem to muszę dać obroty na minimum plus przykmknąć dwa zaworki na trójniku.

Dobra opcja tej pompki to to że odpala jak ruski Kamaz, szybko i kupa dymu :D
Mogę sprezentować Ci pompkę  300L/h która sprawdza się na 5. ;)

Jeśli chcesz uniknąć krytyki: - Nic nie mów - Nic nie rób - Bądź nikim   (Arystoteles)

Moja wędzarnia
Dymogenerator- Budowa i wymiary

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Baco, przepraszam za pomyłkę, pompka ktorą posiadam ma 5500 cm. / min wydajności i regulację. Przy DG o sporej pojemności, to można powiedzieć koniecznoć. Wiem bo mam również tej samej firmy lecz o wydajności która praktycznie sie nie nadaje morzna rzec, o czym już wcześniej pisałem. https://wedlinydomowe.pl/forum/topic/11569-w%C4%99dzarnia-i-dymogenerator-davido31/page-2

Jarek, chyba 5500cm3/min, czyli 5,5L/min, czyli 0,092l/h?

Pozdrawiam

Waldek

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak się zastanawiam co Wy tak z tą wydajnością pompki szalejecie.

Ja rozumiem dużą wędzarnię, to i dużo dymu trzeba, ale przy takich naszych zwykłych wymiarach to minimum wystarcza, albo ciut więcej ?

Nie pojmuje ?

www.wyroby-domowe.pl
 Miro zaprasza na zakupy.
oscommerce.gif
Własne wyroby? To prostsze niż ci się wydaje
Blog:   Wyroby domowe wg Miro
FB:  Własne wyroby domowe
 
Doładowanie forumowej świnki-skarbonki za FREE- KLIK

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeżeli mam płynną regulację od 500 cm3.  do 5500 cm3. powietrza na minutę. Czyli od 0,5 litra na minutę, do 5,5 litra na minut, to ja w takim układzie decyduję o tym, ile i jakiego dymu potrzebuję. Zawsze wolę układ kiedy wiem że mam zapas, i że to ja panuję nad sytuacją, a nie na odwrót :D.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeżeli mam płynną regulację od 500 cm3.  do 5500 cm3. powietrza na minutę. Czyli od 0,5 litra na minutę, do 5,5 litra na minut, to ja w takim układzie decyduję o tym, ile i jakiego dymu potrzebuję. Zawsze wolę układ kiedy wiem że mam zapas, i że to ja panuję nad sytuacją, a nie na odwrót :D.

No, jakiś pomysł jest.  :cool:

www.wyroby-domowe.pl
 Miro zaprasza na zakupy.
oscommerce.gif
Własne wyroby? To prostsze niż ci się wydaje
Blog:   Wyroby domowe wg Miro
FB:  Własne wyroby domowe
 
Doładowanie forumowej świnki-skarbonki za FREE- KLIK

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.