Skocz do zawartości

Szynka z wędzarni - Sokołów


pegaz988

Rekomendowane odpowiedzi

Witam

Jakiś czas temu w Biedronce pojawił się produkt "szynka z wędzarni". Chcę wykonać szynkę o podobnym smaku ale jakoś nigdy mi nie wychodzi. Moja receptura to 6 ziaren ziela ang na kg 5 ziaren pieprzu na kg jeden liść laurowy na kg łyżeczka cukru soli peklowej wg tabeli Dziadka peklowanie 8-10 dni wędzenie 5-6 godzin buk plus śliwa w temp 50 stopni (potem parzę w wodzie) i nijak nie przypomina tego smaku.Proszę o poradę

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Może zapekluj bez przypraw, pewnie smak będzie lepszy a sklepowego smaku nie dogonisz bo tam mnóstwo witamin z grupy E coś tam :)

Powoli się wprawiam i zaczynam się rozpędzać :)

 

Pan S jest moim przyjacielem i codziennie go odwiedzam.

 

https://wedlinydomowe.pl/forum/topic/10412-za-darmo-za-free-dla-każdego-nowego-forumowicza/

 

http://boggi-okna.pl

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość ArkoGdynia

Bo w Twojej nie ma glutaminiamu sodu i reszty "dodatków smakowych"!!:-P.... Wybacz ale nie mogłem się powstrzymać >:)

A tak na serio... Musisz pokombinować z przyprawami przy peklowaniu... Masz dwa wyjścia

1)zrobić odwar z wybranych przypraw u po wystudzeniu dodać do zalewy peklującej i nią nastrzykiwać i w niej peklować

2) zrobić "sakiewkę z przyprawami" w jakiejś płuciennej szmatce i wrzucić ją do zalewy peklującej

Ja bym tak spróbował... Ja stosuję 1 metodę od czasu do czasu i jestem zadowolony :-)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pewnie ciężko będzie Tobie odtworzyć smak szynki przemysłowej. Pewnie są tam dodatki, których my w naszych produktach nie stosujemy.

Masz może opakowanie tej szynki by sprawdzić skład?

 

PS. Staraj się pisać po Polsku. Używaj kropek, przecinków bo bardzo źle się czyta Twoje posty.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

i nijak nie przypomina tego smaku.Proszę o poradę

Musisz się przyjrzeć wędzarni w biedronce, tu musi być haczyk.  ;)

Nowy użytkowniku! Cała wiedza o wędlinach domowych za darmo https://wedlinydomowe.pl/forum/topic/10412-za-darmo-za-free-dla-każdego-nowego-forumowicza/

 

Miłego dnia. 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bo tak się porobiło, że ludziska przywykły do wyrobów przemysłowych, faszerowanych aromatami i jak zrobią własne, to smakują ..... beeee.

A to właśnie beee, to prawdziwy smak wyrobu.

www.wyroby-domowe.pl
 Miro zaprasza na zakupy.
oscommerce.gif
Własne wyroby? To prostsze niż ci się wydaje
Blog:   Wyroby domowe wg Miro
FB:  Własne wyroby domowe
 
Doładowanie forumowej świnki-skarbonki za FREE- KLIK

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie zaprzeczam, nie potwierdzam !

Taka opcja też może się zdarzyć.....  :D  ;)

www.wyroby-domowe.pl
 Miro zaprasza na zakupy.
oscommerce.gif
Własne wyroby? To prostsze niż ci się wydaje
Blog:   Wyroby domowe wg Miro
FB:  Własne wyroby domowe
 
Doładowanie forumowej świnki-skarbonki za FREE- KLIK

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A wg mnie kupne nawet nie stały obok takich wędzonych.

 

Miro jakich kupnych aromatów? one tak samo wszystkie pachną wg mnie, w przeciwieństwie do uwędzonych naturalnie, to jest dopiero zapach aż ślina leci.

 

Pozdrawiam

Jacek

Faktycznie 100% racji dlatego sam wędzę bo tylko to smakuje. Jednak w tych Biedronkowych coś jest lub było bo teraz są do D...... ale mówię o partiach sprzed roku. I nie wiem czy wędzenie czy co?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ludziska dostają to co chcą bo jeśli coś jest tanie to jest  :facepalm:

A to co tradycyjne niestety, ale ubiera. Coś niecoś wiem o tym  :cry:

Edytowane przez rzeznik

https://wedlinydomowe.pl/forum/topic/11202-kaszubska-sp%C3%B3%C5%82dzielnia-smaku-pil%C3%ABce/
fajnie że powstała ta strona bo dzięki niej nie tylko tworzymy ale też uczymy się od innych jak byś lepszymi w tym co robimy

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Miro jakich kupnych aromatów? one tak samo wszystkie pachną wg mnie, w przeciwieństwie do uwędzonych naturalnie, to jest dopiero zapach aż ślina leci.

 

Ale to może rozpoznać jedynie ktoś kto sam wędzi.

Przysłowiowy Kowalski który nigdy nie miał żadnej styczności z wędzeniem,  jest oszukiwany na "wyroby swojskie" i nie ma takiej możliwości aby rozróżnił "wędzone" od wędzonego.

Teraz jest moda w sklepach na swojskie wyroby wędzone i jak widzę w jak perfidny sposób naciągają ludzi + ekstra cena to mnie ...... kurwica bierze.

Ale Kowalski wierzy i się nabierze.

Ale jak się ma nie nabrać, jak nie wie w co jest ubierany.

Swojskie, okopcone, cena i kupuje !

Samo życie handlowca.  :D

Edytowane przez miro

www.wyroby-domowe.pl
 Miro zaprasza na zakupy.
oscommerce.gif
Własne wyroby? To prostsze niż ci się wydaje
Blog:   Wyroby domowe wg Miro
FB:  Własne wyroby domowe
 
Doładowanie forumowej świnki-skarbonki za FREE- KLIK

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

bo jeśli coś jest tanie to jest  . 
 

Juz moze nie tylko ze tanie, ale tez ze ladnie wyglada..  :facepalm:

 

 

Postarali się o wygląd !!! Fakt że jakość wyglądu i wizualizacji troszkę polepszyli i dlatego takie poruszenie.

 

 

Miro jakich kupnych aromatów? one tak samo wszystkie pachną wg mnie, w przeciwieństwie do uwędzonych naturalnie, to jest dopiero zapach aż ślina leci.

 

Ale to może rozpoznać jedynie ktoś kto sam wędzi.

Przysłowiowy Kowalski który nigdy nie miał żadnej styczności z wędzeniem,  jest oszukiwany na "wyroby swojskie" i nie ma takiej możliwości aby rozróżnił "wędzone" od wędzonego.

Teraz jest moda w sklepach na swojskie wyroby wędzone i jak widzę w jak perfidny sposób naciągają ludzi + ekstra cena to mnie ...... kurwica bierze.

Ale Kowalski wierzy i się nabierze.

Ale jak się ma nie nabrać, jak nie wie w co jest ubierany.

Swojskie, okopcone, cena i kupuje !

Samo życie handlowca.  :D

 

 

Ale jak widać tendencja spadkowa była skoro zaczynają porównywać swoje badziewia do swojskich wyrobów, a że naród się na to łapie i nie myśli własnymi kryteriami to już jego problem. A producenci muszą "Tonący chwyta się brzytwy" i porównują swoje produkty do swojskich bo sprzedaż spada.

 

Pozdrawiam

Jacek 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość ArkoGdynia

Ale jest przysłowiowe światełko w tunelu...... dzięki pasjonatom, ludziom którym zależy na kultywowaniu tradycji dobrego smaku, braku "E witamin" i tradycyjnych metod wytwarzania wędlin..... czyli NAM wszystkim BiS-om!!

Wśród mojej rodziny i znajomych, którzy mieli okazję posmakować prawdziwe wyroby..... oczy się otwierają http://emotikona.pl/emotikony/pic/036.gif co kupowali i czym "karmią" nas markety... i prawdę powiedzieć osoby które chodź raz posmakują prawdziwej wędzonki nie dadzą nabrać się na "plewy" później!!

Więc dlatego wydaje mi się że naszą "misją" jest propagowanie prawdziwych smaków wyrobów wśród "ociemniałego ludu" ;)  :tongue:  

 

Mój 6 letni synek jakiś czas temu u prababci został poczęstowany kanapką ze "stonkową" szyneczką ( bo przecież dziecko głodne i musi coś zjeść :facepalm: ) .... synek podniósł owy plasterek "padliny" z kanapki.... przyłożył do nosa, powąchał i odłożył na brzeg talerzyka zjadając sam chleb z masłem.....  :facepalm:  :D  :devil:  na pytanie prababci czy nie lubi szyneczki odpowiedział....."ta est beeeee"  :w00t:  i tyle w temacie :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.