Skocz do zawartości

Kątnice wieprzowe (sposób przygotowania i nadziewanie)


Wiedźmin

Rekomendowane odpowiedzi

Witam. Przepraszam za może naiwne pytanie ale czytając forum nie znalazłem (nie natrafiłem) na moje wątpliwości odnośnie kątnic wieprzowych. W związku, że zachciało mi się eksperymentów chciałem zrobić coś (salceson,kiełbasę) w kątnicy. Na rynku zakupiłem od znajomego rzeźnika 3 kątnice. Waliło z nich jak to flakami.. więc zacząłem płukanie, przewracanie...oczywiście z dużą ilością soli. Ogólnie cały czas coś tam "czuć" i stąd moje rozterki. A jeszcze ktoś mi podpowiedział, że to co nadziewamy do środka powinno być nadziane w kątnicę "przewróconą" na drugą stronę. Czyli właściwa strona do wewnątrz. Wydaje się mi to logiczne bo niby wiadomo, że kątnica gorzej "pachnie" wewnątrz a dym (przy kiełbasie) mógłby to zniwelować ale już nic nie wiem.. proszę o pomoc jak te kątnicę do ładu doprowadzić i jak prawidłowo nadziać.. Przepraszam za pytania może naiwne ale nie robiłem jeszcze ani salcesonu ani nic w kątnicy. Z góry dzięki za ewentualne wskazówki. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jelita zasypuję solą a potem "piorę" jak skarpetki, tylko trochę lżej trę   :) Następnie płuczę i powtarzam czynność jak potrzeba.Zasada jest taka: ta strona jelita, która stykała się z treścią pokarmową musi być przy napełnianiu na zewnątrz. Ja jelit grubych i katnic uzywam do kaszanki i kiszki ziemniaczanej.Jedno i drugie pieczone w piekarniku, więc zapaszek znika  :D

Edytowane przez Gonzo

Carpe diem - raz kozie death

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość ArkoGdynia

1500 postów mam na ''koncie''  

 

 

Najlepszego z okazji "jubileuszu" ..... oby takich więcej :thumbsup:

 

A co do salcesonu to na ostatniej Kaszubskiej Spółdzielni Smaku robiliśmy salceson biały w sztucznym ubranku... wyszedł przepyszny  :frantics:  :w00t:  :thumbsup:

 

post-65335-0-54199200-1441963532_thumb.jpg

post-65335-0-64977500-1441963553_thumb.jpg

post-65335-0-31003000-1441963570_thumb.jpg

post-65335-0-71354500-1441963591_thumb.jpg

 

Z Dymnym pozdrowieniem.... 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale salceson najlepiej smakuje z kątnicy lub żołądka, a dobrze wyczyszczone jelito to jak dopieszczona kobieta tez lepiej smakuje. :facepalm:

Czy pozwolisz na użyczenie tego wpisu ?

Dodam do opisu przygotowania jelit ......  :)

www.wyroby-domowe.pl
 Miro zaprasza na zakupy.
oscommerce.gif
Własne wyroby? To prostsze niż ci się wydaje
Blog:   Wyroby domowe wg Miro
FB:  Własne wyroby domowe
 
Doładowanie forumowej świnki-skarbonki za FREE- KLIK

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

 

salceson najlepiej smakuje z kątnicy lub żołądka, a dobrze wyczyszczone jelito to jak dopieszczona kobieta tez lepiej smakuje.

No jasne :D

Nie ma to jak naturalna skórka   :tongue:

Pozdrawiam,

EAnna

 

 

Układy symbiotyczne należy starannie pielęgnować, bowiem nic nie jest wieczne.

EAnna

"Kto chce się rozwijać, musi wpierw nauczyć się wątpić, gdyż wątpliwość ducha prowadzi do odkrycia prawdy."

Arystoteles

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.