Skocz do zawartości

Lato -czas na przetwory


Małgoś

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 411
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Opublikowane grafiki

Malutkie bo: warunki jednak nie najlepsze ,trochę chorują ,może to odmiana koktajlowa np:Koralik.

"...dobrze przeżyte Dziś uczyni każde

Wczoraj snem szczęśliwym,

I każde Jutro wizją nadziei."

Kalidasa V w n.e.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Papciu, ja mam dwa krzaczki pomidorków żółtych,w kształcie gruszeczek, których długość wynosi ok. 2-2,5 cm. Jak pisze Chudziak - może byc taka odmiana. Jest ich teraz na rynku bez liku.

„Wszyscy uważają, że czegoś nie da się zrobić. Aż przychodzi taki jeden, który nie wie, że się nie da. I on właśnie to robi” A. Einstein

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

cześć :)

 

Gonzo mam dwa pytania dotyczące przepisu:

 

Pomidory sparzyć, obrać ze skórki i pokroić w kostkę + cebula pokrojona w kostkę + papryka (ja kroję w paski) + sól i gotujemy ok. 1 godz. bez wody. Po tym czasie dodajemy pozostałe składniki(ananasy bez soku) i przyprawy - gotujemy ok. 1 godz. Pod koniec gotowania mieszam mąkę z sokiem z ananasów i dodaję do sosu. Gorący sos wlewamy do słoiczków i zakręcamy.

Pozdrawiam :wink:

 

Kiedy dodajesz marchewkę (jak przypuszczam z pomidorami,cebulą i papryką)?

W jakiej ilości soku z anansów mieszasz mąkę ziemniaczaną?

pozdrawiam

bielok

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kiedy dodajesz marchewkę (jak przypuszczam z pomidorami,cebulą i papryką)?

W jakiej ilości soku z anansów mieszasz mąkę ziemniaczaną?

Witam.

 

Tak marchewkę dodaję razem z ze wszystkimi warzywami. Mąkę mieszam w soku z jednej puszki ananasów.

 

Pozdrawiam.

Carpe diem - raz kozie death

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Maxell, może mnie nie zrozumiałeś - chyba źle opisałem - chodzi mi nie o wielkość owoców a o wysokość krzaczka!

 

 

Średnio to krzaczki mają 30cm.

 

Mam też i ogródkowe pomidorki

 

 

A to mała kompozycja Papciowej

 

 W życiu dwa dni są najważniejsze:
 Ten w którym się urodziłeś.
  I ten kiedy zrozumiałeś po co

                           M.Twain

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jasiu, jak na pierwszy sezon mojego ogródka to efekty są ciekawe, a pomidorki mam od Wacława z Rybnika - te w ogródku.

Idę popatrzeć jak rośnie zielonym do góry!

 W życiu dwa dni są najważniejsze:
 Ten w którym się urodziłeś.
  I ten kiedy zrozumiałeś po co

                           M.Twain

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zrozumiałem. :wink: W tym roku wszystkie krzaki sa mniejsze niż zazwyczaj. Nawet nie musiałem obcinać stożka wzr. po 7 gronie, jak to zazwyczaj robię, gdyż same się zakończyły mimo tego, iż nie były samokończące.

Info o owocach podałem jako ciekawostkę.

„Wszyscy uważają, że czegoś nie da się zrobić. Aż przychodzi taki jeden, który nie wie, że się nie da. I on właśnie to robi” A. Einstein

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zbieram plony. Lekko przesadziłem z asortymentem i ilością, ale fajnie jest. Trochę przerób szwankuje, klęska urodzaju!

 W życiu dwa dni są najważniejsze:
 Ten w którym się urodziłeś.
  I ten kiedy zrozumiałeś po co

                           M.Twain

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

 

Bardzo dobry jest soczek pomidorowy z dodatkami pod nazwą "Bloody Mary" (po naszemu Krwawa Mery) nazwany imieniem okrutnej królowej Marii Tudor. Palce lizać :tongue: :wink: :grin:

Znam ten smak , w piątek będzie soczek pomidorowy z Putin Vodka .

 

Pozdrawiam serdecznie

Niech pożywienie będzie naszym lekarstwem .



Konserwanty zabijają powoli !!!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przetwory.

Ja w tym roku przetwarzam owoce wszelakie na nalewki.

Po doświadczeniach z sosnówką [zero antybiotyku i L4 od luty 2007]

robię nalewki z wiśni, winogron czerwonych mini, jeżyn, jagód, malin

i zobaczymy czego jeszcze.

Większość na cukrze brązowym, jednak typowo lecznicze bez cukru.

 

A moja Maminka robi przeciery z pomidorów spod folii i zaprawia ogórki.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 tygodnie później...

Większość na cukrze brązowym, jednak typowo lecznicze bez cukru.

Dominiku,

lecznicze mogą być na miodzie z pasieki. Nie zrobisz sosnówki na samym destylacie, bo rozpuszczą sie żywice i będzie nie do wypicia.

Pozdrawiam,

EAnna

 

 

Układy symbiotyczne należy starannie pielęgnować, bowiem nic nie jest wieczne.

EAnna

"Kto chce się rozwijać, musi wpierw nauczyć się wątpić, gdyż wątpliwość ducha prowadzi do odkrycia prawdy."

Arystoteles

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zakupiliśmy suszarkę do warzyw i owoców. Czy ktoś suszył pomidory?

GABI suszę pomidory o dwóch sezonów właśnie suszarką , suszę podłużne pomidory te które mają mało pestek i wody w środku, kroję na połówki posypuję solą kamienną i suszę z przerwami na wietrzenie trzeba wyczuć moment kiedy pomidory są elastyczne, a nie wyschnięte na wiór , pisałam CHUDZIAKOWEJ gdzieś jest ten wątek, jak mi się za bardzo wysuszyły to mieliłam na proszek młynkiem do kawy i dodawałam jako smak do sosów i zup, a te elastyczne zalewam oliwą przekładam je czosnkiem i listkami bazylii, potem tą oliwę wykorzystuję do makaronu

Pozdrawiam Anetka :lol:

 

To nie sztuka śmiać się, kiedy wszystko jest dobrze, sztuką jest szukanie uśmiechu gdy nam jest źle !

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gabi ,o pomidorach szukaj w wątku Chudziakowe pesto.

i jak tu się nie pogubić w tym naszym bałaganie :grin: od pesto do pomidorów suszonych :rolleyes:

 

a to są pomidorki ,które się przesuszyły ciut za dużo ale ja je łamię i do gorącego płynu i jest ok albo mielę w młynku na pył

 

Pozdrawiam Anetka :lol:

 

To nie sztuka śmiać się, kiedy wszystko jest dobrze, sztuką jest szukanie uśmiechu gdy nam jest źle !

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.