Skocz do zawartości

Grzybobranie


Gość ChefPaul

Rekomendowane odpowiedzi

  • 8 miesięcy temu...
  • Odpowiedzi 2,2 tys.
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Opublikowane grafiki

  • 3 tygodnie później...

Witam widzę że są tu też grzybnięci, czytałem posty o waszych grzybowych łowach w lesie. Jeżeli macie jakieś problemy z rozpoznaniem grzybów zapraszam na www.Nagrzyby.pl

Ja sam nie jestem wielkim znawcą grzybów, więc nigdy w życiu nie powiem komuś że taki a taki grzyb jest jadalny, jeżeli go nie znam,a jeszcze gorzej jak widzę ten grzybek tylko na marnej jakości fotce, ludzie uwierzcie że nie mając pewności co do gatunku grzybka narażamy siebie i innych na niebezpieczeństwo, z grzybami nie ma żartów. Po co komuś mają płukać żołądek albo grać po raz ostatni. Więc jeszcze raz zapraszam na tę stronkę gdzie grzyboznawcy na 200% was zapewnią że tego grzyba możecie zjeść bez obaw. Możecie też obejrzeć zdjęcia grzybów w atlasie i porównać, dowiedzieć sie gdzie szukać grzybasków.

 

 

koźlarz pomarańczowy, pieprznik jadalny(kurka), prawdziwek, maślak,

nie rób dymu jak nie wędzisz
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

baaardzo piękny zbiór, teraz troszkę zamrozić a troszkę do słoików.

Mrożone kurki i rydze to tylko blanszowane albo podduszone na smalcu.Kiedyś zamroziłem kurki surowe i wszystkie były gorzkie - a trochę ich miałem :sad:

 

Pozdrawiam :wink:

Carpe diem - raz kozie death

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A ja kurki po prostu suszę :grin:

I naprawdę nic nie tracą, wystarczy namoczyć i

można .... np. jajecznicę na kurkach usmażyć :tongue:

Albo coś innego :grin: :grin:

Pozdrawiam

https://wedlinydomowe.pl/forum/viewtopic.php?p=47286#47286http://www.otofotki.pl/obrazki/wqdz690429546a.GIF

 

Piszę poprawnie po polsku. (Przynajmniej się staram ;P)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kiedyś zamroziłem kurki surowe i wszystkie były gorzkie - a trochę ich miałem :sad:

 

No to zrobiłeś podstawowy błąd . Szkoda że się mnie nie pytałeś :tongue:

 

 

Pozdrawiam

Niech pożywienie będzie naszym lekarstwem .



Konserwanty zabijają powoli !!!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

tier, jak masz tyle kurek, to wypróbuj kulajdę z przepisu Majki. Znajdziesz ją tu: https://wedlinydomowe.pl/forum/viewtopic.php?t=512&postdays=0&postorder=asc&highlight=kulajda&start=15

Aniaandy'ego dzięki za przepis, właśnie ugotowałem kulajdę, wyszło nawet dobre (dobre bo nie mam porówniania z oryg.) własnie spożywam na śniadanie po ciężkim obieraniu grzybków :D :grin:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.