Skocz do zawartości

Rozmiar maszynki


zbilak

Rekomendowane odpowiedzi

Przyłącze się do tematu ponieważ nie mogę jeszcze sam zakładać nowego.

Wyszperałem u babci alfę 10 , ale bez nakrętki. Czytając tu o chńszczyźnie mam coraz więcej wątpliwości czy dokupić takową na aledrogo http://allegro.pl/nakretka-do-maszynki-recznej-alfa-nr-10-nowa-oryg-i3123384528.html. Kupować taką czy szukać gdzieś oryginału?

 

[url=http://imageshack.us/photo/m

 

 

 

P.S.

Jak wkleić bezpośrednio fotografię na posta?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Fazi, nakrętki osobno znajdziesz również w sklepach z częściami AGD

(jeżeli nie mają na stanie to bez problemu sprowadzą)

jumbo
--------------
"Ludzie są głupi, nie źli.
Zło zakłada jakąś moralną determinację, jakiś zamiar i pewną myśl.
Głupiec nie pomyśli.
Działa jak zwierzę przekonany, że zawsze ma rację,
dumny, że przypierd..la. każdemu, kto jest inny od niego samego."

 

 

"- Ludzie lubią wymyślać potwory i potworności. Sami sobie wydają się wtedy mniej potworni. Gdy piją na umór, oszukują, kradną, leją żonę lejcami, morzą głodem babkę staruszkę, tłuką siekierą schwytanego w paści lisa lub szpikują strzałami ostatniego pozostałego na świecie jednorożca, lubią myśleć, że jednak potworniejsza od nich jest Mora wchodząca do chaty o brzasku. Wtedy jakoś lżej im się robi na sercu. I łatwiej im żyć."
"Ostatnie życzenie"
Sapkowski

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za odpowiedzi, spróbuję najpierw maszynką a jak poczytałem to jednak nadziewarka jest niezbędna.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 tygodnie później...

Witam serdecznie.

Jestem tu nowy i po wstępnym buszowaniu po portalu i wykorzystaniu jednego z przepisów, nasunęła mi się pewna refleksja związana z maszynką do mielenia mięsa.

Przez 30 lat mojego małżeństwa wystarczająca była dla mnie maszynka nr. ... 5

Po przerobie 3 kg. mięcha na moją ulubioną białą i napełnieniu częścią wsadu jelit, uznałem że to robota straceńca :???:

I teraz pytanko, na które wiem że nikt mi jednoznacznie nie odpowie, ale ...

Jak dużą, najczęściej używa się przy przerobie typowo domowym, na własne potrzeby, głównie dla 2 osób i czasem coś tam dla dzieci, gdy wlecą do tate i mame.

Moje myśli krążą przy nr. 10

12 z tego co się tu doczytałem to ten sam rozmiar co 10 różni się tylko mocowaniem.

następna sprawa:

32 jak mercedes? Zgoda , pod warunkiem ,że nie kupi się jej na Allegro za 200 złotych jako wyrób z dalekiego wschodu

no to ciekawe spostrzeżenie, bo zdaje mi się że w Europie już nic nie idzie kupić, aby dany wyrób nie pochodził z dalekiego wschodu.

Nawet w sklepie gdy oglądałem nową to była made in czajnatan :grin:

Tak więc oczekuję na podpowiedź może kolega który tak długo handluje tym sprzętem, lub innych forumowiczów którzy mieli podobny dylemat i są wstanie coś podpowiedzieć.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

10-tka Alfa z osprzętem (nie będziesz miał z tym kłopotów - rynek, bazar) w zupełności wystarczy na Twoje potrzeby.

„Wszyscy uważają, że czegoś nie da się zrobić. Aż przychodzi taki jeden, który nie wie, że się nie da. I on właśnie to robi” A. Einstein

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 lata później...

Witam wszystkich , dorzucę do tematu  rozmiaru maszynki małe spostrzeżenie . Pan Dziadek w tym linku podał numery i rozmiary maszynek ( http://www.wyroby-do...miesa-c-34.html)

i wszystko jest ok do momentu kiedy kupuje się sitko do wilków różnych producentów . Nabyłem Mesko z rynku wtórnego W60/N maszynka ma rozmiar 10 czyli średnica zewnętrza sitka to 70mm ale już wewnętrzna średnica to 17mm , a na rynku z tego co zauważyłem są sitka numer 10 z wewnętrznym otworem o średnicy 10mm . Najlepiej w sprawie sitek kontaktować się ze sprzedawcą i drążyć z nim temat bo można się pomylić .

Pozdrawiam wszystkich


Przepraszam pomyliłem link  http://www.fotosik.pl/zdjecie/b104a10ac809461c

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tyż tak można :) ,temat jest rozmiar maszynki bez rozróżnienia napędu . A z drugiej strony czym większa ilość informacji to tym lepiej przynajmniej dla tych całkiem zielonych na przykład jak ja . Właśnie dzisiaj  szukałem sitek do wyrobu wędlin i o mało się nie pomyliłem przy składaniu zamówienia ..........numer maszynki to numer więc teoretycznie sitka powinny pasować , a tu niespodzianka :)

pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Niestety gołym okiem widać że sitka do Mesko mają większy otwór wewnętrzny ... ;)

http://meskoagd.pl/pl/?page[0]=oferta_szczegoly&k1=1&k2=242&id=242

Robert
601353601
ʎuɯnɹʇ po oʞǝıʍ oʇ ɯǝsɐzɔ oʞlʎʇ-ɯǝıʞǝıʍ z ǝɾǝzɹpɐɯ ʞǝıʍolzɔ

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja tam moim ubranym w bryle do czytania okiem wolę się jednak pytać :)  A tak dla zabawy konia z rzędu jak ktoś rozpozna jakie faktycznie na zdjęciu jest pokazane sitko :)https://sklep.technica.pl/s?q=sitka+do+mesko 

A różnią się średnicą zewnętrzną , średnicą oczek i najprawdopodobniej też średnicą wewnętrzną :)

Pozdrawiam

p.s. ale dla kogoś bardzo upartego można to zrobić , wystarczy mieć sitko o danym wymiarze w domu , policzyć oczka i porównać ze zdjęciem :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam, możliwe że kolega ma całkowitą rację .Zabawa z rozmiarami polega na tym że co sklep do którego dzwoniłem z zapytaniem o sitka to inaczej określają rozmiar . A najciekawiej było u polskiego producenta sitek i noży który na wstępie poprosił o nazwę firmy i wymiary fizyczne sitek czyli średnicę , grubość i według tego dobierał sitka i noże .

Bardzo dziękuję za linka bo produkty wyglądają bardzo solidnie i nożyki mają ciekawą konstrukcję .

Pozdrawiam

p.s. sitka do których kolega podał link mają grubość 6.5mm a Mesko oryginał ma 7.5mm ,pewnie jest tak że co producent to trochę inna specyfikacja wyrobu :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

 

pewnie jest tak że co producent to trochę inna specyfikacja wyrobu :)

 

 

Nie jest to nowość , dzisiaj po zakup do sklepu to najlepiej mieć w ręku wzorzec coby porównać . Jeżeli takowego nie posiadasz to maszerujesz drugi raz i wymieniasz . Oczywiście dotyczy to zakupów przedmiotów technicznych a nie majtek :frantics::)

 

 

Gorąco pozdrawiam

Niech pożywienie będzie naszym lekarstwem .



Konserwanty zabijają powoli !!!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

 

Oczywiście dotyczy to zakupów przedmiotów technicznych a nie majtek

 

No z majtkami to nie maszerujesz drugi raz bo zawsze masz wzorzec przy d....e ;)  

Robert
601353601
ʎuɯnɹʇ po oʞǝıʍ oʇ ɯǝsɐzɔ oʞlʎʇ-ɯǝıʞǝıʍ z ǝɾǝzɹpɐɯ ʞǝıʍolzɔ

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

 

No z majtkami to nie maszerujesz drugi raz bo zawsze masz wzorzec przy d....e  
 oj zdziwilbys sie ..chyba z kobieta nigdy nic nie kupujesz :D
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kiedyś swojego czasu będąc w Łodzi na Ptaku chciałem kupić bieliznę mojej żonie , kiedy krój i kolor był już wybrany został problem z rozmiarem czyli ile pod i jaka miska ( u mnie akurat z miska jedzą psiaki :) ) kierowałem się  że do dłoni ,ale pani która stała z drugiej strony nie zdecydowała się na pomiar na jej osobie a były wręcz śliczne atrybuty :)

Pozdrawiam wszystkich

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.