Skocz do zawartości

zamiast cukru...


niedobry78

Rekomendowane odpowiedzi

Witam Wszystkich!

Mam pytanie czy zamiast cukru do peklowania na mokro w peklo-soli na ok 10 dni...mogę dać jakiś słodzik itd? Pytam bo chciałbym tym sprawić przyjemność/zdrowszą osobie cierpiącej na cukrzycę...wyjdzie to jakoś? ile tego sypnąć na ok. kilogramową szyneczkę?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cukier stosowało sie jak peklowało się saletrą.Peksól tego nie potrzebuje.

Ten, kto mówi kłamstwo, nie uświadamia sobie,

jak wielkiego zadania się podejmuje,

bo będzie musiał wymyślić

jeszcze dwadzieścia innych kłamstw,

żeby podtrzymać to jedno.

(Alexander Pope)

Nie odpowiadam na PW.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

rozumiem to tak zrobię...bo teraz robiłem peklo plus cukier i wyszła taka jak sobie wymarzyłem prawie, to może bez cukru będzie dokładnie taka, jak mi się w głowie smak szlaja gdzieś tam :)..no to super...dzięki piękne koledzy ! ! ! ! aha wyszła lekko suchawa ale taka, że w sklepie też się taka trafi, nie jakiś wiór ale myślałem, że będzie taka śliska - typu jak ukrojona w sklepie np. babuni...może z 5 min krócej będę parzył hm? aha w smaku jest soczysta...ale ma konsystencję jakby lekko pieczonej nie wiem jak to określić...nie mogę narzekać ale jest taka no "nie śliska"
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli zachowałeś wszystkie parametry to powinna być soczysta.Nigdy w warunkach domowych nie uzyskasz takiej szynki jak w sklepie,ale będzie zdrowsza.Polecam ,żebyś robił szynki z łopatki.Są o niebo lepsze niż z szynki.

Ten, kto mówi kłamstwo, nie uświadamia sobie,

jak wielkiego zadania się podejmuje,

bo będzie musiał wymyślić

jeszcze dwadzieścia innych kłamstw,

żeby podtrzymać to jedno.

(Alexander Pope)

Nie odpowiadam na PW.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jest nie śliska bo brak w niej chemii/wielofosforany itp/.Domowy wyrób tak ma i to jest jego zaletą a nie wadą.

 

Pozdrawiam serdecznie.

Ps.No tak,spojrzałem na Twój wiek i to wszystko wyjaśnia.Jesteś z pokolenia tzw. plastikowych wędlin i ich smak masz zakodowany :grin: :grin: .SZybko bierz się za siebie :lol: :lol: .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nie mogę narzekać ale jest taka no "nie śliska"

Oj "niedobry78" niedobry :grin: Zapamiętaj i przekaż to innym , firmy dodają wielofosforany i inne badziewia by szyneczki były soczyste i miały wagę . Ty i rodzina zajadą się mięskiem a nie dodatkami . Cukrowate olej , jak to ma być dla cukrzyków .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.