Skocz do zawartości

Przepis na boczek "duński"


BonAir

Rekomendowane odpowiedzi

Chciałbym zrobić coś podobnego do boczku duńskiego (w moim lokalnym sklepie ten produkt ma właśnie taką nazwę).

 

Jest to boczek wędzony na zimno i jest bardzo soczysty.

Do tej pory boczki wędziłem stosując peklowanie suche (na stronie głównej, poza przepisem JZP, wszystkie przepisy mówią o peklowaniu suchym) i zawsze wychodzą mi produkty względnie suche.

 

Wydaje mi się, że ów boczek duński jest peklowany na mokro.

Czy dobrze mi się wydaje ? ;-)

Czy robić nastrzyk ? Plastry boczku są dość cienkie (4-5cm)

Pozdrawiam

BonAir

 

https://wedlinydomowe.pl/forum/viewtopic.php?p=47286#47286

Co by tu jeszcze sprasować... ? :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy chodzi o boczek tylko wędzony- który jest surowy , taki ciągnący się to jest to

http://www.wedlinydomowe.pl/articles.php?id=207 Pominąć tylko gotowanie. Co dotyczy nastrzykiwania to wszystko jest strzykane i nie tylko samą solanką z peklosoli

Pozdrawiam

Wszystko co zrobimy sami dla siebie jest najlepsze, nawet gdy to nie odpowiada utartym standartom jakości produktu.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Boczek duński to boczek pochodzący z duńskich świniek(import Denish Crown).

 

 

Jest to specyficzny surowiec (wpływ ma rasa świń i ich dieta), z których wykonamy wędzonki specyficzne ale czy lepsze od naszych POLSKICH???

 

Majster w zakładzie ,w którym pracuję, klnie jak ma peklować szynki z importu.

 

Pozdrawiam -

Rzerzol
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dopowiadając jest to boczek bardzo chudy a w związku z tym trzymając się pewnej teorii wygląda to następująco -chude mięso bardzo dobrze wchłania solankę jak również wszystkie dodatki w niej występujące jednym słowem można jego napompować i dalej można to rozwijać -że mięso z dużą zawartością wody jest soczyste i smaczne itd .Pozostaje jeden temat już pomijany przy reklamowaniu produktów - co z trwałością .Pozdrawiam
Wszystko co zrobimy sami dla siebie jest najlepsze, nawet gdy to nie odpowiada utartym standartom jakości produktu.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Do tej pory boczki wędziłem stosując peklowanie suche (na stronie głównej, poza przepisem JZP, wszystkie przepisy mówią o peklowaniu suchym) i zawsze wychodzą mi produkty względnie suche.

 

Ja zawsze pekluję boczek na mokro i wychodzi ok. NIe jest suchy, ale bardzo soczysty to on też nie jest.
Nic mnie tak nie cieszy, nic mnie tak nie cieszy jak masarskie rzemiosło.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.