Skocz do zawartości

moje wyroby .


karpik

Rekomendowane odpowiedzi

to jest salcesonik ktory robilem pierwszy raz z przepisu Kruszynki bardzo dobry

to jest pierwsza szyneczka oraz kotlecik wedzony

a to :devil: to :devil: jest moja nieszczesna zywiecka :cry: i chyba przestane robic te grobe kielbasy bo wydaje mi sie ze nie umie ich porzadnie nabic bo flak jest miejscami pusty :devil:

 

Pozdrawiam karpik

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam.

 

Karpik, ja też nadziewam mniejszym lejkiem. Osłonkę jak naciągnę na lejek, ściskam w miarę mocno na lejku i kręcę nadziewarką, że mięso aż się"odbija" od zawiązanego końca i przechodzi nawet do połowy po zewnętrznej stronie lejka. Wtedy popuszczam ręką osłonkę i znowu ściskam aż mięsko zostanie wypchnięte na zewnatrz lejka. Raz jak za mocno ścisnąłem to pękła osłonka.

 

Pozdrawiam :wink:

Carpe diem - raz kozie death

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wżne jest też początkowe napychanie aż koniec/początek przy suple(zawiązaniu) tzn.osłonka się rozprostuje ze "zmarszczek" i zrobi półokrągły - właśnie na początku trzeba najmocniej napychać.Ja nadziewam lejkiem 22mm i zawsze wychodzi ścisła i bez powietrza.Nakuwasz osłonkę w czasie osadzania?

 

Pozdrawiam :wink:

Carpe diem - raz kozie death

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a to to jest moja nieszczesna zywiecka i chyba przestane robic te grobe kielbasy bo wydaje mi sie ze nie umie ich porzadnie nabic bo flak jest miejscami pusty

Salceson widzę, "kotlet" (czyli schab) widzę, nawet szyneczka jest, ale gdzie ta żywiecka :question:

Kto pyta, jest głupcem pięć minut; kto nie pyta, pozostaje nim na całe życie. ..... Nie bój się pytać o radę – lepiej zapytać i zrobić coś dobrze. ....

Albert Einstein

自製煙熏肉

Zanim zadasz pytanie, zajrzyj do filmów szkoleniowych, w przystępny sposób prawdopodobnie odpowiedzą na Twoje pytanie :)

Filmowa Akademia Wędzarniczej Braci ( https://wedlinydomow...arniczej-braci/) lub bezpośrednio z naszego kanału na YouTube Wędzarnicza Brać : https://www.youtube....w_as=subscriber

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chyba masz racje, ta kiełbasa się "rozciągła" i dlatego zluzowała się oslonka i zały warsz sie rozszedł, ale i swoja drogą powinno się nakluwać PRZED zaciągnięciem węzla, tak żeby powietrze podczas wiązania 'zaciskania" moglo sie wydostawać.

Kto pyta, jest głupcem pięć minut; kto nie pyta, pozostaje nim na całe życie. ..... Nie bój się pytać o radę – lepiej zapytać i zrobić coś dobrze. ....

Albert Einstein

自製煙熏肉

Zanim zadasz pytanie, zajrzyj do filmów szkoleniowych, w przystępny sposób prawdopodobnie odpowiedzą na Twoje pytanie :)

Filmowa Akademia Wędzarniczej Braci ( https://wedlinydomow...arniczej-braci/) lub bezpośrednio z naszego kanału na YouTube Wędzarnicza Brać : https://www.youtube....w_as=subscriber

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

kARPIK! Ja osłonki białkowe nadziewałem małą butelką z "pepsi" podobny efekt! to nic pomyśl troszkę jak powietrze zablokować. Ja wkładam troszkę farszu i ubijam - prymitywne, ale skuteczne i na moje potrzeby wystarczy. :grin: to są osłonki więc myślę o tz. kolektorze do nadziewania pod lekkim ciśnieniem bez powietrza??? mam już sposób, ale jak go powielę bez uwag to zrobię fotki.

Ps. na fotkach masz luzem związane kiełbaski, więc problem jest dużo wiekszy!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.