Skocz do zawartości

folia celulozowa do szynkowara


grubosz

Rekomendowane odpowiedzi

Witam, czy ktoś używa folii celulozowej do szynkowara? Czy jest ona lepsza od zwykłego woreczka? Mam problem bo nad moimi wyrobami, nad pokrywką zawsze zbiera się "rosołek", ktory po pierwsze utrudnia wyciąganie zimnej wędliny a na dodatek nie wchłania się w mięso tak jak niektorzy piszą - ucieka mi sporo smaku.Dzięki za pomoc
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Witam!

Ja też mam kłopoty z woreczkami do szynkowaru :sad:

Ostatnio używałem "worek cryovac cn 330 b 175/450" (tak pisze na paragonie).

Sa to worki termokurczliwe. Podczas gotowania pękają z wielkim hukiem i rozpryskiem :devil: Poza tym nie mogę tego wyciągnąć z szynkowaru (średnica nie zwiększa się ku górze) i za każdym razem muszę wybijać :shock: :shock: :shock: Może rzeczywiście przyciskać np. kamieniem zamiast sprężyną. A do jakiej wysokości wy ładujecie czeski szynkowar?

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja używam woreczków HDEP takich jak używają w sklepach do pakowania ( paczka 1000 szt), lub dużych woreczków śniadaniowych i nie mam problemów z wyjmowaniem, a u mnie wsad do szynkowarki to około 1,5 kg surowego mięsa.

Pozdrawiam

Janusz "Smorodina"

skype: SMORODINA54

ANKIETA GADŻETY

ZAMÓWIENIA IV ZLOT

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam wszystkich

 

Wtrące swoje pięć groszy.

 

Jak najbardziej możecie uzywać woreczków przeróżnego pochodzenia ale jedna uwaga należy pamietać aby sórowiec z którego są wykonane nie wydzielał szkodliwych substancji podczas obróbki termicznej.

Na zimno będą spełniały swoje zadanie jeśli chodzi o kontakt z żywnością ale co innego jeśli poddamy je działaniu temperatury.

 

Jeśli było by to tak proste to napewno producenci wędlin też stosowali by zwykłą folie a nie folie celulozową,barierową czy poliamidową.

Tu bardzo ważna jest substancja użyta do klejenia granulatu i tak jak pisałem wcześniej czy dany klej może być podgrzewany.

 

Niby zaoszczędzicie pare groszy ale jak to sie ma do ewentualnego zatrucia szkodliwą substancją.

 

 

Pozdrawiam Miro

 

Ps Andy

 

Ostatnio używałem "worek cryovac cn 330 b 175/450" (tak pisze na paragonie).

Sa to worki termokurczliwe. Podczas gotowania pękają z wielkim hukiem i rozpryskiem

Worki CRYOVAC stosuje sie jako opakowanie końcowe wyrobu po obróbce termicznej w celu przedłużenia okresu trwałości produktu.

www.wyroby-domowe.pl
 Miro zaprasza na zakupy.
oscommerce.gif
Własne wyroby? To prostsze niż ci się wydaje
Blog:   Wyroby domowe wg Miro
FB:  Własne wyroby domowe
 
Doładowanie forumowej świnki-skarbonki za FREE- KLIK

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dodając do wypowiedzi Miro przaz kilka lat miałem styczność z pakowaniem wędzonek i innych gotowych wyrobów w woreczki Cryovac ,pakuje się w nie np szynki wędzone przeciete na połowę odpowietrzanie i zamykanie odbywa się w specjalnych zamykarkach następną czynnością jest zanurzenie ich w gorącej wodzie o stałej temp. regulowanej przez termostat przez 2-3 sekundy. Zbyt wysoka temp. wody lub za długi czas przetrzymywania w niej powoduje natychmiastowe pękanie Pozdrawiam
Wszystko co zrobimy sami dla siebie jest najlepsze, nawet gdy to nie odpowiada utartym standartom jakości produktu.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ostatnio używałem "worek cryovac cn 330 b 175/450" (tak pisze na paragonie).

Sa to worki termokurczliwe. Podczas gotowania pękają z wielkim hukiem i rozpryskiem

O ile dobrze pamiętam to firma wymieniona powyżej produkuje woreczki służące do pakowania surowego mięsa i jego zamknięcia, nastepnie obróbki termicznej (gotowanie lub parzenie), worki nie pekają.

Czasami w sklepach można było spotkać golonkę produkowaną tym sposobem.

 

Może Miro, coś wiecej wie na ten temat.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bagno tylko pytanie jaki rodzaj worka zakupił Andy ?.

 

Jeśli widziałeś golonke w Cryovacu to nie znaczy że została w nim wyprodukowana a możliwe że jedynie przepakowana po produkcji.

 

Miro

www.wyroby-domowe.pl
 Miro zaprasza na zakupy.
oscommerce.gif
Własne wyroby? To prostsze niż ci się wydaje
Blog:   Wyroby domowe wg Miro
FB:  Własne wyroby domowe
 
Doładowanie forumowej świnki-skarbonki za FREE- KLIK

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nawiązując jeszcze raz do torebek Cryovac są inne rodzaje bo w moim byłym zakładzie prdukowano w nich lunchmeat i szynki mielone w specjalnych formach takie długie prostkąty i to było nie przepakowywane .ale tym nie interesowałem się i trudno podać mi symbol.Pozdrawiam
Wszystko co zrobimy sami dla siebie jest najlepsze, nawet gdy to nie odpowiada utartym standartom jakości produktu.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Grubosz- jak tego rosołku tak dużo to może zbyt długo parzysz a co do wyjmowania z szynkowarki to w pusty szynkowar włóż tasiemkę tak by po obu bokach wystawały końce wtedy dopiero wkładaj wsad w torebce po uparzeniu i wystudzeniu na chwilę włóż szynkowar do gorącej wody po otwarciu ciągnąc z wyczuciem za tasiemki bez problemu powinieneś wyciagnąć wasad. Pozdrawiam
Wszystko co zrobimy sami dla siebie jest najlepsze, nawet gdy to nie odpowiada utartym standartom jakości produktu.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z tego co można wyczytać na stronie firmy Cryovac produkują oni zarówno worki do pakowania ochronnego po obróbce jak i do samej obróbki termicznej.

Skoro worki które użył Andy pekają wnioskuje że przeznaczone były do pakowania gotowego produktu,chyba że kolega użył ich w nie odpowiedni sposób ale tu może wypowiedzieć się tylko Andy.

 

Miro

www.wyroby-domowe.pl
 Miro zaprasza na zakupy.
oscommerce.gif
Własne wyroby? To prostsze niż ci się wydaje
Blog:   Wyroby domowe wg Miro
FB:  Własne wyroby domowe
 
Doładowanie forumowej świnki-skarbonki za FREE- KLIK

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Włożyłem worek do szynkowaru, do tego słoninę+dodatki, zakręciłem worek, sprężyna i do gara gotować. Po 30 min od zagotowania hukło. i tyle.

A nie powinno więc dziwna sprawa chyba że:

 

- przez przypadek uszkodziłeś woreczek przy wkładaniu do szynkowara

- worek uszkodził jakis ostry element w szynkowarze

 

 

 

A w jakiej osłonce można gotować tak jak w szynkowarze?

- w osłonce poliamidowej która ma tą wadę że nie skurczy się przy schładzaniu

- w osłonce barierowej która skolei pracuje wraz z mięsem

 

Tak wygląda przykładowy wyrób w osłonce barierowej

 

 

http://img24.imageshack.us/img24/6619/szynkakonserwwieksza4bx.jpg

www.wyroby-domowe.pl
 Miro zaprasza na zakupy.
oscommerce.gif
Własne wyroby? To prostsze niż ci się wydaje
Blog:   Wyroby domowe wg Miro
FB:  Własne wyroby domowe
 
Doładowanie forumowej świnki-skarbonki za FREE- KLIK

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.