Skocz do zawartości

Feniksowe dłubanie


januszfeniks

Rekomendowane odpowiedzi

Nie chcąc zaśmiecać innego wątku przenoszę się TU ;)  Odpowiedni kącik ;) .  Poza kucharzeniem mam jeszcze inne zboczenia ;)  Które realizuję. 

Po nowym roku czeka mnie sporo pracy, ale to w nowym roku ;)  a coś tam po troszku dłubię aby nie zwariować. ;) Rozpracowuję nowa mieszankę materiału. Zobaczymy na ile będzie z niej pożytek.  Na razie  zauważyłem brak elastyczności w fazie wiązania. Za to po związaniu materiału ma  swoją zaletę. Ładnie się hebluje dzięki czemu można uzyskać ciekawy efekt. Stan surowy do dalszej obróbki ;)

 

 

 ZEGAR

 

 

post-58531-0-71149500-1420024654_thumb.jpg

post-58531-0-41035000-1420024735_thumb.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 1,3 tys.
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Opublikowane grafiki

Mieszanka lasowanego rocznego wapna oraz dwa rodzaje gipsu. Jeden wiążący drugi że tak nazwę schnący. Sądzę że rozumiesz...

Musze jeszcze nad nim popracować. W fazie wiązania zaczyna się kruszyć a potrzebuję plastyczności. Oczywiście da się nim oracować ale jak się che uzyskać inny efekt to przeszkadza. Po manipuluję ilością danego  gipsu i będzie masełko ;)

Edytowane przez januszfeniks
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Można domieszać np kleju do tapet, pokostu. Ale da nam to np lekko zauważalną mięsistość co nie jest wygodne do obróbki.  Glina np  jest fantastycznym materiałem i ma cechy odpowiednie do modelowania rzeźbienia itp  ale ma wadę... skurcz. ;(  Po nowym roku popracuję nad mieszanką na bazie cementu o właściwościach  podobnych do gliny.  Po niżej  figura z gliny. Miałem z nią duże problemy. Ciągła praca nad nią. Palce u rąk musiałem zastąpić innym materiałem.  

post-58531-0-20696700-1420027108_thumb.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jakie gipsy konkretnie? Zalewasz formę czy rzeźbisz w bloku? :cool:

Przepraszam... musiałem pisać na równi z Tobą i nie zauważyłem postu.  Ne nie rzeźbię w bloku modeluje nakładając warstwy gipsu. Gipsu używam wiążącego  powiedzmy po 15-20 minutach zaczyna się twardnienie plus  1 do 1 gipsu który nie ma możliwości wiążących.      Daje nam to fajne możliwości modelarskie a zarazem taki skład daje nam sporo czasu na pracę z materiałem. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Janusz a stosowałeś miksturę gipsu sztukatorskiego MP75L ? Proporcje jakoś były zależne od potrzeby czasu wiązania. Sztukatorski fajnie się "ciągnął" na stole wzornikiem a z dodatkiem MP-ka wolniej wiązał i lepiej się sieciował.

To co napisałem to obserwacje i przyglądanie się pracy sztukatorów -[ "czytanie" i rozmowy panelowe] - więc mogłem coś przeoczyć ale generalnie prace te widziałem na własne oczy :)

Pozdrawiam cieplutko

 

Całość mojej wypowiedzi jest tylko i wyłącznie moim prywatnym zdaniem i moją opinią - chcesz zgadzaj się, nie chcesz nie zgadzaj się.

Ja życzę jak najlepiej

 

Czerpiesz ze strony "garściami" to wspomóż forum finansami ___ LINK DO POMOCY KPP

Poczytaj o panu S i jak możesz to klepnij go w d..... codziennie 2 razy ___LINK DO STRONY KPS

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak już robisz takie elementy jak widać w pierwszym poście to czy są to jednorazowe wyroby czy później starasz się je powielać ?

Wyglądają na bardzo proste do zrobienia formy bazowej albo z silikony albo "twardej" z gipsu i do powielania.

Pozdrawiam cieplutko

 

Całość mojej wypowiedzi jest tylko i wyłącznie moim prywatnym zdaniem i moją opinią - chcesz zgadzaj się, nie chcesz nie zgadzaj się.

Ja życzę jak najlepiej

 

Czerpiesz ze strony "garściami" to wspomóż forum finansami ___ LINK DO POMOCY KPP

Poczytaj o panu S i jak możesz to klepnij go w d..... codziennie 2 razy ___LINK DO STRONY KPS

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak już robisz takie elementy jak widać w pierwszym poście to czy są to jednorazowe wyroby czy później starasz się je powielać ?

Wyglądają na bardzo proste do zrobienia formy bazowej albo z silikony albo "twardej" z gipsu i do powielania.

Jedno razowe... Znudziło by mi się powielanie ;)  .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak "zaśmiecam " Ci temat bo przypomniała mi się w jakimś markecie budowlanym i były płyciny z egipskimi hieroglifami z firmy "Stegu" - 2 rodzaje płycin i powielone setki razy -

Twoje płyciny powielić na 3 nawiązujące to i można by całkiem ciekawie całą ścianę pokryć takimi gipsowymi wzorkami. 

Dobrze zaimpregnować i nawet na elewacji dało by radę bardzo długo albo do puki by ktoś młotkiem nie zniszczył.

Doba już nie będę śmiecił :)

Pozdrawiam cieplutko

 

Całość mojej wypowiedzi jest tylko i wyłącznie moim prywatnym zdaniem i moją opinią - chcesz zgadzaj się, nie chcesz nie zgadzaj się.

Ja życzę jak najlepiej

 

Czerpiesz ze strony "garściami" to wspomóż forum finansami ___ LINK DO POMOCY KPP

Poczytaj o panu S i jak możesz to klepnij go w d..... codziennie 2 razy ___LINK DO STRONY KPS

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To na te lub podobne płyciny:

Hol do starej kamienicy w której są filary wsporcze sufitu - pomiędzy filary ponad lamperią (może być z marmuru) płyciny tematyczne  :)

Pałacyk restaurowany - sufit w karo a środku lekkie wzorki (też gipsowe płyciny- czy inne ryciny)

Widziało się to i owo i kilka takich dziwnych utkwiło w pamięci - nie mówiąc już o wstawkach sztukatorskich i do tego jakieś fajne oświetlenie

Pozdrawiam cieplutko

 

Całość mojej wypowiedzi jest tylko i wyłącznie moim prywatnym zdaniem i moją opinią - chcesz zgadzaj się, nie chcesz nie zgadzaj się.

Ja życzę jak najlepiej

 

Czerpiesz ze strony "garściami" to wspomóż forum finansami ___ LINK DO POMOCY KPP

Poczytaj o panu S i jak możesz to klepnij go w d..... codziennie 2 razy ___LINK DO STRONY KPS

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

To mój (chyba) pierwszy post na forum, narazie tylko czytam i powoli się ucze od fachowców, a nie udzielałem się do tej pory, ponieważ

Po 1: kiedy mam w głowie jakieś pytania to staram się czytać, czytać i jeszcze raz czytać żeby znaleść odpowiedź na moje bardziej lub mniej logiczne pytania ;)

a Po2: Niestety nie mogłem nikomu w niczym doradzać ponieważ w wędzeniu stawiam dopiero pierwsze kroki, a w zasadzie to raczkuje :D;)

 

A teraz wreszcie moge się odezwać ponieważ można powiedzieć że jestem "budowlańcem" (już coraz mniej w tym pracuje) i jakiś czas temu gdy pracowałem na obiekcie w którym powstawała dyskoteka, był tam pewien ARTYSTA który wykonywał różnego rodzaju wzorki, płaskorzeźby na ścianach i filarach i inne dekoracje... robił to już nie pierwszy raz i mówił że na początku też szukał "złotego środka" na to żeby było plastyczne, nie schło za szybko i nie pękało.. aż wkońcu odnalazł (wedłóg niego) to wszystko w jednym worku, a ten worek to tynk gipsowy "GOLDBAND" :) widziałem na własne oczy jakie cuda z tego robił i nic nie pękało i po kilku latach wciąż się trzyma bez uszkodzeń :) więc może januszfeniks zamiast mieszać różne składniki spróbuj tego sposobu ;)?? Co prawda on "rzeźbił w trakcie" czyli formował wszystkie kształty podczas nakładania tego tynku a nie później z jakiejś bryły tak jak to się robi np.z drewna a ewentualne wygładzenia robił po wyschnięciu papierem ściernym.

Oczywiście rzeźby zrobione z tego tynku nie nadają się na zewnątrz, ponieważ jak wiadomo gips chłonie wodę jak gąbka :/ ale w środku napewno nic się z nimi nie stanie :)

 

Pozdrawiam :)

Edytowane przez zbyszek84
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dokładnie...goldband  jest w miarę dobrym materiałem do takich prac. Ale podatny jest na uszkodzenia i wytarcia.  Mi nie do końca pasuje. W tej chwili zamówiłem gips ceramiczny i pomieszam go z paroma rodzajami  gipsów i zobaczymy jaki efekt będzie. Musze spowolnić jego wiązanie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z tym że podatny jest na uszkodzenia i wytarcia się zgadzam, bo jak by nie było to tylko gips (tynkowy).. na ścianach chroniony przed wytarciami jest przez farbę a od uszkodzeń w pewnym stopniu chroni go to, że ma pod spodem ściane (cegły,pustak itp) a z zewnątrz jest gładki w odróżnieniu do rzeźb... ale z drugiej strony nie po to sie rzeźbi żeby ktoś to później "macał"  ;) tylko żeby oglądał  :rolleyes:

No ale w innym poście że Ty w tym rzeźbieniu już troche działasz ;) więc wiesz co i jak :)

ja (zanim zobaczyłem tamten post) zasugerowałem  co możesz spróbować bo widziałem co z Goldbanda powstawało... 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zostawiłem na razie relief i siadłem do innych rzeczy które przyozdobią ogród oraz przestrzeń użytkową w koło kompleksu itp.  Na dniach pochwale sie osiągnięciami. ;)   Temat działań !    Donice oraz kule ażurowe jako oświetlenie.   Dotąd pracowałem na złożonym szkielecie który wymagał sporo czasu i był pracochłonny.  Szukałem sposobu na usprawnienie pracy.  I własnie robię testy ;)  Zmieniłem diametralnie skład materiału nośnego i użyję go jako konstrukcje nośną pod główny materiał wykończeniowy.  Często kurcze pomysły leżą na widoku  i tak proste że koń by się uśmiał ;).a   jednak nie dostrzegamy możliwości choć by w oko koliło ;)  To jak z pomysłowym Dobromirem ;)  Juchuuuu  ;) już wiem ! Już znalazłem sposób!  Mam! mam!  I grzejesz do drewutni  :D  :cry:  :devil:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Janusz - gips sztukatorski czy jakikolwiek inny wiąże ze sporym opóźnieniem jak dodasz kwasku cytrynowego (nie wiem jak reaguje z innymi kwasami). Zwykły gips budowlany rozrabiany 1/2 woda - 1/2 woda o smaku cyrtynowym - wiązanie takie "spokojne" można bez stresu obsadzać puszki elektryczne (choć wygodniej na MP75L).

Z tego co czytałem masz się brać za projekt reliefu WB - jak jeszcze fajnie ogarniesz go kolorystycznie to już widzę to oczami wyobraźni jako coś fajnego.

Bierz się za robotę :D :D

 

Czyżby to była ścianka boczna od kominka (ta fotka po lewej)?

Pozdrawiam cieplutko

 

Całość mojej wypowiedzi jest tylko i wyłącznie moim prywatnym zdaniem i moją opinią - chcesz zgadzaj się, nie chcesz nie zgadzaj się.

Ja życzę jak najlepiej

 

Czerpiesz ze strony "garściami" to wspomóż forum finansami ___ LINK DO POMOCY KPP

Poczytaj o panu S i jak możesz to klepnij go w d..... codziennie 2 razy ___LINK DO STRONY KPS

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.