Skocz do zawartości

Perszingowe wyroby z mleka


Perszing37

Rekomendowane odpowiedzi

Hmmm czyli jednak albo za mało podpuszczki albo za krótki czas jej działania. A rzadko bo rzadko zdarza się że po prostu mleko jest do bani. Antybiotyki u krowy. Zła pasza. Choroba. Skrzep przed pokrojeniem musi być dość zwarty. Sprawdzasz paluchem czy jest ładny przełom. Generalnie wpisz na YouTube ser korycinski i tam koleś pokazuje fajnie krok po kroku jak zrobić. Sprawdź sobie

 

Wysłane z mojego PRA-LX1 przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 1,1 tys.
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Opublikowane grafiki

Ale ricotta wyszła przecudna :D


[Dodano: 03 sty 2019 - 22:51]

Hmmm czyli jednak albo za mało podpuszczki albo za krótki czas jej działania. A rzadko bo rzadko zdarza się że po prostu mleko jest do bani. Antybiotyki u krowy. Zła pasza. Choroba. Skrzep przed pokrojeniem musi być dość zwarty. Sprawdzasz paluchem czy jest ładny przełom. Generalnie wpisz na YouTube ser korycinski i tam koleś pokazuje fajnie krok po kroku jak zrobić. Sprawdź sobie

Wysłane z mojego PRA-LX1 przy użyciu Tapatalka

Tak, widziałam, bardzo przydatny filmik. Może się pospieszyłam po prostu z pokrojeniem ale i tak dłużej czekałam na pokrojenie skrzepu niż zalecane, w końcu już pokroiłam bo nie wiedziałam ile jeszcze mam to trzymać. No nic, będę próbować aż się uda :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Duża wydajność ricotty? Jak tak to wszystko poszło w serwatke zamiast w korycina. Wg tego co powyżej opisałem. Albo za szybko albo za słaba podpuszczka albo za mała dawka.

 

Wysłane z mojego PRA-LX1 przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

 

Duża wydajność ricotty?
nie zważyłam dokładnie bo już jej nie ma, ale z pewnością więcej niż powinno. Z 5 l ( w tym litr jeszcze mleka dolewałam) taka szczodra miseczka. Tak jak piszesz, zamiast w korycina poszło w serwatkę, ale przynajmniej się nie zmarnowało 
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak coś to Piątnica 3.2%. Świeża. Pasteryzowana w niskiej temperaturze.

 

Wysłane z mojego PRA-LX1 przy użyciu Tapatalka

[Dodano: 03 sty 2019 - 23:35]

Może coś mi się uda pokazać jeżeli mam na komórce fotki. Kurcze chyba z krojenia skrzepu mam na kompie. A tam widać pięknie przełom i to że skrzep mocny jest. c6bc98b998c1821b4c37ac25f7a81407.jpg95113f89cdf9f4cbaa9f7f634621f87f.jpg1fd680db5e6390ed4d9ad19bcf73aa1f.jpgb531dfa0ae37130118f0f1a1d2a0df75.jpg

 

Wysłane z mojego PRA-LX1 przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

 

Może się pospieszyłam po prostu z pokrojeniem

 

Ewa mój pierwszy skrzep był dobry po DOPIERO 70 minutach.

Kilka razy wykonywałam próbę łamania, użyłam wtedy podpuszczki mikrobiologicznej 2krople/litr

Drugim razem, po użyciu podpuszczki naturalnej cielęcej, tez 2kr/litr

bardzo dobry skrzep wytworzył się po 25 minutach 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

Może się pospieszyłam po prostu z pokrojeniem

 

Ewa mój pierwszy skrzep był dobry po DOPIERO 70 minutach.

Kilka razy wykonywałam próbę łamania, użyłam wtedy podpuszczki mikrobiologicznej 2krople/litr

Drugim razem, po użyciu podpuszczki naturalnej cielęcej, tez 2kr/litr

bardzo dobry skrzep wytworzył się po 25 minutach 

 

Alinko ja zakupiłam taką w proszku mikrobiologiczną, ale chyba zamówię sobie tę naturalną

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...
Zrobiłam kolejną próbę. Tym razem wsio jak przepis nakazuje, bardzo dokładnie. Też z 5 l na próbę, wyszedł niski bo formę mam większą. No i jak? Najbardziej mnie intryguje fakt czy na tym etapie (osuszony po solankowaniu) ma mieć dziury czy też nie.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zrobiłam kolejną próbę. Tym razem wsio jak przepis nakazuje, bardzo dokładnie. Też z 5 l na próbę, wyszedł niski bo formę mam większą. No i jak? Najbardziej mnie intryguje fakt czy na tym etapie (osuszony po solankowaniu) ma mieć dziury czy też nie.

post-93537-0-85140900-1547892118_thumb.jpeg

post-93537-0-88430900-1547892129_thumb.jpeg

post-93537-0-88514700-1547892144_thumb.jpeg

post-93537-0-08268600-1547892155_thumb.jpeg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

 

ma mieć dziury czy też nie.
Skąd się biorą dziury ? Im bardziej sterylnie tym mniej dziur ;) 

Sztuka kulinarna to nie suche 1+5+8 gram na kilogram -to tworzenie poezji smaku z miłości do degustatorów.
Odczucie - smaku, szczęścia i zadowolenia - dla każdego ma inny wymiar i postrzeganie- i niech tak zostanie.

https://www.instagram.com/ucztujemy/?hl=pl

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A w kale dużo propionów. Szczególnie w kale prosiaków :) a potem wszędzie po stajni latają jak głupie hehhe


[Dodano: 23 sty 2019 - 14:43]

Gąbczasta struktura to bardzo często sprawka bakterii Coli. Ale od tego się nie umiera :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.