Skocz do zawartości

Banalnie prosta kiełbasa.Wędzona,surowa do podsuszania wg. Kostka


kostek61

Rekomendowane odpowiedzi

 

 

dołożę trochę (jak proponujesz) "pachwiny" tak u mnie nazywają dolną część świnki z cyckami
Pachwiny nie radzę dodawać,już lepiej boczek.Pachwina to do pasztetowej się nadaje.

Nie róbcie więcej dymu niż potrzeba

https://wedlinydomowe.pl/forum/viewtopic.php?t=8729&start=0

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 87
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Opublikowane grafiki

 

 

A czemu nie pachwinę? Może głupie pytanie, ale dodawałem ja do mielonki i nie widziałem przeciwwskazań ;). Wpływ na smak , konsystencję ???
Dlatego że w pachwinie jest tłuszcz miękki i w wyniku obróbki cieplnej może się oddzielić z niego smalec a to w przypadku kiełbasy nie jest wskazane jak się robią pod cieki tłuszczu.

Nie róbcie więcej dymu niż potrzeba

https://wedlinydomowe.pl/forum/viewtopic.php?t=8729&start=0

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A do Twojej ? tej tylko wędzonej i podsuszanej? Może poprostu zrobię chudszą i nie dodam żadnego tłustego , będzie tylko tłuszcz zawarty w karkówce? Chciałbym posiąść wiedzę co do klasyfikacji poprawnej mięsa to nie zadawałbym głupich pytań.Ech

Ja się roboty nie boję, tylko ludzi mi dajcie ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

 

Twojej ? tej tylko wędzonej i podsuszanej
Podgardle w postaci surowej jest twarde i mało zjadliwe.Zapisz się na kurs ,są organizowane przez naszą stronę,tam się wszystkiego nauczysz.

Nie róbcie więcej dymu niż potrzeba

https://wedlinydomowe.pl/forum/viewtopic.php?t=8729&start=0

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A do Twojej ? tej tylko wędzonej i podsuszanej? Może poprostu zrobię chudszą i nie dodam żadnego tłustego , będzie tylko tłuszcz zawarty w karkówce?

Do tej wędzonej i tylko podsuszanej to lepszy by był dodatek pachwiny  bo to tłuszcz miękki ,a jak będziesz chciał podpiekać ,lub parzyć ,to lepiej dodać z tłuszczy boczek lub podgardle ,a najlepiej stosować się do przepisu :)

beata
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

 

pozwoliłem sobie na taką kiełbaskę

Ładnie wygląda
Bardzo dziękuję, jak długo powinna wisieć? Bo na drugim planie wisi salami kalabryjskie w/g Redzeda i powinno wisieć jeszcze 3-4 tygodnie. Pozdrawiam Andrzej z Łodzi

 

Wysłane z mojego Lenovo TAB S8-50L przy użyciu Tapatalka

Witam, wczoraj po 12 dniach suszenia i po próbach zdjąłem z haków w moim oknie dojrzewalniczym i popakowałem. Kiełbasa jest fantastyczna. Bardzo się cieszę , że ją odkryłem. Duże podziękowania dla Kostka61. 4b3d7fc41da2a4fba3ed20793b3bfc7c.jpg15e1acd96469fd3efad75fd90b2aa5c3.jpg257a2fd35afd23fbb3a2ecc7cf83027b.jpg

Stałem się fanem tej kiełbaski. Jeszcze raz dzięki. Andrzej

 

Wysłane z mojego Lenovo TAB S8-50L przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

 

Bardzo się cieszę , że j
Fajnie że Ci smakuje,bardzo dobrze wygląda ,sam ją często robię bo jest prosta w wykonaniu i smaczna .Pozdrawiam :)

Nie róbcie więcej dymu niż potrzeba

https://wedlinydomowe.pl/forum/viewtopic.php?t=8729&start=0

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bardzo ładna. Kruchy dałeś tylko pieprz i czosnek , jak w oryginalnym przepisie? Na fotkach są takie plamki pomarańczowe???

Witam, wstyd się przyznać, ale nie pamiętam czy dałem gorczycę czy kolędrę , chyba gorczycę ale resztę na pewno w/g przepisu Kostka61 . Zapewniam Cię że jest przepyszna. Andrzej

 

Wysłane z mojego Lenovo TAB S8-50L przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

Witam serdecznie wszystkich użytkowników tego forum. Banalne pytanie odnośnie sitka  nr 8 przez które przepuszczamy mięso. Rozchodzi się o sitko z oczkami  fi 8 czy tez o sitko numer 8 w  których są różne rozmiary oczek ?  Na moją głowę do tej kiełbasy to fi 8 ale proszę o podpowiedź :) Pozdrawiam Wojt

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

 

Rozchodzi się o sitko z oczkami fi 8
Tak. Zawsze mówimy i oczkach w sitku - a nie o rozmiarze maszynki

Sztuka kulinarna to nie suche 1+5+8 gram na kilogram -to tworzenie poezji smaku z miłości do degustatorów.
Odczucie - smaku, szczęścia i zadowolenia - dla każdego ma inny wymiar i postrzeganie- i niech tak zostanie.

https://www.instagram.com/ucztujemy/?hl=pl

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 miesiące temu...

Czy ta kiełbasę można osuszyć w lodówce? Nie mam miejsca gdzie mógłbym to zrobić, jedynie pomieszczenia z temperatura ponad 20st C. Czy suszenie w lodówce w ogole ma sens? Chciałem zrobić kilka lasek surowych a resztę upiec.

 

Wysłane z mojego SM-A510F przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.