Skocz do zawartości

Moja nastrzykiwarka


wosiu

Rekomendowane odpowiedzi

  • 3 lata później...
  • Odpowiedzi 106
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Opublikowane grafiki

Moja udoskonalona nastrzykiwarka do 10 kg surowca .  Rękojeść z zaworem- 6,50zł. ,wężyk- 2 zł post-39869-0-16677400-1422733737_thumb.jpgpost-39869-0-20175100-1422733744_thumb.jpg

http://ogroddom.pl/do-sprayer-c-190-182.187.190-0-.html

Edytowane przez DZIADEK
Wszystko co zrobimy sami dla siebie jest najlepsze, nawet gdy to nie odpowiada utartym standartom jakości produktu.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 rok później...

 

Ja tam używam dużej plastikowej, zakupionej w aptece i jest OK, tylko zawsze sparzam wrzątkiem przed użyciem...

a po co sparzać skoro one są sterylne jak nowe?

 

Witam całą Wędzarniczą Brać. To mój pierwszy post, ale stronę i forum śledzę od bardzo, bardzo dawna i dzięki temu powstała moja wędzarnia i trochę przy niej "dymu" mi już upłynęło.

 

Co do nastrzykiwarek strzykawkowych to sterylne są, niestety z nastrzykiwarkami robionymi z opryskiwaczy już tak nie jest. Jeśli chodzi o te 5 litrowe to tłok, dzięki któremu uzyskujemy ciśnienie w bańce, jest wysmarowany w środku śmierdzącym smarem, który potrafi dostać się zaworem gumowym na dole pompy do cieczy znajdującej się w bańce - peklosoli. Tym sposobem mamy nieco nasmarowaną związkami tego smaru wędlinę.

 

U mnie to było tak. Po szybkim zakupie opryskiwacza 5 litrowego w Castoramie zadowolony, że po zamocowaniu tylko igły na rękojeść będę miał fajną maszynkę do nastrzyku padło pytanie mojej kobiety: a czy ten opryskiwacz w ogóle nadaje się do celów spożywczych? I tu się zaczęło. Powąchałem i niestety zapach plastiku i czegoś jeszcze w środku był dość intensywny, czego nie wyobrażam sobie, że może dostać się do mięsa. Wykręciłem pompkę tłoczącą powietrze i co się okazuję? Wewnątrz niej na tłoku i oringu jest bardzo dużo smaru przypominającego konsystencją wazelinę, jednak zapach tego wskazuje coś innego. Sporo pewnie zależy od producenta co pcha do pompki aby bez oporów pracowała, ale warto na to zwrócić uwagę co mamy wewnątrz niej. Rada na to, to albo wygotowanie całej pompki albo czyszczenie tego czymś na bazie spirytusu, czyli innymi słowy odtłuszczenie. Po takim procesie i po złożeniu pompki naturalnym będzie, że pojawi się problem pracy tłoka na sucho. Jest bardzo prosty na to sposób i posiada to każdy "zadymiacz". Mianowicie, wysmarowanie pompki wewnątrz smalczykiem. Co do połączenia rękojeści ze zbiornikiem proponowałbym jednak oryginalny wężyk zamienić na wężyk silikonowy. Będzie pewność, że jakieś gumowe posmaki nie przejdą do naszego cennego towaru. Oczywiście dobrze by było wymyć zbiornik, do którego wlejemy zalewę peklosoli, chociażby gorącą wodą z płynem do naczyń a później wypłukać go bieżącą wodą. Pozdrawiam!

Edytowane przez Moncias
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 lata później...

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.