Skocz do zawartości

Wędliny domowe - forum korzysta z plików cookies. Więcej informacji znajdziesz na stronie: Polityka prywatności. W celu usunięcia tej wiadomości kliknij:    Akceptuję użycie plików cookies

Witaj na forum Wędzarniczej Braci

Logowanie » 

Na naszym forum, tak jak na większości innych, musisz się zarejestrować by móc korzystać z wszystkich funkcji dostępnych dla użytkowników.

To bardzo prosta procedura, która zajmie Ci tylko chwilę, a dzięki temu będziesz mógł korzystać z dodatkowych funkcji niedostępnych dla użytkowników niezalogowanych.

Zakładając swoje konto będziesz mógł między innymi:
- rozpoczynać nowe tematy na forum,
- odpowiadać na posty innych,
- przeglądać załączone do postów zdjęcia,
- wysyłać prywatne wiadomości do innych użytkowników,
- dostawać powiadomienia o nowych postach.

Zachęcamy do rejestracji!!!

Zdjęcie

Peklowanie drobiu na sucho

• Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
30 odpowiedzi w tym temacie

#21 dyzio

dyzio

Uzależniony od forum

• Użytkownicy
  • 3065 postów

Napisano 24 sie 2016 - 16:13

A dlaczego nie wędziłeś?

Myślisz, że tak długo trzeba parzyć?

Wygląd zachęcajacy, skład też. Gratki!!!

#22 Henio

Henio

Uzależniony od forum

• Użytkownicy
  • 3343 postów
  • MiejscowośćGdańsk Nowy Port

Napisano 24 sie 2016 - 16:31

A dlaczego nie wędziłeś?

Bo to miało być dla diabetyka .

Myślisz, że tak długo trzeba parzyć?

Niska temperatura parzenia i dla tego dłużej ( zaraz usłyszę o ptasiej grypie :D ) . Wyrób soczysty , gdybym zastosował wyższą to mógłby się zrobić wiór. 

zy przypadkiem nie powinno być 35 gramów 

Oj tak - starszy zadymiacz wychwyci błąd , nowicjusz może tak zrobić - o ile uda mi się edytować poprawię , jak nie to moda poproszę .  

Niestety nie mogę edytować postu  :facepalm:

Użytkownik Henio edytował ten post 24 sie 2016 - 16:33

#23 arkadiusz

arkadiusz

Uzależniony od forum

• ***SUPER VIP***
  • 11050 postów

Napisano 24 sie 2016 - 17:36

. Wyrób soczysty , gdybym zastosował wyższą to mógłby się zrobić wiór. 

Nie sądzę.Największą zaletą soczystości tego wyrobu jest temperatura w jego środku.Parząc w temp. wody 62-63º C w środku mogłeś najwyżej uzyskać temperaturę 62-63º C.Wydaje mi się, że parzenie tego wyrobu w temp. 72 C do osiągnięcia temp. w środku 62-63º C dało by ten sam efekt i skróciło by czas parzenia.Z mojego doświadczenie przy parzeniu szynki konserwowej starą i nową metodą wynika , że parzenie w niższej temperaturze nie poprawiło soczystości wyrobu.

P.S

Fajna kiełbaska. :clap:  :clap:

Użytkownik arkadiusz edytował ten post 24 sie 2016 - 17:37

#24 Henio

Henio

Uzależniony od forum

• Użytkownicy
  • 3343 postów

Napisano 24 sie 2016 - 17:51

Arku - gdzieś komuś radziłeś by nie stosować wysokich temperatur w parzeniu  - ja posłuchałem , a czas  wydłużyłem tylko ze względu na zawartość wołowiny  , bo sam drób to by w  30  min. był gotowy ze względu na średnicę osłonek i wielkość gara z wodą na wsad. 

Użytkownik Henio edytował ten post 24 sie 2016 - 17:54

#25 arkadiusz

arkadiusz

Uzależniony od forum

• ***SUPER VIP***
  • 11050 postów

Napisano 24 sie 2016 - 18:12

Arku - gdzieś komuś radziłeś by nie stosować wysokich temperatur w parzeniu  - ja posłuchałem ,

Robię metodą sous vide polędwicę zawijaną w boczek.Parzę w temp. 66 C przez 36 h, ale wyrób jest zapakowany próżniowo i sok pozostaje w torbie co ma wpływ na soczystość końcową.Pierś z indyka parze ostatnio do 60ºC w środku, ale wszystkie mielonki drobiowe parzę do 68º C i nie narzekam na soczystość.Woda 72º C.Różnica w temp. wody między 63 a 72 jest niewielka i moim zdaniem nie ma wpływu na soczystość wyrobu.

a czas  wydłużyłem tylko ze względu na zawartość wołowiny .  

Wydłużenie czasu nie ma tu znaczenia.Najwyższą temperaturę w środku uzyskasz równą temperaturze wody w której parzysz czyli 63ºC

#26 dyzio

dyzio

Uzależniony od forum

• Użytkownicy
  • 3065 postów

Napisano 24 sie 2016 - 20:36

Bo to miało być dla diabetyka .

Dopowiedz proszę, bo zagadnienir dla mnie całkiem obce. Diabetycy nie powinni jadać wędlin wędzonych?

#27 Henio

Henio

Uzależniony od forum

• Użytkownicy
  • 3343 postów

Napisano 25 sie 2016 - 20:55

Diabetycy nie powinni jadać wędlin wędzonych?

Diabetycy powinni  nie nadużywać tłuszczu - jak po sytym jedzonku zbiera na drzemkę to oznacza że cukier wariacji dostaje . Taka wędlinka tego nie robi .  

Nie wędziłem bo osłonki na to nie pozwalały i waga wsadu - pozatym jak pisałem to experyment . Teraz się biorę za salceson drobiowy .

#28 Kerolf

Kerolf

Nowicjusz

• Użytkownicy
  • 1 postów
  • MiejscowośćBydgoszcz

Napisano 15 gru 2018 - 00:32

Witam Serdecznie.

Mało się udzielam na forum, ale dużo z niego czerpię. Chciałem podzielić się moimi doświadczeniami z trzy letniej przygody z domowymi wyrobami.

Na początku peklowałem wszystko na mokro. zalewy dodatki, przyprawy itp. Trwało to pół roku, do czasu kiedy mój dobry znajomy, z wieloletnim doświadczeniem domowego wyrobu wędlin, nie podpowiedział mi że można peklować na sucho.

Od tej pory pekluję wszystko na sucho, łącznie z drobiem. Wyroby są smaczne, wyglądają równie pięknie, nikt nigdy nie skarżył się na jakiekolwiek dolegliwości pokarmowo - gastryczne. Dodam, że używam tylko peklosoli, wyjątkiem są kiełbas, do których dodaję jeszcze przyprawy.

Taka wędzonka, zachowuje przede wszystkim smak mięsa (oczywiście jeżeli mięso jest z pewnej hodowli a nie z marketu)

Naraziłem się pewnie teraz wielu forumowiczom, ale powtórzę jeszcze raz. Nie bójcie się peklować na sucho. Zaoszczędzacie w ten sposób miejsce w lodówce. Mniejsze prawdopodobieństwo zepsucia(zalewy). I dodam jeszcze, że po dodaniu odpowiedniej ilości peklosoli, mięso pakuję próżniowo do woreczków i do lodówki.

Efekty rewelacyjne. Nikt nie narzeka. :)

#29 Muski

Muski

Uzależniony od forum

• **VIP**
  • 6803 postów

Napisano 15 gru 2018 - 09:12

Naraziłem się pewnie teraz wielu forumowiczom,

Są zwolennicy i przeciwnicy - jak w życiu - Ale dziel się z nami doświadczeniami :) im więcej mamy doświadczeń użytkowników tym lepiej robimy wyroby :)

#30 andrzej k

andrzej k

Uzależniony od forum

• **VIP**
  • 12568 postów
  • MiejscowośćPobiedziska

Napisano 15 gru 2018 - 12:21

Na początku peklowałem wszystko na mokro.

Stwierdzenie wszystko jest bardzo ogólnikowe , jeżeli peklowałeś mięso na kiełbasy na mokro to robiłeś źle . Mięso na kiełbasy pekluje się zawsze na sucho .

Sponsor

Sponsor
  • Reklama

#31 EL GREGOR

EL GREGOR

Uzależniony od forum

• **VIP**
  • 3832 postów
  • MiejscowośćBartoszyce

Napisano 15 gru 2018 - 21:33

:) indyka pierś,udziec i piersi z kurczaka tylko pekluję na sucho i z tymi samymi przyprawami co kiełbasy,piersi nadcinam w grubszych miejscach i też tam posypuję,ładniej wygląda w przekroju, lepiej smakuje :) 

Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych