Skocz do zawartości

Wędliny domowe - forum korzysta z plików cookies. Więcej informacji znajdziesz na stronie: Polityka prywatności. W celu usunięcia tej wiadomości kliknij:    Akceptuję użycie plików cookies

Witaj na forum Wędzarniczej Braci

Logowanie » 

Na naszym forum, tak jak na większości innych, musisz się zarejestrować by móc korzystać z wszystkich funkcji dostępnych dla użytkowników.

To bardzo prosta procedura, która zajmie Ci tylko chwilę, a dzięki temu będziesz mógł korzystać z dodatkowych funkcji niedostępnych dla użytkowników niezalogowanych.

Zakładając swoje konto będziesz mógł między innymi:
- rozpoczynać nowe tematy na forum,
- odpowiadać na posty innych,
- przeglądać załączone do postów zdjęcia,
- wysyłać prywatne wiadomości do innych użytkowników,
- dostawać powiadomienia o nowych postach.

Zachęcamy do rejestracji!!!

Zdjęcie

Dymogenerator

pomoc

• Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
241 odpowiedzi w tym temacie

#21 Maxell

Maxell
  • Moderatorzy
  • 30916 postów

Napisano 23 lip 2014 - 16:41

Ty chwalipięto. ;)

#22 miro

miro
  • **VIP Junior**
  • 14271 postów

Napisano 23 lip 2014 - 17:06

:tongue:

#23 Olek.P

Olek.P
  • Użytkownicy
  • 1361 postów

Napisano 23 lip 2014 - 17:06

Poza tym jest jeszcze jeden bardzo istotny aspekt górnego zasilania. Palenisko znajduje się na dole rury, wytwarzany do wędzenia dym wędruje do góry gdzie znajduje się rura dymowa, pokonując po drodze wszystkie zrębki znajdujące się w rurze. Zrębki są chłonne jak gąbka i działają też jak filtr. Wszystkie substancje smoliste które przy dolnym dymieniu, spływają natychmiast do podstawionego w wędzarni pojemniczka, tu wędrują przez zrębki do góry, i smoła zamiast w pojemniczku osadza się na zrębkach i dopiero takie zrębki ze smolistym osadem są poddawane spalaniu. Na temat wpływu takich smolistych zrębków na nasze zdrowie nie będę się wypowiadał,

Z tym sie apsolutnie nie zgadzam! :mad:
Kto Ci powiedzial ze DG ma palenisko ?
Kto Ci powiedzial ze w DG zgornym zasilaniem trzeba zrabki spalac tak ,zeby dym przez nie przeplywal? :facepalm: 
Kolo jest zawsze kolem ,kwadrat zsawsze kw....... ,a co do budowy maszy i innych urzadzen istnieja setki i  moze wiecej rozwiazan. :D

#24 sverige2

sverige2
  • Użytkownicy
  • 6330 postów

Napisano 23 lip 2014 - 17:31

Jeżeli nie "palenisko" to miejsce gdzie zrębki się permanentnie żarzą. Maszyn różnych jest setki jak piszesz i zgoda, natomiast fizyka jest jedna i jej praw jak do tych czas nikt jeszcze nie podważył. Może Tobie się uda, to czekamy na Nobla w takim razie. Jeżeli nie znasz konstrukcji zasad działania DG to może poznaj, rozrysuj sobie a będzie łatwiej. My jednak piszemy op tych dwóch rodzajach spalania i tym właśnie DG który posiada obydwa warianty

http://roger.info.pl/page1.php

Jeżeli Ty posiadasz takie rozwiązanie gdzie przy górnym zasilaniu dymem, żarzenie zrębków nie odbywa się na dole pod zrębkami, a dym czy chce czy nie musi do góry przez nie przepływać, to przedstaw, zademonstruj, a całe forum będzie Ci ogromnie wdzięczne.

#25 roger

roger
  • Użytkownicy
  • 7322 postów

Napisano 23 lip 2014 - 17:41

Jest możliwe zrobienie generatora z podawaniem górnym w sposób który zapobiegnie "przeciąganie" dymu przez całą objętość zrębków ale to niepotrzene komplikowanie konstrukcji i uzyskanie praktycznie tego samego co podawanie dolne więc po co ?
Są też DG cierne gdzie nie ma "paleniska" są też grzałkowe jak Borniak czy Bradley do wyboru do koloru i każdy ma co chce i lubi ...
Zatem "nie drapać się dziewczyny" ... nerw szkoda ;)

Wysłane z GT-9500I za pomocą Tapatalk 4

#26 sverige2

sverige2
  • Użytkownicy
  • 6330 postów

Napisano 23 lip 2014 - 17:51

Roger. Pełna zgoda w tym co właśnie piszesz i tak jest dokładnie. Kol. Olek nie zwrócił jednak  uwagi że omawiamy konkretnie tylko ten jeden typ DG. Bo nie pisaliśmy przecież o Borniaku. Są też takie rozwiązania jak  tzw. spalanie górne, ale o tym mowy tu nigdy nie było. Omawialiśmy  tylko i wyłącznie ten jeden model który działa na zasadzie jakie posiada to Twoje uniwersalne rozwiązanie i niech sobie każdy sprawdza sam który sposób spalania bardziej mu odpowiada i który daje ładniejszy aromat naszym wędzonkom, to będzie jego wybór. Po to przecież mamy forum aby dzielić się z kolegami swymi uwagami i spostrzeżeniami. Ja opisałem właśnie moje spostrzeżenia jakie zdobyłem w trakcie eksploatacji DG, opisałem też usprawnienie z popielnikiem jakie zastosowałem i myślę że choć trochę pomogłem tym kolegom którzy zaczynają dopiero swą przygodę z tym urządzeniem.

Użytkownik sverige2 edytował ten post 23 lip 2014 - 18:00

#27 miro

miro
  • **VIP Junior**
  • 14271 postów

Napisano 23 lip 2014 - 17:59

niech sobie każdy sprawdza sam który sposób spalania bardziej mu odpowiada i który daje ładniejszy aromat naszym wędzonkom, to będzie jego wybór.

I to są uczciwe słowa z którymi w 100% się zgadzam.

#28 sverige2

sverige2
  • Użytkownicy
  • 6330 postów

Napisano 23 lip 2014 - 19:36

Dzięki Miro że przynajmniej raz byłeś uprzejmy zgodzić się z moją opinią. Myślę że będzie to dobry początek do naszej bezkolizyjnej koegzystencji na forum i dobrze rokuje na przyszłość :D :thumbsup: .

#29 Olek.P

Olek.P
  • Użytkownicy
  • 1361 postów

Napisano 23 lip 2014 - 19:39

Maszyn różnych jest setki jak piszesz i zgoda, natomiast fizyka jest jedna i jej praw jak do tych czas nikt jeszcze nie podważył.

Samochody jezdza pod gore wbrew fizyki,dlaczego??, bo czlowiek wymyslil silnik........banan moze byc prosty bo ??

Inzynier potrafi

#30 sverige2

sverige2
  • Użytkownicy
  • 6330 postów

Napisano 23 lip 2014 - 19:52

"Olek potrafi" i tak to można by zakończyć, ale można też pisać dalej np. "Olek i jego wynalazki" :D .

Ps. odsyłam kol. do przeczytania poprzednich postów, Rogera i moich, tam jest wszystko jasno i myślę zrozumiale napisane co było przedmiotem dyskusji i jakiego rodzaju DG polemika wraz z wyjaśnieniami, dotyczyła :D .

Użytkownik sverige2 edytował ten post 23 lip 2014 - 19:53

#31 miro

miro
  • **VIP Junior**
  • 14271 postów

Napisano 23 lip 2014 - 19:56

Dzięki Miro że przynajmniej raz byłeś uprzejmy zgodzić się z moją opinią. Myślę że będzie to dobry początek do naszej bezkolizyjnej koegzystencji na forum i dobrze rokuje na przyszłość

Po prostu odpuściłem sobie.

Walka z wiatrakami nie ma sensu i tylko je napędza.

Są ważniejsze rzeczy na tym ziemskim padole !

Pozdrówka. 

#32 sverige2

sverige2
  • Użytkownicy
  • 6330 postów

Napisano 23 lip 2014 - 20:03

Po prostu odpuściłem sobie.

Walka z wiatrakami nie ma sensu i tylko je napędza.

Są ważniejsze rzeczy na tym ziemskim padole !

Pozdrówka. 

Yes, yes, yes, Miro w tym przypadku ja też się z Tobą zgodzę :D .

#33 Olek.P

Olek.P
  • Użytkownicy
  • 1361 postów

Napisano 23 lip 2014 - 20:14

potrafi" i tak to można by zakończyć, ale można też pisać dalej np. "Olek i jego wynalazki" .

Inteligenty czlowiek pyta jak to jes mozliwe ?,reszta to bicie piany!

Ps. nie lubie polemiki

Użytkownik Olek.P edytował ten post 23 lip 2014 - 20:25

#34 Papcio

Papcio
  • **VIP Junior**
  • 2185 postów

Napisano 23 lip 2014 - 20:20

"Olek potrafi" i tak to można by zakończyć, ale można też pisać dalej np. "Olek i jego wynalazki" :D .

Ps. odsyłam kol. do przeczytania poprzednich postów, Rogera i moich, tam jest wszystko jasno i myślę zrozumiale napisane co było przedmiotem dyskusji i jakiego rodzaju DG polemika wraz z wyjaśnieniami, dotyczyła :D .

:facepalm: :facepalm: :facepalm:

#35 niemirski

niemirski
  • Użytkownicy
  • 6 postów

Napisano 23 lip 2014 - 22:06

Witam.!!!!

Dzięki za pomoc .. ale co mam teraz z tym DG zrobić ładnie dymi równo i ładnie się spalają, przepraszam ale dopiero zaczynam zabawę z wędzarką

będe bardzo wdzięczny za pomoc

Pozdrawiam

smok-pro11.jpg

#36 sverige2

sverige2
  • Użytkownicy
  • 6330 postów

Napisano 24 lip 2014 - 05:38

Przerobić go sobie w prosty sposób na DG dwu systemowy, dokonać testów i porównań w obu wariantach, a następnie opisać swoje spostrzeżenia na forum. Zwróć się na PW d Rogera, na pewno posłuży Ci odpowiednią radą jak tanio i nieskomplikowanie takiej adaptacji dokonać, bo to mocny i porządny sprzęt w który warto trochę zainwestować aby móc cieszyć się wspaniałymi wędzonkami :thumbsup:.

#37 Maad

Maad
  • Użytkownicy
  • 6891 postów

Napisano 24 lip 2014 - 06:47

Tak na marginesie dyskusji oprawach fizyki i inżynierach :tongue:

Z tą fizyką to czasem bywa ciekawiej niż by się na pierwszy rzut oka wydawało, wystarczy podać przykład jachtów z ożaglowaniem bermudzkim.

Mają one tę dziwną cechę, pozornie sprzeczną z naturalnie pojmowanymi prawami fizyki, że nie mając napędu, potrafią pływać pod wiatr, co przez całe tysiąclecia nie mieściło się w głowach żeglarzy.

#38 Viszna

Viszna
  • Użytkownicy
  • 743 postów

Napisano 24 lip 2014 - 06:56

Dorobiłem sobie natomiast na dole ruszt i popielnik i muszę stwierdzić że było to znakomite posuniecie poprawiające zdecydowanie jakość palenia i dymienia

A czy mógłbyś wrzucić fotkę lub jakiś rysunek poglądowy? Dopóki moje elementy leżą i czekają na swoją kolejkę u ślusarza to mógłbym zmienić projekt i dorobić modyfikacje -lepiej od razu coś zrobić niż później przerabiać.

P.S.

I Panowie , Panowie dlaczego od razu się zaczynacie prawie kłócić? Jedni robią górne (jak np. miro) inni robią dolne jak roger, a ze względu że są zwolennicy zarówno dolnego jak i górnego to sa też dymogeneratory uniwersalne (obustronne) np. roger'a. Jedni jedzą żaby inni osły, a jeszcze inni świnie -każdemu co innego pasuje.

Mam prośbę: naprawdę nie kłóćcie się, bo zaczynam mieć wrażenie, że jestem na jakimś forum dla dzieciaków i słynne kłótnie (sprzed kilkudziesięciu lat) o wyższości komputerów Amiga nad Atari lub świąt Bożego Narodzenia nad Świętami Wielkanocnymi.

Użytkownik Viszna edytował ten post 24 lip 2014 - 07:02

#39 sverige2

sverige2
  • Użytkownicy
  • 6330 postów

Napisano 24 lip 2014 - 07:21

Tak Viszna, oczywiście. Zrobię to jednak nieco później, bo aktualnie jestem w trakcie przygotowywania 10 kg. "Chłopskiej" wg. Szczepana, na sierpniowe mazurskie biesiadowanie.

#40 miro

miro
  • **VIP Junior**
  • 14271 postów

Napisano 24 lip 2014 - 07:33

@niemirski

Zmień granulację zrębków na większą ok. 10-12 mm, lub wymieszaj obecne z grubszymi.

Drobne zrębki "zapychają" się w DG i nie ma swobodnego miejsca na przepływ dymu.

Nic nie musisz przerabiać.

Również z jednym lub większą ilością słów kluczowych: pomoc

Użytkownicy przeglądający ten temat: 1

0 użytkowników, 1 gości, 0 anonimowych