Skocz do zawartości

Szkoły dzielenia półtuszy wieprzowej


Eugeniusz_2015

Rekomendowane odpowiedzi

Interesuje mnie, dlaczego są różne szkoły dzielenia półtuszy wieprzowej. Spotkałem się z różnymi zaleceniami odcinania poszczególnych elementów. Przednia połowa półtuszy: po drugim żebrze, po trzecim, ale też pomiędzy piątym i szóstym. Zdaję sobie sprawę, że wszystkie są poprawne, ale nie wiem jakie korzyści przynoszą. Może był już ten temat omawiany, ale niestety, ja nie znalazłem, w związku z tym może ktoś z szanownych kolegów przybliżyłby mi ten temat. Oddzielenie szynki od półtuszy też bywa zróżnicowane.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jest to oczywiście jedno z rozwiązań. Nie mów mi tylko, że to Forum jest w tym temacie niekompetentne. Uważam, wręcz przeciwnie - jest kopalnią wiedzy.  Funkcjonuje ono po to, aby tą wiedzą się dzielić. Liczę więc, że tutaj tę wiedzę posiądę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ej, ej "Pioro" - zastanów się co mówisz. Ile osób jest użytkownikami tego forum? Chyba kilka tysięcy. Nie wierzę, że kilka tysięcy osób z tego Forum przewinęło się przez szkolenie w Łazach. Jest jeszcze inna kwestia, nie każdy może odbyć ten kurs z czysto obiektywnych przyczyn. Po za tym, podjęty prze zemnie temat, nie jest tak jednoznacznie zagadnieniem podstawowym dla początkującego zadymiacza. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

 

dlaczego są różne szkoły dzielenia półtuszy wieprzowej

 

Nigdy się nad tym nie zastanawiałem, nie liczyłem żeber, a szynka, ciach za polędwicą i jest, kawałek biodrówki i dalej szynka......czeka....   :cool:  

Gorycz złej jakości pozostaje długo po tym, gdy słodycz ceny została zapomniana.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Twoja wypowiedź "Pioro" przypomina mi starego fachowca, który mówił swoim uczniom: żebym ja to wiedział, o co ty się pytasz, to mój ojciec musiał sprzedać dwie krowy.


[Dodano: 05 paź 2017 - 22:19]

 

dlaczego są różne szkoły dzielenia półtuszy wieprzowej

 

Nigdy się nad tym nie zastanawiałem, nie liczyłem żeber, a szynka, ciach za polędwicą i jest, kawałek biodrówki i dalej szynka......czeka....   :cool:A

 

A co z przednią częścią. Wiem, że wszyscy tną pomiędzy piątym i szóstym żebrem, ale czy na pewno?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

 

A co z przednią częścią. Wiem, że wszyscy tną pomiędzy piątym i szóstym żebrem, ale czy na pewno?

 

Nigdy nie liczyłem, jakoś tak samo wychodzi , ostatnio wychłodzone półtusze rozbierałem wiszące, ciekawe doświadczenie i szybko idzie....   Teraz nie bawię się w półtusze - szkoda czasu, lepiej kupić gotowe elementy.....  bez gnatów...  :cool:  

Gorycz złej jakości pozostaje długo po tym, gdy słodycz ceny została zapomniana.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

 

Teraz nie bawię się w półtusze - szkoda czasu, lepiej kupić gotowe elementy..... bez gnatów... :cool:

 

 

Początkowo też tak myślałem, ale gdzie dostanę takie elementy jakościowo dobre?

Wszędzie leje się z mięsa woda, albo sztuczne osocze. Najpiękniej w tej materii wyglądają opakowania Vacuum.

Zabrałem się za zadymianie, żeby karmić rodzinę i samemu zjadać coś naturalnego, bez uszlachetniaczy i poprawiaczy wydajności, dające powalające cenowo promocje.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

 

ale gdzie dostanę takie elementy jakościowo dobre?

Na pewno w Trójmieście jest Makro i Selgros. 

Nowy użytkowniku! Cała wiedza o wędlinach domowych za darmo https://wedlinydomowe.pl/forum/topic/10412-za-darmo-za-free-dla-każdego-nowego-forumowicza/

 

Miłego dnia. 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

 

Na pewno w Trójmieście jest Makro i Selgros.

Kupuję w Selgrosie i jeżeli nie pojedzie się tam na 5 godzinę rano, to tez sprzedają "badziew" w opakowaniach "vacuum", nie ze swoich rozbiorów . W tych opakowaniach też jest pełno płynu. Nie jest więc tak wesoło.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

 

Wiem, że wszyscy tną pomiędzy piątym i szóstym żebrem, ale czy na pewno?

 

Ja tnę między 4 a 5 . 

Ten, kto mówi kłamstwo, nie uświadamia sobie,

jak wielkiego zadania się podejmuje,

bo będzie musiał wymyślić

jeszcze dwadzieścia innych kłamstw,

żeby podtrzymać to jedno.

(Alexander Pope)

Nie odpowiadam na PW.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kupuję w Selgrosie i jeżeli nie pojedzie się tam na 5 godzinę

W jednym i drugim miejscu można zamawiać, również telefonicznie. A co do osocza, to też już o tym było, oczywiście są mięsa typu "soczysty schab" czy szynka i wiadomo, że tam już jest nastrzyknięte i widać to na opakowaniu, po składzie. Natomiast kup raz ze dwa kilo świeżego mięsa i zapakuj w vacum, zobaczysz co wyjdzie, o szynce 8-10 kg nie wspomnę, więc to normalne. 

Nowy użytkowniku! Cała wiedza o wędlinach domowych za darmo https://wedlinydomowe.pl/forum/topic/10412-za-darmo-za-free-dla-każdego-nowego-forumowicza/

 

Miłego dnia. 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

 

Natomiast kup raz ze dwa kilo świeżego mięsa i zapakuj w vacum, zobaczysz co wyjdzie, o szynce 8-10 kg nie wspomnę, więc to normalne.

No właśnie, ja takiego normalnego mięsa nie chcę.

 

 

Ja tnę między 4 a 5 .

O tym właśnie chciałbym porozmawiać w tym temacie. Jakie są przyczyny zróżnicowanego podziału półtuszy. Jeżeli ktoś tnie po drugim żebrze, to najpewniej ucina część łopatki i karczku. Co daje taki podział? Dlaczego Ty Arkadiuszu wybrałeś akurat sposób podziału  - pomiędzy czwartym a piątym?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.