Skocz do zawartości

Peklowanie mięsa na kiełbasę


marky

Rekomendowane odpowiedzi

Witam

Czy aby zapeklować mięso na kiełbasę mam użyć całą peklosól jaka jest w przepisie np. 17g/kg farszu i tyle mam użyć do peklowania czy mniej a potem dodać do farszu?

Czy mogę mięso zmielić, dodać peklosól czy powinienem peklować niewielkie kawałki i potem dopiero zmielić?

Czy mogę dodać od razu przyprawy(pieprz, majeranek, czosnek) do peklowania czy powinienem poczekać aż zacznę mielić i wyrabiać farsz?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

 

Czasami robie kielbase w taki sposob,ze miele mieso dodaje przyprawy i peklosol wyrabiam i zostawiam na 24h . Nastepnego dnia nadziewam i wedze i jest wszystko OK.

Bo to jest prawidłowa technologia. Przy produkcji wędlin drobno rozdrobnionych, peklosól wraz z przyprawami dodaje się podczas kutrowania mięsa.

„Wszyscy uważają, że czegoś nie da się zrobić. Aż przychodzi taki jeden, który nie wie, że się nie da. I on właśnie to robi” A. Einstein

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

Czasami robie kielbase w taki sposob,ze miele mieso dodaje przyprawy i peklosol wyrabiam i zostawiam na 24h . Nastepnego dnia nadziewam i wedze i jest wszystko OK.

Bo to jest prawidłowa technologia. Przy produkcji wędlin drobno rozdrobnionych, peklosól wraz z przyprawami dodaje się podczas kutrowania mięsa.

 

też tak kiedys robiłem, ale tu znalazłem info, ze mięso peklować w kawałkach 48-72 h, następnie zmielić, przyprawić, wymieszać, załadować w jelita i osadzanie. Teraz to już sam nie wiem jak robić.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pisałem, że technologia parwidłowa, ale nie zalecana w warunkach produkcji domowej. My robimy zgodnie z tym, co tutaj propagujemy i co mówią nasze przepisy.

Jako ciekawostkę podam, że mięso rozdrobnione, wymieszane z peklosolą, w temperaturze pokojowej, już po 4-5 godzinach osiąga docelowe wybarwienie. Niestety, zostaje w ten sposób przerwany ciąg chłodniczy, który gwarantuje bezpieczeństwo. 

„Wszyscy uważają, że czegoś nie da się zrobić. Aż przychodzi taki jeden, który nie wie, że się nie da. I on właśnie to robi” A. Einstein

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Teraz to już sam nie wiem jak robić.

 

nie wszystko na raz  - niech najpierw robi - peklowanie , mielenie , dodanie przypraw , wyrabianie

No i osadzanie 

Kuter - tak trzeba , ale ile naszych umiłowanych w tradycyjnych wędlinkach go posiada ? Jedynie ci co na produkcji "kręcą  lody" czytaj kasę . 

 

Ps Już chciałem kupić najmniejszy kuterek , ale jak on waży 48 kilogramów i zajmuje całą szafę w kuchni i mam go targać i umyć by mieć dla siebie i mojej "małżowiny " dwa kilo parówek , bo mając lodówkę no frost musiałbym je zapakować próżniowo bo za dwa dni to będę miał parówki "karniszonowe" to dziękuję . 

Edytowane przez Henio
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

 

Czy mogę dodać od razu przyprawy(pieprz, majeranek, czosnek) do peklowania czy powinienem poczekać aż zacznę mielić i wyrabiać farsz?

A ja, puki nie dorobię się mieszarki, od jakiegoś czasu przyprawy dodaję do jedynki (tego najchudszego) po peklowaniu ale przed mieleniem. Wydaje mi się że wtedy mam przyprawy rozprowadzone w miarę równomiernie w całym fa.

Co do reszty pytań koledzy już Ci odpowiedzieli.

Małe złodziejaszki wieszacie, wielkim - nisko się kłaniacie
M.Rej


Popieram: https://wedlinydomowe.pl/forum/topic/10446-konto-kpp-konto-pomocy-stronie/?p=401216

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.